Ахмети Kасами и Села ќе добијат девет ресори

Ахмети, Kасами и Села ќе добијат девет ресори

Дневник | на 5.2017

Максимум девет министерски позиции ќе добие албанскиот политички блок во преговорите со мандатарот Зоран Заев во новиот владин кабинет. Извори од преговорите за новата влада брифираат дека Али Ахмети ќе...

Преговорите за Влада се во тек

Преговорите за Влада се во тек

Телма | на 5.2017

Како што дојде, молкум и со насмевка, така и го напушти седиштето на СДСМ на „Бихаќка“. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше речиси двоипол часовна средба со мандатарот Зоран Заев, но не  сакаше да одговара...

Преговори за нова влада Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Преговори за нова влада: Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Бриф | на 5.2017

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите, пренесува Телевизија...

Преговори за формирање Влада Заев се сретна со Ахмети

Преговори за формирање Влада, Заев се сретна со Ахмети

Алсат-М | на 5.2017

Првата средба меѓу лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети по добивањето на мандатот, заврши без многу детали за медиумите околу прашањата за кои се разговарало. Во заедничкото соопштение на партиите...

Стартуваа преговорите за нова Влада  Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Стартуваа преговорите за нова Влада - Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

24 вести | на 5.2017

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите. Денеска зборувале само...

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

Алфа | на 5.2017

По двочасовни преговори и без никакви детали околу распределбата на владиниот колач заврши денешна средба на Заев со првиот човек на ДУИ Али Ахмети. Од партиите не откриваат колку министерски позиции ќе...

Преговори за формирање нова влада

Преговори за формирање нова влада

МТВ 1 | на 5.2017

Два и пол часа траеше првата средба за формирање на новата влада меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на интегративците Али Ахмети. По средбата Ахмети кусо соопшти дека ставовите од средбата  ќе бидат...

Средба Заев  Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев – Ахмети во седиштето на СДСМ

ТВ Нова | на 5.2017

Почнаа преговорите за состав на новиот владин кабинет. За поделбата на министерствата,  можните персонални решенија  и приоритетите, Заев на Бихаќка  прво се сретна со Али Ахмети. Од  СДСМ велат дека за...

Заев и Ахмети денеска разговарале за принципите

Заев и Ахмети денеска разговарале за принципите

Фокус | на 5.2017

На денешната средба на лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се разговарало за принципите на соработка, реформската Влада и интеграциите во Европската Унија и во НАТО, информираат во краткото...

Официјално започнаа преговорите за нова влада

Официјално започнаа преговорите за нова влада

Прес 24 | на 5.2017

СДСМ соопшти дека се разговарало за принципите за соработка, а не и за конкретни кадровски решенија. Без изјави од директните учесници помина речиси двоиполчасовната средба на која мандатарот и лидерот...

Шилегов СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи а влада ќе има скоро

Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

Кајгана | на 5.2017

„СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со Алијанса и очекувам час поскоро да завршат...

СДСМ најавува битка за принципи не за ресори

СДСМ најавува битка за принципи, не за ресори

Утрински | на 5.2017

Со тет-а-тет средба меѓу мандатарот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети и формално почнаа преговорите за составување на новата влада. Средбата меѓу Заев и Ахмети се одржа во седиштето...

Средба Заев Ахмети била само за принципите на соработка во реформската Влада

Средба Заев -Ахмети била само за принципите на соработка во реформската Влада

Локално | на 5.2017

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, се вели во краткото соопштение на СДСМ. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската Влада...

Преговорите продолжуваат партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

Преговорите продолжуваат, партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

Дневник | на 5.2017

Заврши првата средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети во преговорите за формирање на Влада што неколку часа се одвиваше во седиштето на СДСМ. Според информациите, на оваа средба...

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев - Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Телеграф | на 5.2017

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Како што соопшти СДСМ, на средбата...

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев – Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

ТВ Нова | на 5.2017

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Како што соопшти СДСМ, на средбата...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

ТВ Нова | на 5.2017

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање. По завршувањето на средбата,...

За кадровски решенија во владата допрва ќе се разговара најави СДСМ

За кадровски решенија во владата допрва ќе се разговара, најави СДСМ

МКД | на 5.2017

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран заев и Али Ахмети на денешната средба не разговарале за поделба на ресорите, туку за принципите на соработка. „Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

Канал 5 | на 5.2017

По завршувањето на средбата, посочи, и од страна на СДСМ и од страна на ДУИ до јавноста ќе бидат испратени соопштенија. Според него, сосема е небитно прашањето за ресорската распределба или персоналната...

Заев и Ахмети разговарале за принципите за министрите понатака

Заев и Ахмети разговарале за принципите, за министрите понатака

Р.С. Европа | на 5.2017

Теми за кои се разговарало на средбата на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети биле принципите на соработка, реформската Влада и интеграциите во Европската Унија и во НАТО,...

Средба Заев Ахмети за принципите на соработка реформската Влада и евро атланстките интеграции

Средба Заев-Ахмети за принципите на соработка, реформската Влада и евро-атланстките интеграции

A1on | на 5.2017

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ и НАТО интеграциите. Во наредниот...

Заврши средбата на Заев и Ахмети

Заврши средбата на Заев и Ахмети

24 вести | на 5.2017

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа  во партиското седиште на Биххачка. По средбата немаше изјави а ставот на двајцата лидери официјално ќе биде објавен преку сооопштение. Течат...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

Прес 24 | на 5.2017

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање. По завршувањето на средбата,...

Шилегов СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи а влада ќе има скоро

Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

Макфакс | на 5.2017

СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со Алијанса и очекувам час поскоро да завршат преговорите....

СДСМ Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

СДСМ: Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

+Инфо | на 5.2017

Сосема е небитно прашањето за ресорската распределба или персоналната распределба на имиња или ресори по политичките партии. Она што е најбитно за Македонија, она што е интерес за Македонија да ги смениме,...

Заев и Ахмети денес без конкретен договор за распределба на министерствата

Заев и Ахмети денес без конкретен договор за распределба на министерствата

Фактор | на 5.2017

Мандатарот и лидер на СДСМ денеска ги почна разговорите за фирмирање на нова влада, а прв соговорник му беше Али Ахмети, челникот на албанската ДУИ. Средбата меѓу двајцата лидери и идни коалициони партнери...

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

+Инфо | на 5.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, известија од партијата на Заев разговарале за идните принципи на соработка, за реформската Влада, ЕУ и НАТО интеграциите. „Во наредниот...

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

Прес 24 | на 5.2017

Неколку часа траеше средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според информациите, на оваа средба се усогласувале ставовите околу најважните точки од програмата на новата влада,...

Заврши лидерската средба Ахмети  Заев

Заврши лидерската средба Ахмети – Заев

Макфакс | на 5.2017

По два и пол часа во седиштето на СДСМ заврши лидерската средба помеѓу лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ, Али Ахмети. пжПо завршувањето на средбата Ахмети не сакаше ништо да коментира, само кратко рече...

Не се важни ресорите туку принципите

Не се важни ресорите, туку принципите

Р.С. Европа | на 5.2017

Првата средба на лидерот на СДСМ беше со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се најавува продолжување на разговорите и со другите партии од парламентарното мнозинство Официјалното почнување на преговорите со...

Заврши средбата со Заев Ахмети со соопштение ќе информира за преговорите

Заврши средбата со Заев, Ахмети со соопштение ќе информира за преговорите

МКД | на 5.2017

Процесот за формирање на новата влада започна со денешната средба меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Средбата меѓу Заев и Ахмети се одржа во седиштето на СДСМ и траеше повеќе од два...

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК ИМИЊА НЕМА За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК, ИМИЊА НЕМА: За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

Телеграф | на 5.2017

Без конкретни имиња и насоки кон што се фокусирани преговорите што се водат меѓу СДСМ и албанските партии излезе портпаролот на социјалдемократите, Петре Шилегов, на првата прес-конференција откако Зоран...

Ахмети ја напушти Бихаќка без да даде изјава

Ахмети ја напушти Бихаќка без да даде изјава

Фокус | на 5.2017

Лидерот на ДУИ Али Ахмети предмалку го напушти седиштето на СДСМ, каде се сретна со мандатарот Зоран Заев , со цел формирање на нова влада. Ахмети не даде изјава пред новинарите во врска со денешната средба,...

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

Канал 5 | на 5.2017

Во седиштето на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети со претседателот на СДСМ Зоран Заев ги договараа ресорите во кабинетот на мандатарот Заев. Во текот на викендов се очекува слични средби Заев да има и со...

Заврши средбата меѓу Заев и Ахмети

Заврши средбата меѓу Заев и Ахмети

Алсат-М | на 5.2017

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа  во партиското седиште на Биххачка. По средбата немаше изјави, а ставот на двајцата лидери официјално ќе биде објавен преку сооопштение.

Ахмети без збор замина од СДСМ  најави соопштение

Ахмети без збор замина од СДСМ – најави соопштение

Позитив | на 5.2017

Повеќе од два часа траеше денешната средба помеѓу лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во седиштето на СДСМ, која е во рамките на преговорите помеѓу партиите за составување...

Шилегов Важно е работењето на новата Влада биде различно од од разбојничкото однесување на ВМРО ДПМНЕ

Шилегов: Важно е работењето на новата Влада биде различно од од разбојничкото однесување на ВМРО-ДПМНЕ

A1on | на 5.2017

Во тек на лидерската средба Зоран Заев-Али Ахмети портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изјави дека процесот за состав на владата е започнат. „Небитно е прашањето за персоналната распределба на владиниот кабинет,...

Прва средба Заев  Ахмети по добиениот мандат лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

Сител | на 5.2017

Embedded video for Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет Принципите на соработка, реформската Влада, Европските и НАТО интеграции – ова...

ВО ЖИВО Средба Заев Ахмети за состав на Владата

ВО ЖИВО: Средба Заев-Ахмети за состав на Владата

A1on | на 5.2017

Во седиштето на СДСМ средба на мандатарот Зоран Заев со лидерот на ДУИ Али Ахмети.Ова е и прва официјална средба на која ќе започнат разговорите за составување на новиот владин кабинет. По усогласување...

Средба Заев Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев-Ахмети во седиштето на СДСМ

Бриф | на 5.2017

Во седиштето на СДСМ попладнево почна средбата на мандатарот Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Ова е прва средба на двајцата лидери на партии откако Заев во средата го доби мандатот за состав...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

Пулс 24 | на 5.2017

апочнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање. По завршувањето на средбата,...

Шилегов Брзо завршување на преговорите и формирање влада

Шилегов: Брзо завршување на преговорите и формирање влада

Алсат-М | на 5.2017

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов потврди дека во тек е средба на лидерите на ДУИ и на СДСМ, најавувајќи дека по средбата и двете партии ќе излезат со соопштение за јавноста. Шилегов истакна дека се надева...

Средба Заев Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев-Ахмети во седиштето на СДСМ

Р.С. Европа | на 5.2017

Во седиштето на СДСМ попладнево почна средбата на мандатарот Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Ова е прва средба на двајцата лидери на партии откако Заев во средата го доби мандатот за состав...

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

Локално | на 5.2017

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ, каде ќе оствари средба со мандатарот Зоран Заев. На средбата најверојатно ќе се разговара за составот на новата Влада./a1on

СДСМ и ДУИ ги почнаа преговорите за влада  Прво клучните точки па избор на министри

СДСМ и ДУИ ги почнаа преговорите за влада – Прво клучните точки, па избор на министри

ТВ 21 | на 5.2017

Ништо конкретно од првата средба меѓу Ахмети и Заев, по официјалното добивање на мандатот. По двочасовните разговори, Ахмети си замина од седиштето на СДСМ без да даде изјава за медиуми. Во соопштението...

СДСМ Заев и Ахмети зборуваа за принципите на соработка реформската Влада и ЕУ

СДСМ: Заев и Ахмети зборуваа за принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ

Reporter.mk | на 5.2017

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ и НАТО интеграциите, известуваат...

Средба Заев  Ахмети во СДСМ

Средба Заев - Ахмети во СДСМ

24 вести | на 5.2017

Попладнево во 12.30 часот во седиштето на СДСМ ќе се одржи средба меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите...

Средба Заев  Ахмети во 12 и 30

Средба Заев – Ахмети во 12 и 30

Макфакс | на 5.2017

Мандатарот и претседател на СДСМ Зоран Заев, во 12 и 30 во седиштето на СДСМ, ќе се сретне со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ова е прва средба по добивањето на мандатот. Заев ќе има средби и со претставници...

Заев и Ахмети ги почнаа разговорите за новата Влада

Заев и Ахмети ги почнаа разговорите за новата Влада

Фактор | на 5.2017

Вo 12.30 часот започнале разговорите на меѓу СДСМ и ДУИ пренесе Алсат-М. Тема на состанокот се деталите и распределбата на министерските места во новата влада. Мандатарот Заев прво на маса седнува со лидерот...

Кои се идните министри од СДСМ

Кои се идните министри од СДСМ?

Позитив | на 5.2017

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за информатичко општество...

Заев и Ахмети не разговарале за имиња

Заев и Ахмети не разговарале за имиња

Нова ТВ | на 5.2017

По нешто повеќе од два часа средба меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети во седиштето на СДСМ, никој не сакаше да даде изјава за она што се разговарало. Ахмети и на влегување и на заминување...

Ахмети бара осум Заев дава пет министерства

Ахмети бара осум, Заев дава пет министерства

Дневник | на 5.2017

По денешната средба меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците ќе се изборат за осум министерски позиции или ќе треба да се задоволат...

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

A1on | на 5.2017

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ, каде ќе оствари средба со мандатарот Зоран Заев. На средбата најверојатно ќе се разговара за составот на новата Влада.

Почнува делењето на изборниот колач  Заев со Ахмети ги започнува преговорите

Почнува делењето на изборниот колач – Заев со Ахмети ги започнува преговорите

Локално | на 5.2017

Роковите за екипирање на новиот владин кабиент течат.По добивањето на мандатот, лидерот на СДСМ веднаш ги започна разговорите за составот на новиот владин кабинет. Зоран Заев денеска официјално започнува...

Започнаа преговорите за влада  главните од СДСМ и ДУИ во игра за министри

Започнаа преговорите за влада, „главните“ од СДСМ и ДУИ во игра за министри

ТВ 21 | на 5.2017

Првиот состанок во улога на мандатар, Зоран Зев денеска  го имаше со Али Ахмети, претседателот на ДУИ. Во новиот владин кабинет се очекува да има 15 нови работни позиции, плус три дополнителни министерски...

Заврши лидерската средба Ахмети  Заев

Заврши лидерската средба Ахмети – Заев

Reporter.mk | на 5.2017

По два и пол часа во седиштето на СДСМ заврши лидерската средба помеѓу лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ, Али Ахмети. пжПо завршувањето на средбата Ахмети не сакаше ништо да коментира, само кратко рече...

Шилегов Важно е работењето на новата Влада биде различно од од разбојничкото однесување на ВМРО ДПМНЕ

Шилегов: Важно е работењето на новата Влада биде различно од од разбојничкото однесување на ВМРО-ДПМНЕ

Reporter.mk | на 5.2017

Во тек на лидерската средба Зоран Заев-Али Ахмети портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изјави дека процесот за состав на владата е започнат. „Небитно е прашањето за персоналната распределба на владиниот кабинет,...

Ахмети пристигна во СДСМ на преговори со Заев

Ахмети пристигна во СДСМ на преговори со Заев

Позитив | на 5.2017

Лидерот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Зоран Заев денеска во 12.30 часот ги почна преговорите за идниот владин кабинет со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, јавува „Мета“. Средбата со одржува во...

Почнуваат преговорите за нова влада денеска средба Заев  Ахмети

Почнуваат преговорите за нова влада, денеска средба Заев – Ахмети

Дневник | на 5.2017

Почнуваат преговорите за составот на новата влада. Откако претседателот на СДСМ, Зоран Заев,  го доби мандатот од Претседателот Ѓорге Иванов, од денеска официјално ќе почнат преговорите за поделба на ресорите...

Штуро соопштение од СДСМ за средбата Заев  Ахмети

Штуро соопштение од СДСМ, за средбата Заев - Ахмети

еМАГАЗИН | на 5.2017

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Како што соопшти СДСМ, на средбата...

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ  почна средбата со Заев

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

Прес 24 | на 5.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите...

Филипче министер за здравство Шеќеринска за надворешни

Филипче министер за здравство, Шеќеринска за надворешни?

Вест | на 5.2017

Мандатарот Зоран Заев има рок од десет дена да ги заврши преговорите и да достави до Собранието предлог за составот на новиот владин кабинет. Некои медиуми веќе објавија и имиња за кои се очекува да станат...

ДЕТАЛИ Еве за што се разговараше меѓу Заев и Ахмети

ДЕТАЛИ: Еве за што се разговараше меѓу Заев и Ахмети

Sky | на 5.2017

Лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска не разговарале за кадровските решенија за ресорните министерства и оваа тема е оставена за наредните средби, стои во...

Почнува делењето на изборниот колач  Заев со Ахмети ги започнува преговорите

Почнува делењето на изборниот колач – Заев со Ахмети ги започнува преговорите

A1on | на 5.2017

Роковите за екипирање на новиот владин кабиент течат.По добивањето на мандатот, лидерот на СДСМ веднаш ги започна разговорите за составот на новиот владин кабинет. Зоран Заев денеска официјално започнува...

Започнаа разговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Започнаа разговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Алсат-М | на 5.2017

Алсат-М дознава дека во 12.00 часот во седиштето на СДСМ во Скопје започна средбата помеѓу претставници на СДСМ и на ДУИ. Како што претходно информираа, на состанокот се очекува да разговараат за околу...

Средба СДСМ  ДУИ  Тема на разговор принципите на соработка реформската влада и НАТО интеграциите

Средба СДСМ – ДУИ : Тема на разговор принципите на соработка, реформската влада и НАТО-интеграциите

ТВ 21 | на 5.2017

Kадровските решенија за ресорните министерства не биле тема на денешната средба меѓу претседателите на СДСМ и  Зоран Заев на ДУИ, Али Ахмети.  Ова е ќе биде тема на следните средби, стои во  соопштението...

Дали Верушевски ќе стане дел од новата власт

Дали Верушевски ќе стане дел од новата власт?

Фокус | на 5.2017

Лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, размислува во новата влада да го вклучи и поранешниот шеф на тајната полиција, Зоран Верушевски , како прв човек на некој од безбедносните ресори или сектори, дознава...

 ВО ЖИВО Средба Заев Ахмети за состав на Владата

(ВО ЖИВО) Средба Заев-Ахмети за состав на Владата

Reporter.mk | на 5.2017

Во седиштето на СДСМ средба на мандатарот Зоран Заев со лидерот на ДУИ Али Ахмети.Ова е и прва официјална средба на која ќе започнат разговорите за составување на новиот владин кабинет. По усогласување...

Заев и Ахмети денеска ќе го кројат владиниот тим

Заев и Ахмети денеска ќе го кројат владиниот тим

Утрински | на 5.2017

Мандатарот за состав на влада, Зоран Заев од денеска почнува интензивни разговори со лидерите на партиите од парламентарното мнозинство, со цел да се договорат кадровски решенија за идниот владин кабинет....

Што се договорија Заев и Ахмети

Што се договорија Заев и Ахмети?

Sky | на 5.2017

По два и пол часа во седиштето на СДСМ заврши лидерската средба помеѓу лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ, Али Ахмети. пжПо завршувањето на средбата Ахмети не сакаше ништо да коментира, само кратко рече...

Заев ги почнува разговорите за владиниот кабинет

Заев ги почнува разговорите за владиниот кабинет

Локално | на 5.2017

Првата средба на лидерот на СДСМ ќе биде со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се очекува разговорите да продолжат и во текот на викендот, бидејќи треба да се усогласат позициите на сите партнери од мнозинството...

Заев денеска на средба со Ахмети

Заев денеска на средба со Ахмети

Вест | на 5.2017

Зоран Заев денеска ги започнува преговорите за владиниот кабинет, откако го доби мандатот од претседателот Ѓорѓе Иванов за составување Влада. Првата средба ќе му биде со лидерот на ДУИ Али Ахмети, а се...

Се екипира новиот владин кабинет

Се екипира новиот владин кабинет

24 вести | на 5.2017

Во полн ек се преговорите за нов владин кабиент. Зоран Заев и Али Ахмети денеска на маса за поделбата на ресорите и отворање на можните министри за новите функции. Извори на Телевизија 24 велат дека по...

Владата на Заев ќе биде нефункционална ќе трае помалку од шест месеци

Владата на Заев ќе биде нефункционална, ќе трае помалку од шест месеци

Вечер | на 5.2017

По средбата меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците ќе се изборат за осум министерски позиции или ќе треба да се задоволат со пет-шест,...

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

ТВ 21 | на 5.2017

Неколку часа траеше средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според информациите, на оваа средба се усогласувале ставовите околу најважните точки од програмата на новата влада,...

Шилегов СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи а влада ќе има скоро

Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

Sky | на 5.2017

СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со Алијанса и очекувам час поскоро да завршат преговорите....

МИНИСТРИ ЗАМЕНИЦИ РАКОВОДИТЕЛИ Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

МИНИСТРИ, ЗАМЕНИЦИ, РАКОВОДИТЕЛИ: Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

Телеграф | на 5.2017

Али Ахмети ќе му биде најголемиот и најтежок залак на Зоран Заев во преговорите за распределба на министерските места во новата влада. Преговорите за составот на новиот владин кабинет веќе се во тек, а...

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Кајгана | на 5.2017

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев ги почнува разговорите за состав на нова влада, најпрвин со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Според најавите, се очекува разговорите да траат интензивно и викендов,...

Ова се идните министри на СДСМ

Ова се идните министри на СДСМ

За Се | на 5.2017

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за информатичко општество...

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Макфакс | на 5.2017

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев во петок ги почнува разговорите за состав на нова влада, најпрво со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според најавите, се очекува разговорите да траат интензивно и...

Почнуваат преговори за влада прва средба Заев Ахмети

Почнуваат преговори за влада, прва средба Заев-Ахмети

МКД | на 5.2017

Мандатарот и претседател на СДСМ Зоран Заев, денеска, но и во текот на викендот, според најавите, ќе има интензивни средби со идните коалициски партнери ДУИ и Алијанса за Албанците за да се дефинираат...

Денеска средба Заев  Ахмети кој што добива од ресорите

Денеска средба Заев – Ахмети, кој што добива од ресорите?

Локално | на 5.2017

Овие неколку дена се пакува новата влада за  делење на ресорите меќу колиционите партнери. Она што го најавуваат од СДСМ дека ќе бараат луќе кои вложуваат и кои сакаат да ги потврдат своите експертски...

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Актуелно24 | на 5.2017

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев во петок ги почнува разговорите за состав на нова влада, најпрво со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според најавите, се очекува разговорите да траат интензивно и...

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава, за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

еМАГАЗИН | на 5.2017

Повеќе од два часа траеше денешната средба помеѓу лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во седиштето на СДСМ, која е во рамките на преговорите помеѓу партиите за составување нова...

Почнуваат преговори за влада прва средба Заев Ахмети

Почнуваат преговори за влада, прва средба Заев-Ахмети

Позитив | на 5.2017

Мандатарот и претседател на СДСМ Зоран Заев, денеска, но и во текот на викендот, според најавите, ќе има интензивни средби со идните коалициски партнери ДУИ и Алијанса за Албанците за да се дефинираат...

Почнуваат преговори за состав на владата

Почнуваат преговори за состав на владата

Алсат-М | на 5.2017

Откако Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада и за поделба на ресорите во новиот владин кабинет. Првата средба на лидерот...

Мандатарот на маса со коалициониот партнер Се подготвува новиот владин состав

Мандатарот на маса со коалициониот партнер: Се подготвува новиот владин состав

Фактор | на 5.2017

Зоран Заев кој пред два дена доби мандат за состав на нов владин кабинет денеска седнува на преговарачка маса за екипирање на новата влада. Стартуваат преговорите за идната Влада, а прв на средба со лидерот...

Почнува делењето на изборниот колач  Заев со Ахмети ги започнува преговорите

Почнува делењето на изборниот колач – Заев со Ахмети ги започнува преговорите

Reporter.mk | на 5.2017

Роковите за екипирање на новиот владин кабиент течат.По добивањето на мандатот, лидерот на СДСМ веднаш ги започна разговорите за составот на новиот владин кабинет. Зоран Заев денеска официјално започнува...

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

Reporter.mk | на 5.2017

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ, каде ќе оствари средба со мандатарот Зоран Заев. На средбата најверојатно ќе се разговара за составот на новата Влада.

Почнуваат преговори за влада денеска Заев се среќава со Ахмети

Почнуваат преговори за влада, денеска Заев се среќава со Ахмети

Фокус | на 5.2017

Откако Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов , почнаа да течат преговорите за состав на нова влада и за поделба на ресорите во новиот владин кабинет. Првата средба на лидерот...

Започнаа преговорите за влада  ДУИ амбициозни се чека амин од Ахмети

Започнаа преговорите за влада – ДУИ амбициозни, се чека „амин“ од Ахмети

ТВ 21 | на 5.2017

Како што дознава ТВ21, Радмила Шеќеринска, Драган Тевдовски, Оливер Спасовски, Мила Царовска, Љупчо Николовски и Едмонд Адеми, се имињата кои се речиси потврдени за идниот кабинет на Зоран Заев. Првиот...

Почна средбата Ахмети  Заев во седиштето на СДСМ

Почна средбата Ахмети – Заев во седиштето на СДСМ

Нова ТВ | на 5.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, предмалку пристигна во седиштето на СДСМ, каде ќе има средба со мандатарот, Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните...

Почнуваат преговори за влада денеска Заев се среќава со Ахмети

Почнуваат преговори за влада, денеска Заев се среќава со Ахмети

+Инфо | на 5.2017

Откако Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада и за поделба на ресорите во новиот владин кабинет. Преговорите  за состав...

Заев ги почнува разговорите за владиниот кабинет

Заев ги почнува разговорите за владиниот кабинет

DW | на 5.2017

Првата средба на лидерот на СДСМ ќе биде со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се очекува разговорите да продолжат и во текот на викендот, бидејќи треба да се усогласат позициите на сите партнери од мнозинството...

Денеска средба Заев  Ахмети ќе падне ли договор за поделба на ресорите

Денеска средба Заев – Ахмети, ќе падне ли договор за поделба на ресорите?

Канал 5 | на 5.2017

Извори во коалицијата предводена од СДСМ велат дека најверојатно  министерски позиции ќе добијат експонираните во јавност партиски функционери. И во ДУИ молк. Засега не се лицитира ниту со министерски...

Заев на разговори за владиниот кабинет  денеска средба со Ахмети

Заев на разговори за владиниот кабинет - денеска средба со Ахмети

Прес 24 | на 5.2017

Зоран Заев денеска ги започнува преговорите за владиниот кабинет, откако го доби мандатот од претседателот Ѓорѓе Иванов за составување Влада. Првата средба ќе му биде со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се...

Заев започнува со составување на новата Влада

Заев започнува со составување на новата Влада

SkopjeID | на 5.2017

Мандатарот за состав на новата влада, Зоран Заев,од денеска почнува интензивни разговори со лидерите – колаиционери на партиите од парламентарното мнозинство, со цел да се договорат најсоодветните кадровски...

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ  почна средбата со Заев

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

Вечер | на 5.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите...

ПОЧНА СРЕДБАТА ЗАЕВ  АХМЕТИ  Еве што се случува во седиштето на СДСМ

ПОЧНА СРЕДБАТА ЗАЕВ - АХМЕТИ - Еве што се случува во седиштето на СДСМ

Sky | на 5.2017

Почна средбата во седиштето на СДСМ меѓу Мандатарот и претседател на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ова е прва средба по добивањето на мандатот. Заев ќе има средби и со претставници од Движењето...

Заев и Ахмети ги почнаа преговорите за состав на Влада

Заев и Ахмети ги почнаа преговорите за состав на Влада

еМАГАЗИН | на 5.2017

Лидерот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Зоран Заев денеска во 12.30 часот ги почна преговорите за идниот владин кабинет со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Средбата со одржува во седиштето на...

РАЗДВИЖЕНО ВО СЕДИШТЕТО НА СДСМ Еве кој доаѓа на средба со Зоран Заев

РАЗДВИЖЕНО ВО СЕДИШТЕТО НА СДСМ: Еве кој доаѓа на средба со Зоран Заев

Sky | на 5.2017

Мандатарот и претседател на СДСМ Зоран Заев, во 12 и 30 во седиштето на СДСМ, ќе се сретне со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ова е прва средба по добивањето на мандатот. Заев ќе има средби и со претставници...

Ова се идните министри на СДСМ

Ова се идните министри на СДСМ

Reporter.mk | на 5.2017

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за информатичко општество...

МИНИСТРИ ЗАМЕНИЦИ РАКОВОДИТЕЛИ Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

МИНИСТРИ, ЗАМЕНИЦИ, РАКОВОДИТЕЛИ: Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

Вечер | на 5.2017

На маса не треба да се најдат прашања, чиј корен е од т.н. тиранска платформа. Преговорите се очекува да бидат претежно практични, односно да се претворат во премерување кој колку добил, а колку изгубил...

Средба Заев Ахмети Започнуваат преговорите за состав на нова Влада

Средба Заев -Ахмети: Започнуваат преговорите за состав на нова Влада

Нова ТВ | на 5.2017

Денеска треба да се одржи средба на лидерот на СДСМ со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, со што започнуваат преговорите за состав на нова Влада. Се очекува разговорите да продолжат и во текот на викендот, бидејќи...

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Заев со Ахмети ги започнува преговорите за состав на новата влада

Sky | на 5.2017

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев во петок ги почнува разговорите за состав на нова влада, најпрво со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според најавите, се очекува разговорите да траат интензивно и...

Почнуваат преговорите за нова влада средба Заев  Ахмети

Почнуваат преговорите за нова влада, средба Заев – Ахмети

ТВ 21 | на 5.2017

Почнуваат преговорите за составот на новата влада. Откако претседателот на СДСМ, Зоран Заев,  го доби мандатот од Претседателот Ѓорге Иванов, од денеска официјално ќе почнат преговорите за поделба на ресорите...

РАЗДВИЖЕНО ВО ДУИ И СДСМ Што се случува денеска

РАЗДВИЖЕНО ВО ДУИ И СДСМ: Што се случува денеска?

Sky | на 5.2017

Откако  лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада. Според информациите, преговорите влегуваат во сериозна...

Влада ќе има за брзо Кои ќе бидат новите министри

Влада ќе има за брзо: Кои ќе бидат новите министри?

еМАГАЗИН | на 5.2017

СДСМ и ДУИ најавија дека преговорите за состав на новата влада почнуваат денеска, а и од двете партии се оптимисти дека таа ќе биде составена за брзо. Се уште е нејасно дали дел од новата влада ќе биде...

ЕКСКЛУЗИВНО Ова се идните министри на СДСМ

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова се идните министри на СДСМ

Скопје Инфо | на 5.2017

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за информатичко општество...

Ахмети бара осум Заев дава пет министерства

Ахмети бара осум, Заев дава пет министерства

Дневник | на 5.2017

По денешната средба меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците ќе се изборат за осум министерски позиции или ќе треба да се задоволат...

ЕКСКЛУЗИВНО Ова се идните министри на СДСМ

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова се идните министри на СДСМ

Прес 24 | на 5.2017

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за информатичко општество...

Ахмети Ќе се одржи средбата со СДСМ очекувам преговорите да завршат брзо

Ахмети: Ќе се одржи средбата со СДСМ, очекувам преговорите да завршат брзо

Фактор | на 5.2017

Претседателот на ДУИ,  Али Ахмети, за ТВ21 изјави дека очекува преговорите со СДСМ да завршат многу брзо: „Сè уште нема преговори. Утре ќе се одржи средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека ќе се одвиваат...

Заев и Ахмети утре на маса за поделбата на ресорите и можните министерски имиња

Заев и Ахмети утре на маса за поделбата на ресорите и можните министерски имиња

Локално | на 5.2017

Ресорскиот колач од утре почнува да се сече, информира ТВ24. Зоран Заев и Али Ахмети утре на маса за поделбата на ресорите и отворање на можните министри за новите функции. Очекувањата се дека по состанокот...

Ахмети Верувам дека многу скоро ќе има влада

Ахмети: Верувам дека многу скоро ќе има влада

+Инфо | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21.

Комбинации за фотелји  дали новата Влада ќе има најмногу министри Албанци

Комбинации за фотелји – дали новата Влада ќе има најмногу министри Албанци?

Алфа | на 5.2017

Распределбата на министерските позиции во новата Влада– една од темите на утрешната средба на мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети. Распределбата на министерските позиции во новата Влада–...

Се екипира новиот владин кабинет

Се екипира новиот владин кабинет

24 вести | на 5.2017

Ресорскиот колач од утре почнува да се сече. Зоран Заев и Али Ахмети утре на маса за поделбата на ресорите и отворање на можните министри за новите функции. Очекувањата се дека по состанокот ќе стане појасно...

СДСМ ги почна преговорите за состав на новата влада

СДСМ ги почна преговорите за состав на новата влада

MK News | на 5.2017

СДСМ ги стартуваше преговорите со албанските политички партии за формирање на новата Влада. Мандатарот Заев, вчера по средбата со Иванов се упати во Мавровка, на средба со лидерот на БЕСА. Првиот човек...

Зоран Заев и Али Ахмети утре на маса за поделба на ресорите

Зоран Заев и Али Ахмети утре на маса за поделба на ресорите

Фокус | на 5.2017

Зоран Заев и Али Ахмети утре на маса за поделбата на ресорите и отворање на можните министри за новите функции, пренесува телевизија 24. Очекувањата се дека по состанокот ќе стане појасно дали Ахмети ќе...

Се наѕираат првите контури на владиниот кабинет

Се наѕираат првите контури на владиниот кабинет

Утрински | на 5.2017

Мандатарот и лидер на СДСМ Зоран Заев утре, но и во текот на викендот, ќе има интензивни средби со идните коалициски партнери ДУИ и Алијанса за Албанците за да се дефинираат контурите на новата влада....

Али Ахмети Се надевам дека брзо ќе се договори Влада преговорите започнуваат утре

Али Ахмети: Се надевам дека брзо ќе се договори Влада, преговорите започнуваат утре

Дневник | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев,...

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

+Инфо | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21. Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран...

Преговорите за Влада почнуваат утре

Преговорите за Влада почнуваат утре

Телма | на 5.2017

Преговорите за програмата и составот на новата Влада формално почнуваат утре. Мандатарот Зоран Заев планира прво да се сретне со лидерот на ДУИ Али Ахмети, а потоа и со другите лидери. Паралелно, работни...

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

Бриф | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21. Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран...

ШЕКЕРИНСКА ДИМИТРОВ СЕЛА Кои имиња се вртат за министерски позиции во владата на Заев

ШЕКЕРИНСКА, ДИМИТРОВ, СЕЛА: Кои имиња се вртат за министерски позиции во владата на Заев

Телеграф | на 5.2017

Иако од денеска започнаа да течат дваесетте дена во кои мандатарот Зоран Заев треба да ја состави владата, веќе почнаа да се вртат имињата на новите министри. Партиите, кои треба да бидат дел од новата...

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

Фокус | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети , претседателот на ДУИ, за ТВ21. Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран...

Почна да се шпекулира со имиња Ова се министрите во владата на Заев

Почна да се шпекулира со имиња: Ова се министрите во владата на Заев

За Се | на 5.2017

Иако од денеска започнаа да течат дваесетте дена во кои мандатарот Зоран Заев треба да ја состави владата, веќе почнаа да се вртат имињата на новите министри. Партиите, кои треба да бидат дел од новата...

УТРЕ СРЕДБА СДСМ ДУИ Ахмети очекува брзо формирање на Влада

УТРЕ СРЕДБА СДСМ-ДУИ: Ахмети очекува брзо формирање на Влада!

Sky | на 5.2017

Откако  лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада. Според информациите, преговорите влегуваат во сериозна...

Ахмети за ТВ21 Утре средба СДСМ ДУИ Владата ќе се формира наскоро

Ахмети за ТВ21: Утре средба СДСМ-ДУИ, Владата ќе се формира наскоро

еМАГАЗИН | на 5.2017

Откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада. Според информациите на ТВ 21 , преговорите влегуваат...

Ахмети за ТВ21 Утре средба СДСМ ДУИ Владата ќе се формира наскоро

Ахмети за ТВ21: Утре средба СДСМ-ДУИ, Владата ќе се формира наскоро

ТВ 21 | на 5.2017

Откако Зоран Заев го доби мандатот од претседателот на државата Ѓорѓе Иванов, почнаа да течат преговорите за состав на нова влада. Според информациите, преговорите влегуваат во сериозна фаза. Од СДСМ велат...

СДСМ ги почна преговорите за состав на новата влада

СДСМ ги почна преговорите за состав на новата влада

Сител | на 5.2017

Embedded video for СДСМ ги почна преговорите за состав на новата влада СДСМ ги стартуваше преговорите со албанските политички партии за формирање на новата Влада. Мандатарот Заев, вчера по средбата со...

Ахмети Верувам дека многу скоро ќе има влада

Ахмети: Верувам дека многу скоро ќе има влада

ТВ 21 | на 5.2017

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21. Фуркан Салиу

Министерски изненадувања но и партиски рокади Што планира новиот мандатар

Министерски изненадувања но и партиски рокади: Што планира новиот мандатар

Фактор | на 5.2017

Изненадувања на министерските позиции, но и внатрешни партиски престројувања планира лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дознава  Фактор, од извори во партијата. Според нашите сознанија, функцијата генерален...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност