Ограбена сендвичарница

Дневник | на 5.2017

Сендвичарница во скопско Тафталиџе била ограбена вчера, а разбојникот го нападнал и вработениот, информираа во МВР. Според полицијата, разбојничката кражба се случила во 1.30 часот, во сендвичарница на...

Излегол од соблекувална и се запрепастил   хорор во сендвичара во Скопје

Излегол од соблекувална и се запрепастил - хорор во сендвичара во Скопје

Прес 24 | на 5.2017

Во 01 часот и 30 минути во Скопје, во сендвичара на улицата „Московска“ непознат сторител извршил разбојничка кражба. Додека вработениот се пресоблекувал во помошната просторија, слушнал тропање, по што...

Не успеале да ја ограбат продавницата  но го истепале продавачот

Не успеале да ја ограбат продавницата, но го истепале продавачот

Курир | на 5.2017

Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат. Откако вработениот одбил да им ги даде парите и им пружил отпор, физички го нападнале ударајки...

Вработениот во сендвичара се пресоблекувал  а крадецот зел пари од касата

Вработениот во сендвичара се пресоблекувал, а крадецот зел пари од касата

МКД | на 5.2017

Ноќва во 1.30 часот во сендвичара на ул. „Московска" во Скопје непознат сторител извршил разбојничка кражба. Додека вработениот се пресоблекувал во помошната просторија, слушнал тропање, по што влегол...

Утрово при обид за грабеж претепан продавачот

Утрово при обид за грабеж претепан продавачот

МКД | на 5.2017

Рано утрово околу 5.10 часот во Скопје, во продавница на ул. „Орце Николов" две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им...

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Прес 24 | на 5.2017

Околу 05 часот и 10 минути во Скопје , во продавница на улицата „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не...

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Reporter.mk | на 5.2017

Околу 05 часот и 10 минути во Скопје, во продавница на улицата „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не...

Двајца крадци ограбиле продавница во Скопје

Двајца крадци ограбиле продавница во Скопје

Сител | на 5.2017

Две непознати маскирани лица изутринава во 5.10 часот во продавница на улицата „Орце Николов“ во Скопје извршиле разбојништво во обид. Како што соопшти денеска МВР, сторителите влегле и му се заканиле...

Разбојничка кражба во сендвичарница во Скопје

Разбојничка кражба во сендвичарница во Скопје

Сител | на 5.2017

Непознат сторител извршил разбојничка кражба изутринава во 1.30 часот во сендвичарница на улицата „Московска“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, додека вработениот се пресоблекувал во помошната просторија,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност