Штицата за кујна со мотив од Скопје прогласена за најавтентичен сувенир

Штицата за кујна со мотив од Скопје прогласена за најавтентичен сувенир

Дневник | на 5.2017

Накит, облека, украси, сувенири, предмети за дома и други рачни изработки се изложени од вчера на традиционалниот Пролетен базар на домашни ракотворби кој и денеска ќе биде поставен на плоштадот Филип...

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Курир | на 5.2017

-Македонското занаетчиство отсекогаш било израз на врвна уметност, изработена од рацете на обичниот човек кој на парчето метал, дрво или кожа успевал да му даде убавина или живот, практична намена. Креативниот...

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Прес 24 | на 5.2017

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска присуствуваше на отворањето на традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“. -Македонското...

Отворен пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен пролетниот базар на домашни ракотворби

A1on | на 5.2017

Денеска беше отворен традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“. Како дел од базарот беше прогласен и најавтентичниот сувенир, од конкурсот за избор...

Отворен традиционалниот Пролетен базар на домашни ракотворби

Отворен традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“

Макфакс | на 5.2017

Традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“, беше свечено отворен во петок. „Македонското занаетчиство отсекогаш било израз на врвна уметност, изработена...

Пролетен базар на домашни ракотворби во Скопје

Пролетен базар на домашни ракотворби во Скопје

ТВ Нова | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ денеска беше отворен на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Посетителите денеска и утре ќе може да погледнат и да купат изработки на накит од филигран...

Базар на домашни ракотворби се избира и најавтентичен сувенир

Базар на домашни ракотворби: се избира и најавтентичен сувенир

Денар | на 5.2017

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе биде одржан денеска, на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Традиционалниот базар ќе продолжи и утре, а ќе бидат изложени голем број рачно изработени предмети од...

Базар на домашни ракотворби се избира и најавтентичен сувенир

Базар на домашни ракотворби: се избира и најавтентичен сувенир

Макфакс | на 5.2017

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе биде одржан денеска, на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Традиционалниот базар ќе продолжи и утре, а ќе бидат изложени голем број рачно изработени предмети од...

Започна пролетниот базар на домашни ракотворби

Започна пролетниот базар на домашни ракотворби

Бизнис вести | на 5.2017

На плоштадот „Филип Втори“ на 19 и 20 мај 2017 година ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора...

 Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ на плоштадот „Филип Втори“

SkopjeID | на 5.2017

Традиционално и оваа година на 19 и 20 мај 2017 година на плоштадот „Филип Втори“ ќе се одржи  „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Вистина | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

A1on | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Прес 24 | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Курир | на 5.2017

На овој дводневен настан ќе бидат презентирани различни занаети, нивното значење за квалитетот на живеење на граѓаните и што би претставувало човештвото без занаетчиството. Како дел од оваа манифестација...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Слободна Македонија | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби

Пролетен базар на домашни ракотворби

Cooltura | на 5.2017

На плоштадот „Филип Втори“ денеска и утре (19 и 20 мај) ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“... Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Сител | на 5.2017

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

На плоштадот Филип Втори  Пролетен базар на домашни ракотворби

На плоштадот „Филип Втори“: Пролетен базар на домашни ракотворби

Скопје Инфо | на 5.2017

На плоштадот „Филип Втори“ на 19 и 20 мај 2017 година ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност