Соколи во четвртиот финален меч ќе му биде домаќин на МЗТ

Дневник | на 5.2017

Финалната серија во кошаркарскиот плејоф на Македонија продолжува утревечер (20 ч) во салата „Борис Трајковски“ каде што Kарпош Соколи ќе му биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром во четвртиот натпревар од...

МЗТ го доби третиот меч води против Карпош 2 1

МЗТ го доби третиот меч, води против Карпош 2-1

Макфакс | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ го добија третиот меч од финалната серија во домашното првенство против Карпош Соколи 86:80 (21-16; 23-18; 19-20; 23-26) и поведоа со 2-1 во серијата. На МЗТ му е потребна уште една...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

Канал 5 | на 5.2017

Во првиот дел од натпреварот шампионот имаше водство кое на полувремето изнесуваше  10 поени (44:34). На почетокот на последниот период МЗТ Скопје водеше со 70:54, сепак Карпош Соколи со многу подобра...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

+Инфо | на 5.2017

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26). Во...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

A1on | на 5.2017

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26). Во...

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ МЗТ Скопје со нов триумф во Јане Сандански

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ: МЗТ Скопје со нов триумф во „Јане Сандански“

Телеграф | на 5.2017

Екипата на МЗТ Скопје со 86:80 се избори за втора победа против Карпош Соколи и на тој начин дојде до предност од 2:1 во финалната серија така што сега е потребен уште еден триумф за да се дојде до нова...

МЗТ Скопје води во плеј оф серијата против Карпош Соколи

МЗТ Скопје води во плеј-оф серијата против Карпош Соколи

Спорт Клуб | на 5.2017

МЗТ Скопје вечерва оствари триумф против Карпош Соколи во финалната серија (86:80), и обезбеди водство од 2:1 по првите три меча. Аеродромци сега се наоѓаат на една победа од одбрана на титулата, но сигурно...

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

Македонски Спорт | на 5.2017

Тимот од Аеродром повторно ја искористи предноста на домашен терен и го победи Карпош Соколи со 86:80 Уште една победа им преостанува на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром до одбраната на титулата во првата...

МЗТ ги врати соколите во живот но сепак поведе со 2 1 во финалето

МЗТ ги врати „соколите“ во живот, но сепак поведе со 2:1 во финалето

Дерби | на 5.2017

МЗТ Скопје Аеродром ја врати предноста во финалната серија со вечерашната победа која ја оствари на домашен терен против екипата на Карпош Соколи, триумф кој тимот на Анте Назор самиот си го закомпликува...

МЗТ си играше со оган ама на крај ги изгоре соколите 86 80

МЗТ си играше со оган, ама на крај ги ’изгоре’ соколите (86-80)

Екипа | на 5.2017

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи,...

Победа која значи половина титула

Победа која значи половина титула

Македонски Спорт | на 5.2017

Третиот натпревар помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Карпош соколи може, но и не мора да биде пресуден околу освојувањето на шампионската титула во македонското првенство Сепак, тимот што ќе победи вечерва и...

МЗТ не дозволи изненадување уште еден чекор до шестата титула во низа

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

Република | на 5.2017

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи,...

МЗТ против Карпош Соколи вечерва брка водство во финалето од плеј офот

МЗТ против Карпош Соколи вечерва брка водство во финалето од плеј-офот

Спорт Клуб | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ќе го пречекаат тимот на Карпош Соколи (19:00 часот) во третиот меч од финалето во плеј-офот, во обид да дојдат до ново водство односно да дојдат на чекор од освојувањето...

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

Вечер | на 5.2017

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане Сандански“ го совлада тимот на Карпош соколи со 86:80 „Металците“ сега се на...

 Металците го направија и вториот чекор

„Металците" го направија и вториот чекор

Sportmedia | на 5.2017

И по втор пат во серијата, шампионот го одбрани домашниот терен. Уште еднаш пред својата публика во „Јане Сандански" беа подобри од Карпош Соколи. Сега со резултат (86:80), доволен да го вратат водството...

Шампионот не дозволи брејк  МЗТ го врати водството против К Соколи

Шампионот не дозволи „брејк“, МЗТ го врати водството против К.Соколи

Гол | на 5.2017

Екипата на МЗТ Скопје со триумф во третиот натпревар над Карпош Соколи (86-80) го врати водството од 2-1 во финалната серија и веќе в недела ќе има прва шанса да дојде до одбрана на шампионскиот трон во...

Можат ли соколите да го освојат и Аеродром

Можат ли „соколите“ да го освојат и Аеродром?

Екипа | на 5.2017

МЗТ Скопје и Карпош соколи вечерва во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја почнат битката во третиот финален меч од кошаркарскиот плејоф на Македонија. По првите две средби резултатот гласи 1-1, но на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

+Инфо | на 5.2017

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

A1on | на 5.2017

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Курир | на 5.2017

Во таборите на двата тима најавуваат внимателност во пресрет на вечерашниот дуел, со респект за противникот. Тренерите Анте Назор (МЗТ Скопје) и Драган Николиќ (Карпош Соколи) најавуваат голема борба....

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2 1

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2:1

Алфа | на 5.2017

Вечерва од 19 часот се игра третиот натпревар од финалната серија во разигрувањето за шампионската титула во кошаркарското првенство на Македонија. МЗТ Скопје и Карпош Соколи во досегашниот тек од финалето имаат...

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

Дневник | на 5.2017

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија. Моментниот резултат е 1-1 во...

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

ТВ Нова | на 5.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија. По првите два натпревара резултатот е нерешен 1-1 откако и...

Николиќ Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни Назор Победата е наш императив

Николиќ: Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни. Назор: Победата е наш императив

Sportmedia | на 5.2017

Вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ се игра третата финална пресметка меѓу МЗТ Скопје и Карпош Соколи. Победникот на овој дуел ќе се најде на чекор до титулата. По триумфот над МЗТ Скопје, Карпош...

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

Слободна Македонија | на 5.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија. По првите два натпревара резултатот е нерешен 1-1 откако и...

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

Дневник | на 5.2017

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија. Моментниот резултат е 1-1 во...

МЗТ се извинува Слободен влез за сите фанови на третиот меч против Карпош Соколи

МЗТ се извинува: Слободен влез за сите фанови на третиот меч против Карпош Соколи!

Спорт365 | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и воедно бранители на титулата утревечер (19. мај) ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф-финалето со Карпош Соколи (19 часот), во обид да дојдат до 2-1 во серијата...

Николиќ Не ми се напушта Скопје сакам да играме мајсторка

Николиќ: Не ми се напушта Скопје, сакам да играме мајсторка

Дневник | на 5.2017

Во вториот натпревар од финалната серија во рамките на кошаркарскиот плејоф за добивање на новиот првак на Македонија, Kарпош Соколи го совлада актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром со 104-93 и со тоа...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

+Инфо | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Курир | на 5.2017

– Управата на клубот реши да ги отвори вратите и да овозможи слободен влез за сите што сакаат да го проследат овој дуел и да им помогнат на своите миленици. Овој потег, воедно е и своевидно извинување...

МЗТ Скопје со бесплатен влез бара помош од навивачите за мечот против Карпош Соколи

МЗТ Скопје со бесплатен влез бара помош од навивачите за мечот против Карпош Соколи

МКД | на 5.2017

Утре со почеток од 19 часот МЗТ Скопје го игра третиот натпревар од финалната серија против Карпош Соколи, а раководството на клубот одлучи да не се плаќа билет за овој меч. Клубот со бесплатен влез сака...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

ТВ Нова | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

Слободен влез МЗТ бара помош од навивачите во битката со соколите

Слободен влез: МЗТ бара помош од навивачите во битката со „соколите“

Дерби | на 5.2017

МЗТ Скопје потфрли сезонава во АБА лигата, не го освои Купот на Македонија и за да се спаси сезонава мора да се одбрани пехарот во домашниот пампионат, но тоа воопшто нема да биде лесно зошто на другата...

Бесплатен влез МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Бесплатен влез: МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Екипа | на 5.2017

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да биде бесплатен, се со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Денешен | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

МЗТ Скопје ги отвора вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвора вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

Република | на 5.2017

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот) да биде бесплатен со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка...

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме соколите

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ: Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме „соколите“

Sportmedia | на 5.2017

„Навивачите и симпатизерите секогаш биле шести играч на МЗТ Скопје Аеродром, поради што избраниците на тренерот Анте Назор ги повикуваат сите оние на кои сино-белата боја им е во срцето да дојдат и да...

МЗТ Скопје бара поддршка од навивачите за утрешниот меч против соколите влезот слободен

МЗТ Скопје бара поддршка од навивачите, за утрешниот меч против „соколите“ влезот слободен

Гол | на 5.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје утревечер на свој терен ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф-финалето со Карпош Соколи и ќе имаат шанса да дојдат до водство од 2-1 во серијата што се игра до три победи....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност