Како да се стопите без диета

Како да се стопите без диета

Вест | на 5.2017

Еве како без диета да ги активирате хормоните што влијаат врз слабеењето. Намалете ја желбата за храна Некоја храна повеќе нè заситува од друга. Хормонот задолжен за регулирање на тежината кој е одговорен...

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење  Вака се губат килограмите без диета

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење: Вака се губат килограмите без диета

Курир | на 5.2017

Губењето на вишокот килограми за некои луѓе претставува многу тешка задача и збунувачка загатка, но ако успеете да ги активирате хормоните кои влијаат врз процесот на слабеење, за кратко време ќе успеете...

Вака се губат килограмите без диета   активирајте ги хормоните за слабеење

Вака се губат килограмите без диета – активирајте ги хормоните за слабеење

Курир | на 5.2017

Хормоните се одговорни за регулирањето на нашата телесна тежина, а ние ви откриваме неколку начини како без диета да ги активирате хормоните што влијаат врз слабеењето и на тој начин да го забрзате метаболизмот....

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење

Прес 24 | на 5.2017

Губењето на вишокот килограми за некои луѓе претставува многу тешка задача и збунувачка загатка, но х ормоните се одговорни за регулирањето на нашата телесна тежина, а ние ви откриваме неколку начини како...

Вака се губат килограмите без диета активирајте ги хормоните за слабеење

Вака се губат килограмите без диета-активирајте ги хормоните за слабеење

Република | на 5.2017

Губењето на вишокот килограми за некои луѓе претставува многу тешка задача и збунувачка загатка, но ако успеете да ги активирате хормоните кои влијаат врз процесот на слабеење, за кратко време ќе успеете...

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење  Вака се губат килограмите без диета

Еве како да ги активирате хормоните за слабеење: Вака се губат килограмите без диета

Вечер | на 5.2017

Губењето на вишокот килограми за некои луѓе претставува многу тешка задача и збунувачка загатка, но ако успеете да ги активирате хормоните кои влијаат врз процесот на слабеење, за кратко време ќе успеете...

Бебе тежи 32 килограми  а има само 18 месеци

Бебе тежи 32 килограми, а има само 18 месеци!

Здравство 24 | на 5.2017

Бебето Јагиз од турскиот град Самсун, иако има 18 месеци, поради недостаток на хормонот лептин достигнал тежина од 32 килограми. Лептин е протеински хормон кој е многу важен регулатор за одржување на метаболзимот...

Не можат да му помогнат  18  месечно бебе тежи 32 килограми

Не можат да му помогнат, 18- месечно бебе тежи 32 килограми

Курир | на 5.2017

Лептин е протеински хормон кој е многу важен регулатор за одржување на метаболзимот и телесната тежина, а создаваат масни ќелии во телото. Неостатокот од лептин за зголемува желбата за храна и забавувањето...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност