Од недела нов влажен бран

Од недела нов влажен бран

Утрински | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Временска прогноза за викенд

Временска прогноза за викенд

Кукурику | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

Курир | на 5.2017

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Утринската температура ќе...

ВРЕМЕТО УТРE Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

ВРЕМЕТО УТРE: Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

Телеграф | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

Вистина | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Времето утре ќе биде сончево со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

Времето утре ќе биде сончево, со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

A1on | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Метео За викендот променливо време локални врнежи од дожд

Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

МТВ 1 | на 5.2017

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер. Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови. Од недела следува период...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

Прес 24 | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Прсти да излижеш

Прсти да излижеш

Вест | на 5.2017

Убавото време денеска ги извади Скопјани надвор. Измерени се 28 степени. Се очекува да е сончево до недела, кога повторно ќе има заладување. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена...

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

Пулс 24 | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Синоптичарите најавуваат ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК И НЕВРЕМЕ

Синоптичарите најавуваат ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК И НЕВРЕМЕ!

Sky | на 5.2017

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Нов влажен бран и заладување од недела

Нов влажен бран и заладување од недела

Макфакс | на 5.2017

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Алфа | на 5.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Курир | на 5.2017

В лажен бран со врнежи од дожд ќе започне да преминува преку земјата од недела претпладне . Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и можна е и појава на град . Поголеми количества...

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

Скопје Инфо | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Вистина | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Денешен | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Утре сончево и топло а од недела очекувајте НЕВРЕМЕ

Утре сончево и топло, а од недела очекувајте НЕВРЕМЕ!

Sky | на 5.2017

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Еве какво време не очкува за викеднот

Еве какво време не очкува за викеднот

Сител | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

+Инфо | на 5.2017

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

MK News | на 5.2017

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

Прес 24 | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Надвор пролет но не за долго  ова се температурите еве што не чека

Надвор пролет но не за долго - ова се температурите, еве што не чека

Прес 24 | на 5.2017

Денеска времето е сончево и топло, но не чека пресврт деновиве. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Кон крајот на денот ќе има...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Актуелно24 | на 5.2017

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево и топло време од недела дожд

Сончево и топло време, од недела дожд

Телеграф | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Разголете се денеска

Разголете се денеска

Вест | на 5.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Кајгана | на 5.2017

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал...

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Алсат-М | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево и потопло со мала облачност

Времето сончево и потопло, со мала облачност

+Инфо | на 5.2017

Сончево и потопло, со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, ќе биде времето утре во Македонија, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурите ќе се искачат...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

A1on | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Идивиди | на 5.2017

Скопје, 19 мај 2017 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Канал 5 | на 5.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

УХМР со вонредна прогноза за викендот

УХМР со вонредна прогноза за викендот

Сител | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Уживајте во сончевото и топло време  нема да потрае уште долго

Уживајте во сончевото и топло време - нема да потрае уште долго

За Се | на 5.2017

Денеска е петок, 19 мај 2017 година, 139-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 226 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 49 минути. Денов...

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ Сонце и дожд а еве што се очекува од понеделник

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ: Сонце и дожд, а еве што се очекува од понеделник...

Фактор | на 5.2017

Во Македонија денеска по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови ќе имаме зголемување на облачноста во крајните југозападни предели,  а во охридско-преспанскиот...

ОД НЕДЕЛА НОВИ ВРЕМЕНСКИ ИЗНЕНАДУВАЊА  Еве што не очекува

ОД НЕДЕЛА НОВИ ВРЕМЕНСКИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Еве што не очекува

Sky | на 5.2017

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Вечер | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Вистина | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево од недела нов влажен бран

Времето сончево, од недела нов влажен бран

Р.С. Европа | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од три до 10, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени....

Сончев и топол петок

Сончев и топол петок

Таратур | на 5.2017

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

УХМР најавува нов влажен бран

УХМР најавува нов влажен бран

Кумановски муабети | на 5.2017

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево со температури до 28 степени, од недела нов влажен бран

Нетпрес | на 5.2017

Времето во Македонија во петок ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10, а дневната од 23 до 28 Целзиусови...

Нека не ве лаже сонцето  подгответе се за драстична промена на времето

Нека не ве лаже сонцето - подгответе се за драстична промена на времето

Прес 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Макфакс | на 5.2017

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Курир | на 5.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

СЛЕДУВА ШОК УХМР со вонредна временска најава

СЛЕДУВА ШОК: УХМР со вонредна временска најава

Sky | на 5.2017

Утре кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност, особено на северот. Влажен бран со врнежи од дожд ќе има во недела од претпладневните часови. Овој бран ќе е проследен со...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Reporter.mk | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

Локално | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

ТВ 21 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Денешен | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска и утре сончево и топло од недела поројни дождови

Денеска и утре сончево и топло, од недела поројни дождови

МКД | на 5.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло сомала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во Скопје максималната ндевна температура ќе достигне 27 Целзиусови степени, Крива...

Виситнско лето  Денеска сончево и топло температурата до 28 степни

Виситнско лето – Денеска сончево и топло, температурата до 28 степни

Reporter.mk | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска сончево и топло во недела дожд

Денеска сончево и топло, во недела дожд

Здравство 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

ТВ 21 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

ВИКЕНД ПРОГНОЗА Сончево и потопло со мала облачност  во недела заладување

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и потопло со мала облачност – во недела заладување

Популарно | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Сител | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Infomax | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Претпладне сончево  попладне со услови за слаб дожд

Претпладне сончево , попладне со услови за слаб дожд

Слободна Македонија | на 5.2017

Во Македонија денес по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови зголемување на облачноста во крајните југозападни предели а во Охридско-Преспанскиот...

УХМР најавува какво ќе биде времето утре

УХМР најавува какво ќе биде времето утре

Прес 24 | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови па нов пресврт Еве какво време не чека викендов

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека викендов

Курир | на 5.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

Многу промени до крајот на неделата  Еве какво време не очекува

Многу промени до крајот на неделата – Еве какво време не очекува

MK News | на 5.2017

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

Канал 5 | на 5.2017

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Утре не очекува сончево и потопло време температури до 28 степени

Утре не очекува сончево и потопло време, температури до 28 степени

A1on | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови па нов пресврт  што не чека

Следуваат пролетни денови па нов пресврт - што не чека?

Прес 24 | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Времето утре сончево и потопло

Времето утре сончево и потопло

ТВ Нова | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Метео Сончево и топло температура до 28 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 28 степени

МТВ 1 | на 5.2017

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и потопло време со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 28 степени. Сончевото време ќе продолжи и во сабота, а од недела...

Од недела грмотевици

Од недела грмотевици!

Вест | на 5.2017

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Алфа | на 5.2017

Во сабота максималната температура ќе достигне до 30-тиот степен, а веќе од недела ќе има намалување на дневната температура до 23 степени. Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува...

УХМР најавува што не чека до крајот на неделата

УХМР најавува што не чека до крајот на неделата

Прес 24 | на 5.2017

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Еве какво време не очекува со крајот на неделата

Еве какво време не очекува со крајот на неделата

Прес 24 | на 5.2017

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Кукурику | на 5.2017

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Следуваат пролетни денови па нов пресврт Еве какво време не чека

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека?

Република | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Погледнете какво време не очекува во следните неколку дена

Погледнете какво време не очекува во следните неколку дена!

Пулс 24 | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

НОВ ВЛАЖЕН БРАН Температурата ќе падне за 7 степени се очекуваат поројни дождови и засилен ветер

НОВ ВЛАЖЕН БРАН: Температурата ќе падне за 7 степени, се очекуваат поројни дождови и засилен ветер!

Sky | на 5.2017

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Слободна Македонија | на 5.2017

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Денеска сончево со мала облачност

Денеска сончево со мала облачност

Здравство 24 | на 5.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

ТВ 21 | на 5.2017

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Сончево со температура до 24 степени

Нетпрес | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев и топол ден

Сончев и топол ден

+Инфо | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Кајгана | на 5.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16...

Надвор пролет еве какво ќе биде времето

Надвор пролет- еве какво ќе биде времето

Прес 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала облачност и слаб ветер

Сончево со мала облачност и слаб ветер

Канал 5 | на 5.2017

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Денеска и утре убаво сончево време од сабота

Денеска и утре убаво сончево време, од сабота...

За Се | на 5.2017

Денеска е четврток, 18 мај 2017 година, 138-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 227 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 12 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 48 минути. Денов...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Вистина | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Макфакс | на 5.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Курир | на 5.2017

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево и топло до сабота

Сончево и топло до сабота

МКД | на 5.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 24 Целзиусови степени, Маврово 16,...

Сончево време со мала облачност

Сончево време со мала облачност

Лидер | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

A1on | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев четврток со мала облачност

Сончев четврток со мала облачност

Таратур | на 5.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Денешен | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Времето денеска сончево со мала облачност

Времето денеска: сончево со мала облачност

Р.С. Европа | на 5.2017

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Пулс 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

До сабота покачување на дневните температури од недела врнежи и повторно пад

До сабота покачување на дневните температури, од недела врнежи и повторно пад

Кумановски муабети | на 5.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12,...

Нови промени  Еве какво време не очекува до сабота

Нови промени - Еве какво време не очекува до сабота

Сител | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Од денес до сабота сончево време

Од денес до сабота, сончево време

Слободна Македонија | на 5.2017

Од денес до сабота, во Македонија  ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност,...

Ќе здивнеме од дождот до викендот од недела нови промени

Ќе здивнеме од дождот до викендот, од недела нови промени

Република | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Топло ладно  сончево и потопло до сабота од недела нов влажен бран

Топло, ладно – сончево и потопло до сабота, од недела нов влажен бран

Република | на 5.2017

Сончево време со мала до умерена облачност и пораст на дневната температура се очекува од утре до сабота во земјава. Како што најавуваат од УХМР во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана...

Променливо време со температура до 23 степени

Променливо време со температура до 23 степени

Вистина | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Здравство 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Не излегувајте без чадор Хронично болните на мета на променливото време

Не излегувајте без чадор: Хронично болните на мета на променливото време

Република | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

До четврток не излегувајте без чадор

До четврток не излегувајте без чадор

Здравство 24 | на 5.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

Ќе не убие времево утре грмотевици и дожд стабилизирање од четврток

Ќе не убие времево-утре грмотевици и дожд, стабилизирање од четврток!

Република | на 5.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност