СДСМ  Ќе има ревизија на парите потрошени од Груевски

СДСМ: Ќе има ревизија на парите потрошени од Груевски

Локално | на 5.2017

Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин. Исто така ќе биде спроведена и темелна ревизија на...

СДСМ: Следува темелна ревизија на сите трошења на пари од граѓаните

Канал 5 | на 5.2017

- Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин, стои во реакција на СДСМ на изјавата на лидерот...

СДСМ  Груевски и соработниците оставија долг од 5 милијарди евра

СДСМ: Груевски и соработниците оставија долг од 5 милијарди евра

МКД | на 5.2017

СДСМ најави темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците. „Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе...

СДСМ  Државниот долг денес е повеќе од 5 милијарди евра

СДСМ: Државниот долг денес е повеќе од 5 милијарди евра

+Инфо | на 5.2017

Следува период во кој новата влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин,“ велат од СДСМ. Од партијата најавуваат дека ќе биде...

СДСМ  Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците

СДСМ: Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците

A1on | на 5.2017

„Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин. Исто така ќе биде спроведена и темелна ревизија...

СДСМ  Груевски остави долг од 5 милијарди евра  новата влада ќе работи отчетно

СДСМ: Груевски остави долг од 5 милијарди евра, новата влада ќе работи отчетно

Фокус | на 5.2017

Следува период во кој новата влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин, велат денеска од СДСМ. Од партијата најавуваат дека...

Што остана од сметката на владата за трошење

Што остана од сметката на владата за трошење?

Позитив | на 5.2017

главната контра пропаганда која провмрвоските медиуми може да ја изнајдат во денот кога Заев го доби мандатот за формирање на новата влада е дека кога ќе се формира кабинетот на располагање ќе имале 180...

СДСМ  Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците

СДСМ: Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците!

Reporter.mk | на 5.2017

Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин. Исто така ќе биде спроведена и темелна ревизија на...

СДСМ  Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците

СДСМ: Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците

Sky | на 5.2017

Следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните од Груевски и соработниците, порачаа од СДСМ, предмалку во соопштение лиферувано до медиумите во кое уште се вели: Следува период во кој новата...

СДСМ најавува ревизија на сите нетранспарентни трошења во изминатите 11 години

СДСМ најавува ревизија на сите нетранспарентни трошења во изминатите 11 години

Ако | на 5.2017

Граѓаните на Р.Македонија набргу ќе ја добијат новата реформска Влада којашто детално ќе ги преиспита сите задолжувања коишто беа направени на крајно нетранспарентен начин изминативе години, а исто така...

СДСМ предмалку објави шокантни податоци

СДСМ предмалку објави шокантни податоци

Sky | на 5.2017

„Следува период во кој новата влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги направи досегашната власт изминативе години на крајно нетранспарентен начин,“ велат од СДСМ. Од партијата најавуваат дека ќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност