Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

Курир | на 5.2017

Четири играчи кај победничката екипа имаа двоцифрен број поени: Василис Спанулис, Јоргос Пинцезис и Костас Папаниколау сите по 14, а Вангелис Мацарис 12. Најефикасен на дуелот беше Милош Теодосиќ од ЦСКА...

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

+Инфо | на 5.2017

Кошаркарите на Олимпијакос се пласираа во финалето на „фајнл фоур“ од Евролигата што се игра во Истанбул. Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24...

Драма на првиот натпревар на фајнал форот Олимпијакос во финале

Драма на првиот натпревар на фајнал-форот, Олимпијакос во финале

МКД | на 5.2017

Олимпијакос во драматичен финиш го изненади шампионот ЦСКА Москва со 78-82 и се пласираше во финале на Евролигата Олимпијакос е првиот финалист на фајл-фор турнирот во Истанбул, екипата од Грција вечерва...

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

A1on | на 5.2017

Кошаркарите на Олимпијакос се пласираа во финалето на „фајнл фоур“ од Евролигата што се игра во Истанбул. Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24...

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

Канал 5 | на 5.2017

Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24 и 22:14). Решавачката предност Олимпијакос ја создаде во последната четвртина. Четири играчи кај победничката...

Драмата во Истанбул за Олимпијакос  Евролигата ќе добие нов шампион

Драмата во Истанбул за Олимпијакос – Евролигата ќе добие нов шампион

Спорт Клуб | на 5.2017

Олимпијакос успеа во драматичен натпревар одигран во Истанбул, да ја победи ЦСКА Москва, која е актуелен шампион во Евролигата и со 78:72, да си обезбеди финале сезонава. Неверојатен натпревар полн со...

ЦСКА Москва е редовен пациент на Олимпијакос на фајнл фор

ЦСКА Москва е редовен „пациент“ на Олимпијакос на фајнл-фор

Македонски Спорт | на 5.2017

Грчкиот тим иако важеше за аутсајред во ова полуфинале, со неверојатен пресврт дојде до победата од 82:78 и прв закажа пласман во финалето Екипата на Олимпијакос е првиот финалист на фајнл-фор турнирот...

Европа ќе има нов шампион Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

Европа ќе има нов шампион: Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

Дерби | на 5.2017

EPA/SEDAT SUNA Грчки Олимпијакос е првиот финалист на фанјл-фор турнирот на кошаркарската Евролига кој денеска започна во Истанбул, Турција. Василис Спанулис и неговите соиграчи го изненадија фаворизираниот...

Падна шампионот ЦСКА Москва Олимпијакос е првиот финалист

Падна шампионот ЦСКА Москва, Олимпијакос е првиот финалист

Екипа | на 5.2017

Грчкиот тим Олимпијакос е првиот финалист на завршниот Ф4 турнир во Евролигата, откако во првото полуфинале го елиминира актуелниот првак ЦСКА Москва, славејќи со 82-78. Иако „армејците“ имаа и двоцифрена...

Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

Екипа | на 5.2017

Фенербахче оди чекор по чекор, во 2015 играше на Ф4, во 2016 го мина полуфиналето и несреќно загуби во големото финале, па турскиот гигант со право се надева дека годинава конечно ќе стигне до толку посакуваната...

Европа ќе добие нов шампион Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Европа ќе добие нов шампион, Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Република | на 5.2017

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Антиќ посочи кој тим го посакува во финалето но и испрати смешна порака до Спанулис

Антиќ посочи кој тим го посакува во финалето, но и испрати смешна порака до Спанулис

Дерби | на 5.2017

Од денеска па до недела во центарот на вниманието на кошаркарска Европа ќе биде Истанбул и завршниот фајналфор во Евролигата  на кој силите ќе ги одмерат ЦСКА Москва, Олимпијакос, Реал Мадрид и Фенербаче...

Теодосиќ Залудно е што одиграв добро загубивме заради неколку глупави тројки

Теодосиќ: Залудно е што одиграв добро, загубивме заради неколку глупави тројки

Гол | на 5.2017

И покрај повредата Милош Теодосиќ одигра одличен натпревар и запиша 23 поени, но неговата ЦСКА Москва иако три и пол четвртини водеше, на крајот мораше да им честита на играчите на неговиот поранешен клуб...

Спанулис ја активираше а Грин ја фрли бомбата кон армејците

Спанулис ја активираше, а Грин ја фрли „бомбата" кон „армејците"

Sportmedia | на 5.2017

Евролигата ќе има нов шампион. Најмногу поради тоа што оној стариот, ЦСКА, се сопна уште на стартот од финалниот турнир во Истанбул. Ги изненади Олимпијакос, победи со (82:78), доволно за место во големото...

ЛЕГЕНДАТА СПАНУЛИС ја симна круната на ЦСКА  Олимпијакос е првиот финалист

ЛЕГЕНДАТА СПАНУЛИС ја симна круната на ЦСКА - Олимпијакос е првиот финалист

Гол | на 5.2017

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Веќе видено  еве како Спанулис по третпат по пет години ја сруши ЦСКА

Веќе видено - еве како Спанулис по третпат по пет години ја сруши ЦСКА

Гол | на 5.2017

Василис Спанулис ја продлабочи својата легенда и со уште еден епски пресврт му донесе на својот Олимпијакос голема Ф4 победа. По третпат жртва на грчкиот феномен беше неговиот најчест пациент ЦСКА Москва....

Олимпијакос се пласираше во големото финале ЦСКА М на колена

Олимпијакос се пласираше во големото финале, ЦСКА (М) на колена

Вечер | на 5.2017

Кошаркарите на Олимпијакос се првите финалисти на Ф4 турнирот во Евролигата, откако во полуфиналниот дуел беа подобри од актуелниот шампион ЦСКА од Москва со 82:78 Рускиот тим ја имаше фаворитската улога...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Курир | на 5.2017

Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во финалето беше поуспешна од турската екипа Фенербахче. Распоредот на полуфиналните дуели овозможува овие две екипи доколку победат денеска повторно в недела...

Време е за фајналфор Атомскиот напад на ЦСКА против моќната одбрана на Олимпијакос

Време е за фајналфор: Атомскиот напад на ЦСКА против моќната одбрана на Олимпијакос

Екипа | на 5.2017

ЦСКА Моска и Олимпијакос со меѓусебниот дуел во 17.30 часот ќе ги стартуваат возбудувањата на фајналфор турнирот од Евролигата што викендов се одржува во Истанбул. Рускиот гигант ќе се обиде да ја одбрани...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

A1on | на 5.2017

Четирите најдобри екипи сезонава од кошаркарската Евролига денеска ги играат полуфиналните натпревари на „Фајнл фор“ турнирот што се одржува во Истанбул. Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Канал 5 | на 5.2017

Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во финалето беше поуспешна од турската екипа Фенербахче. Распоредот на полуфиналните дуели овозможува овие две екипи доколку победат денеска повторно в недела...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Вистина | на 5.2017

Четирите најдобри екипи сезонава од кошаркарската Евролига денеска ги играат полуфиналните натпревари на „Фајнл фор“ турнирот што се одржува во Истанбул. Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во...

Ф4 Стартува завршниот викенд во Евролигата

Ф4: Стартува завршниот викенд во Евролигата

Денар | на 5.2017

ЦСКА, Олимпијакос, Фенербахче и Реал Мадрид имаат подеднакви шанси да освојат титула во кошаркарската Евролига. Завршниот турнир во Евролигата започнува в петок со двете полуфинални пресметки, а ќе се...

Ф4 Истанбул Сите имаат еднакви шанси за титулата

Ф4 Истанбул: Сите имаат еднакви шанси за титулата

Макфакс | на 5.2017

ЦСКА, Олимпијакос, Фенербахче и Реал Мадрид имаат подеднакви шанси да освојат титула во кошаркарската Евролига. Завршниот турнир во Евролигата започнува в петок со двете полуфинални пресметки, а ќе се...

Мини филм како најава за завршниот спектакл Ќе успее ли Антиќ да дојде до третата титула во Евролигата

Мини-филм како најава за завршниот спектакл: Ќе успее ли Антиќ да дојде до третата титула во Евролигата

Дерби | на 5.2017

Од денеска, па до недела се игра завршницата на најдоброто клупско кошаркарско натпреварување на стариот континент Евролигата, а битката за трофејот во Истанбул ќе ја водат четири екипи ЦСКА Москва, Олимпијакос,...

Антиќ посакува финале Фенербахче  Олимпијакос во Евролигата

Антиќ посакува финале Фенербахче – Олимпијакос во Евролигата

Екипа | на 5.2017

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ со својот тим Фенербахче повторно е дел од завршниот Ф4 турнир во Евролигата. Денеска на програмата се полуфиналните дуели, а Антиќ очекува пласман на Фенербахче...

ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈ Антиќ вечерва против Реал Мадрид

ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈ: Антиќ вечерва против Реал Мадрид

Телеграф | на 5.2017

Перо Антиќ и Фенербахче денеска ќе бидат во битка за титулата во Евролигата. Вечерва се игра првиот меч односно дуелот од полуфиналето во кој тимот од Истанбул се соочува со Реал Мадрид. Ова ќе биде нова...

Четири екипи еден трофеј Време е за финалето во Евролигата

Четири екипи, еден трофеј: Време е за финалето во Евролигата

Локално | на 5.2017

Кошаркарска Европа ќе насочи поглед на Истанбул во наредните три дена. Од денеска до недела во турскиот мегаполис претстои Финалната четворка на најпрестижната клупска кошаркарска трка на Стариот континент....

Само Фенер не знае како е да се освои Евролигата од учесниците во Истанбул

Само Фенер не знае како е да се освои Евролигата од учесниците во Истанбул

Гол | на 5.2017

Истите четири екипи кои се бореа за европската круна во Мадрид пред две години со истите тренери и со истите полуфинални парови ќе се борат за титулата на Евролигата и во Истанбул оваа година. Во „Синан...

Антиќ и Фенербахче ја започнуваат борбата за евролигашката титула

Антиќ и Фенербахче ја започнуваат борбата за евролигашката титула!

Спорт365 | на 5.2017

Четири екипи ќе се борат за еден трофеј во кошаркарската Евролига… На фајнл-фор турнирот оваа сезона во Истанбул (Турција) ќе играат Фенербахче на македонскиот интернационалец Перо Антиќ, потоа ЦСКА Москва,...

Антиќ во лов на третиот трофеј во Евролигата

Антиќ во лов на третиот трофеј во Евролигата

МКД | на 5.2017

Денеска (петок) почнува завршниот турнир во Евролигата кој се игра во Истанбул, Перо Антиќ може да стане единствениот македонски играч кој три пати го освојувал најсилното клупско кошаркарско натпреварување...

Започнува спектаклот Кој ќе биде европски шампион

Започнува спектаклот: Кој ќе биде европски шампион!

Спортски | на 5.2017

Loading... Турскиот мегалополис Истанбул од денес до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и...

Започнува спектаклот Кој ќе биде европски шампион

Започнува спектаклот: Кој ќе биде европски шампион!

Таратур | на 5.2017

Турскиот мегалополис Истанбул од денес до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос,...

Македонскиот рекордер Антиќ дециден Сакам финале Фенер  Олимпијакос

Македонскиот рекордер Антиќ дециден: Сакам финале Фенер - Олимпијакос

Sportmedia | на 5.2017

Вечерва, во Истанбул стартува завршницата во Евролигата. Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ по четврти пат ќе биде дел од евролигашкиот спектакл. Тој со неговото искуство ќе се обиде да му помогне на Ферербахче...

Теодосиќ ќе игра и покрај повредата

Теодосиќ ќе игра и покрај повредата!

Се за спорт | на 5.2017

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот фајналфор на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Големиот борец и повреден сака да игра во полуфиналето во одбрана на трофејот

Големиот борец и повреден сака да игра во полуфиналето во одбрана на трофејот

Спорт Клуб | на 5.2017

Кошаркарот на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ, иако не е целосно подготвен за предизвиците кои ги носи Ф4 во Евролигата сезонава, тој сепак инсистира да игра во Истанбул. Поради повредата која го мачи веќе...

Антиќ може да биде единствениот Македонец со три европски титули

Антиќ може да биде единствениот Македонец со три европски титули

Вечер | на 5.2017

Македонскиот интернационалец во своето четврто учество на Ф4 турнирите во Евролигата ќе се обиде да ја освои третата титула, а со тоа и да биде првиот Македонец со три круни од најквалитетното клупско...

Антиќ од утре на својот четврти завршен турнир во Евролигата

Антиќ од утре на својот четврти завршен турнир во Евролигата

Дневник | на 5.2017

Антиќ и Фенер го напаѓаат трофејот во Евролигата Истанбул од утре до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид,...

Теодосиќ инсистира да игра во Истанбул иако не е подготвен

Теодосиќ инсистира да игра во Истанбул иако не е подготвен

МКД | на 5.2017

Од утре до недела се игра фајнл-фор турнирот од Евролигата во Истанбул, главната ѕвезда на ЦСКА МОсква, Милош Теодосиќ инсистира да настапи и покрај тоа што не е комплетно опоравен од повредата. Поради...

Теодосиќ не е 100 фит но ќе игра на Ф4 во Истанбул

Теодосиќ не е 100% фит, но ќе игра на Ф4 во Истанбул

Екипа | на 5.2017

Милош Теодосиќ ќе биде во составот на ЦСКА Москва за утрешниот полуфинален дуел против Олимпијакос, најави денеска тренерот на рускиот првак Димитрис Итудис. Српскиот плејмејкер веќе извесно време се мачи...

Четирите учесници на Ф4 на Евролигата пристигнаа во Истанбул со една иста желба

Четирите учесници на Ф4 на Евролигата пристигнаа во Истанбул со една иста желба

Гол | на 5.2017

Турскиот главен град Истанбул од утре до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига, Македонија на завршниот турнир ќе има свој репрезент во името на Перо Антиќ. Тој по четвртипат...

Теодосиќ и повреден не сака да го пропушти полуфиналето против Олимпијакос

Теодосиќ и повреден не сака да го пропушти полуфиналето против Олимпијакос

Република | на 5.2017

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот фајналфор на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

Слободна Македонија | на 5.2017

Еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва Милош Теодосиќ, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот „фајнал-фор“ на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Евролига Време е за фајнал фор

Евролига: Време е за фајнал-фор

Сител | на 5.2017

урскиот мегалополис Истанбул од петок до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос....

Подгответе се за спектакл во Истанбул  Вечерва започнува фајнл фор турнирот во Евролигата

Подгответе се за спектакл во Истанбул – Вечерва започнува фајнл-фор турнирот во Евролигата

Македонија Денес | на 5.2017

Истанбул од вечерва па до недела ќе биде домаќин на завршниот фајнл-фор турнир во кошаркарската Евролига. Тронот на ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос. Завршниот турнир ќе го отворат...

Иако не е 100 подготвен Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

Иако не е 100% подготвен, Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

Гол | на 5.2017

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот „фајнал-фор“ на Евролигата, кој ќе се одржи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност