Ѓоковиќ веќе е во минус од 18 мил  долари

Ѓоковиќ веќе е во минус од 18 мил. долари

Вечер | пред 11 месеци

Од тие пари, дури 12,2 милиони долари се од турнирите имајќи предвид дека Ѓоковиќ досега освои само една титула и тоа минорна, во Доха на првиот турнир од сезоната. Другите шест милиони се од спонзорите...

Слабите резултати го зедоа данокот  Ѓоковиќ веќе е во минус од 18 милиони долари

Слабите резултати го зедоа данокот: Ѓоковиќ веќе е во минус од 18 милиони долари

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во досегашниот дел од оваа сезона на своето конто ставил 37,6 милиони долари. Тоа е впечатлива сума, особено ако се знае дека не е помината ни половина...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност