Иво Карловиќ ја мина границата од 12 000 аса

Иво Карловиќ ја мина границата од 12.000 аса

Гол | пред 11 месеци

Хрватскиот тенисер Иво Карловиќ е првиот тенисер кој ја помина границата од 12.000 аса во кариерата. 38-годишниот Карловиќ загуби во финалетп на турнирот во Ден Бош одЖил Милнер од Луксембург со 2-0 по...

Карловиќ прв со 12 000 аса во историјата

Карловиќ прв со 12.000 аса во историјата

Sportmedia | пред 11 месеци

Жил Милер го победи Иво Карловиќ во финалето во Ден Бош, меѓутоа Хрватот сруши еден неверојатен рекорд, откако со неговите 19 аса ја сруши границата од 12.000 аса во кариерата 38-годишниот Хрват станува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност