Трамп ќе и продаде на Саудиска Арабија воена опрема од 110 милијарди долари

Трамп ќе и продаде на Саудиска Арабија воена опрема од 110 милијарди долари

Макфакс | на 5.2017

Американски официјални лица велат дека администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, планира да објави  продажба на модерна воена опрема од 110 милијарди долари и обука на војници во Саудиска...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

A1on | на 5.2017

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува Доналд Трамп на неговата прва турнеја во странство

Иванка Трамп ќе го придружува Доналд Трамп на неговата прва турнеја во странство

Алфа | на 5.2017

Иванка, како висок советник на претседателот, ќе го придружува нејзиниот татко во шест од неговата деветдневна турнеја, што почнува денеска. Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

ТВ Нова | на 5.2017

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Сител | на 5.2017

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

Слободна Македонија | на 5.2017

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност