Меркел Брегзит ќе има своја цена

Меркел: Брегзит ќе има своја цена

Локално | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка...

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

A1on | на 5.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија. Ќе...

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

+Инфо | на 5.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. - На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија. Ќе...

Меј Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

ТВ Нова | на 5.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија. Ќе...

Меј Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Република | на 5.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија. Ќе...

Меркел Британија ќе ја плати цената после излегувањето од ЕУ

Меркел: Британија ќе ја “плати цената“ после излегувањето од ЕУ

Канал 5 | на 5.2017

Ангела Меркел процесот за преговори за Брегзит го спореди со договарањето на трговски договор. Таа на конференцијата за семејни компании изјави дека Британија “ќе ја плати цената“ на напуштањето на Унијата...

Меркел Лондон ќе добие фер третман од ЕУ но Брегзит ќе има своја цена Лондон 19 05 2017 Макфакс

Меркел: Лондон ќе добие фер третман од ЕУ, но Брегзит ќе има своја цена Лондон,19.05.2017(Макфакс) –

Макфакс | на 5.2017

Велика Британија ќе добие фер третман од ЕУ, откако ќе јао напушти заедницата, но Брекзитот ќе има своја цена. Ова го изјави германската канцеларка Ангела Меркел,  информира “Ројтерс”. Во март Велика Британија...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

A1on | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува коректно и фер кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

ТВ Нова | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува коректно и фер кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Алфа | на 5.2017

Говорејќи на конференција за семејните бизниси, Меркел нагласи дека цената од Брегзитот за Велика Британија ќе биде поголема доколку Лондон не се согласи на слободно движење на државјаните на земјите членки...

Меркел Брегзит ќе има своја цена

Меркел: Брегзит ќе има своја цена

+Инфо | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Денешен | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Слободна Македонија | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува коректно и фер кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската...

Меркел Брегзитот ќе има своја цена

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Сител | на 5.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка...

Ако го ограничите слободното влегување во земјата ќе платите

Ако го ограничите слободното влегување во земјата, ќе платите!

Дневник | на 5.2017

Расположена по изборната победа минатиот викенд, Ангела Меркел ~ се закани на Велика Британија за најавите за ограничување на слободното движење на лица од ЕУ на нејзина територија - едно од најспорните...

Меј Ако нема добар договор за Брегзит Британија ја чекаат сериозни последици

Меј: Ако нема добар договор за Брегзит, Британија ја чекаат сериозни последици

Локално | на 5.2017

Британскиот премиер Тереза ​​Меј изјави дека ќе има тешки и сериозни последици за Британија ако не успее да постигне добар договор за Брегзит. Таа посочи дека следните пет години ќе бидат меѓу најпредизвикувачките...

Тереза Меј Завршија деновите на давање донации на ЕУ

Тереза Меј: Завршија деновите на давање донации на ЕУ

Актуелно24 | на 5.2017

Завршија деновите кога Велика Британија даваше огромни донации на Европската унија, но можеби ќе има специфични програми на ЕУ во кои Британија би сакала да учествува, изјави денеска британската премиерка...

Тереза Меј Нема повеќе донации за ЕУ

Тереза Меј: Нема повеќе донации за ЕУ

Денар | на 5.2017

Завршија деновите кога Велика Британија даваше огромни донации на Европската унија, но можеби ќе има специфични програми на ЕУ во кои Британија би сакала да учествува, изјави денеска британската премиерка...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност