Свадбарски куршум и ги разнесе нозете на тетовка во Мала Речица

Свадбарски куршум и ги разнесе нозете на тетовка во Мала Речица

Дневник | на 5.2017

Тетовка за малку ќе загинела откако таткото на младоженецот на чија свадба била почнал да пука со пиштол, завчера во тетовска Мала Речица, информираa од МВР. Во инцидентот била ранета 38-годишната М.О....

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Бркај работа | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Од веселба  плачка  Жена застрелана на свадба во Мала Речица

Од веселба, плачка: Жена застрелана на свадба во Мала Речица

Таратур | на 5.2017

Застрелана 38годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај...

Тетовка ранета на свадба

Тетовка ранета на свадба

Вест | на 5.2017

М.О. (38) од селото Мала Речица, тетовско била ранета во двете нозе вчера додека присуствувала на свадба во селото.Введнаш по настанот таа била пренесена во тетовската болница. Од спроведената истрага...

Жена застрелана на свадба во Мала Речица

Нетпрес | на 5.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека...

ТЕТОВО  Застрелана жена на свадбена веселба

ТЕТОВО: Застрелана жена на свадбена веселба

Телеграф | на 5.2017

Застреланата 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР, во 17 часот во СВР-Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека...

Застрелана жена на свадбена веселба

Застрелана жена на свадбена веселба

Канал 5 | на 5.2017

Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38) од село Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од...

Застрелана жена на свадбена веселба

Застрелана жена на свадбена веселба

A1on | на 5.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Кајгана | на 5.2017

Жена била ранета вчера попладне на свадбена веселба во тетовска Мала Речица, соопшти полицијата. Според истиот извор, во Клиничката болница во Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38)...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Макфакс | на 5.2017

Жена била ранета во четврток попладне на свадбена веселба во тетовска Мала Речица, соопшти полицијата. Според истиот извор, во Клиничката болница во Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О....

Застрелана жена на свадбена веселба во Мала Речица

Застрелана жена на свадбена веселба во Мала Речица

Алсат-М | на 5.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека...

Жена ранета со пиштол на свадба во Мала Речица

Жена ранета со пиштол на свадба во Мала Речица

+Инфо | на 5.2017

Ранета во нозете со пиштол вчера попладне во тетовската болница била донесена 38-годишна жена од Мала Речица, која рекла дека повредите ги добила на свадбена веселба во селото, во дворот на куќата на М.Н.(44)....

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Курир | на 5.2017

По извршениот разговор констатирано е дека повредите ги добила на свадбена веселба во селото, во дворот на куќата на 44-годишниот  М.Н. кој со  пиштол  кој го поседувал со дозвола испукал неколку куршуми,...

Пукал на свадбена веселба  повредил жена

Пукал на свадбена веселба, повредил жена

МКД | на 5.2017

Вчера во 17.15 часот во тетовската полиција, од Клиничка болница-Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38) од тетовското село Мала Речица, со повреди во пределот на нозете нанесени од...

Жена ранета на свадба во тетовско

Жена ранета на свадба во тетовско

Денешен | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Крвава свадба во Тетово   ја изрешетале додека се веселела

Крвава свадба во Тетово - ја изрешетале додека се веселела

Прес 24 | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Застрелана жена на свадбена веселба

Застрелана жена на свадбена веселба

еМАГАЗИН | на 5.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека...

Крвава свадба во Тетово

Крвава свадба во Тетово

MK News | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Крвава свадба во Тетово   Ја изрешетале додека се веселела

Крвава свадба во Тетово – Ја изрешетале додека се веселела

Reporter.mk | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Наместо веселба крвава свадба во Тетово

Наместо веселба крвава свадба во Тетово

Сител | на 5.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Вечер | на 5.2017

Во 17.15 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Sky | на 5.2017

Жена била ранета во четврток попладне на свадбена веселба во тетовска Мала Речица, соопшти полицијата. Според истиот извор, во Клиничката болница во Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О....

ПУКАЊЕ ВО МАЛА РЕЧИЦА   Има ранети

ПУКАЊЕ ВО МАЛА РЕЧИЦА - Има ранети!

Sky | на 5.2017

На 18.05.2017 година во 17.15 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38) од с.Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од...

СВР Тетово апелира да не се пука од огнено оружје на свадби и прослави

СВР Тетово апелира да не се пука од огнено оружје на свадби и прослави

ТВ 21 | на 5.2017

Веќe започнаа, а до крајот на овој и  наредните два-три месеци, на поширокото полошко подрачје ќе бидат организирани голем број свадбени и други свечености.Ваквите свечености минатите години, повеќе или...

СВР Тетово апелира да не се пука од огнено оружје на свадби и свечености

СВР Тетово апелира да не се пука од огнено оружје на свадби и свечености

ТВ 21 | на 5.2017

Веќe започнаа, а до крајот на овој и  наредните два-три месеци, на поширокото полошко подрачје ќе бидат организирани голем број свадбени и други свечености.Ваквите свечености минатите години, повеќе или...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност