Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

+Инфо | на 5.2017

Доминик Тием успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако во денешниот четвртфинален меч беше подобар од Рафаел Надал со 2-0 во сетови (6:4 и 6:3 во гемови). Ова беше трет меч на овие...

Доменик Тим го изненади Надал Шпанецот елиминиран во Рим

Доменик Тим го изненади Надал, Шпанецот елиминиран во Рим

МКД | на 5.2017

Серијата победи на Надал на земја заврши, Доменик Тим попладнево го изненади Шпанецот и го елиминираше во четвртфиналето на мастерсот во Рим Раафел Надал забележа 17 победи во низа на земја и освои три...

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Курир | на 5.2017

Ова беше трет меч на овие двајца тенисери последниве 20 дена и Тием ја оствари првата победа. Негов ривал во полуфиналето ќе му биде победникот од дуелот меѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро што...

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

A1on | на 5.2017

Доминик Тием успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако во денешниот четвртфинален меч беше подобар од Рафаел Надал со 2-0 во сетови (6:4 и 6:3 во гемови). Ова беше трет меч на овие...

Крајот на земја е приземјен Доминик Тием направи сензација во Рим

Крајот на земја е приземјен: Доминик Тием направи сензација во Рим

Спорт Клуб | на 5.2017

Австрискиот тенисер Доминик Тием, успеа да го исфрли Рафаел Надал на турнирот во Рим откако во четвртфиналето го победи со 2:0 во сетови. Надал пред овој натпревар имаше неверојатна низа од 17 натпревари...

Доминик Тим го елиминираше Надал во Рим

Доминик Тим го елиминираше Надал во Рим

Екипа | на 5.2017

Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на Мастерсот во Рим елиминирајќи го Рафаел Надал во четвртфиналето по борба во два сета, со 6-4,6-3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Сензација во Рим  Кралот на земјата беше елиминиран од Тим

Сензација во Рим – „Кралот на земјата“ беше елиминиран од Тим!

Супер спорт | на 5.2017

Доминик Тим го исфрли Надал од турнирот во Рим откако во ¼-финале го победи со 2:0 во сетови. Надал пред овој натпревар имаше низа од 17 победи по ред и 3 трофеи освоени по ред, но денес дојде крајот на...

Тениски Мастерс во Рим Доминик Тим преку Надал до полуфинале

Тениски Мастерс во Рим: Доминик Тим преку Надал до полуфинале

Нова ТВ | на 5.2017

Доминик Тим се придружи на Американецот Џон Изнер и Германецот Александар Зверев во полуфиналето на АТП тенискиот Мастерс во Рим што се игра за награден фонд од 4,27 милиони долари. Австриецот во четврт-финалето...

Надал елиминиран Доминик Тим е јунакот на мастерсот во Рим

Надал елиминиран, Доминик Тим е јунакот на мастерсот во Рим

Република | на 5.2017

Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на Мастерсот во Рим елиминирајќи го Рафаел Надал во четвртфиналето по борба во два сета, со 6-4,6-3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Рим  Зверев го исфрли Раониќ во ¼ финале

Рим – Зверев го исфрли Раониќ во ¼-финале!

Супер спорт | на 5.2017

Германскиот тенисер Зверев избори ½-финале во Рим. Тој во ¼-финале за 1 час и 31 минута го победи Раониќ, па така е втор ½-финалист во Италија и ќе се бори против Иснер за финале. Германскиот тенисер со...

Рим  Иснер е првиот ½ финалист

Рим – Иснер е првиот ½-финалист!

Супер спорт | на 5.2017

Џон Иснер го победи Марин Чилиќ во ¼-финале на Мастерсот во Рим. Очекувано Иснер и Чилиќ одиграа долг натпревар, а првиот сет го доби Американецот во тај-брејк. Вториот сет го отвори Хрватот подобро, водеше...

Тим го елиминираше Надал

Тим го елиминираше Надал

Вечер | на 5.2017

Австриецот Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на мастерсот во Рим, откако го елиминирше Шпанецот Рафаел Надал во четвртфиналето со 6:4, 6:3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Тием направи сензација го реши Надал во Рим и му го нанесе првиот пораз на земја сезонава

Тием направи сензација, го реши Надал во Рим и му го нанесе првиот пораз на земја сезонава!

Гол | на 5.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го доживеа првиот пораз на земјена подлога сезонава откако во рамки на четвртфиналето на турнирот во Рим загуби од Доминик Тием (6-4, 6-3). Австриецот кој се наоѓа на седмото...

Тим го победи Надал во Рим

Тим го победи Надал во Рим

Sportmedia | на 5.2017

Австриецот во два сета го победи Надал и го приреди најголемото изненадување на турнирот во Рим Доминик Тим го направи најголемото изненадување на АТП турнирот во Рим. Австрискиот тенисер во четврт-финалето...

Зверев против Иснер е првиот полуфинален пар на Мастерсот во Рим

Зверев против Иснер е првиот полуфинален пар на Мастерсот во Рим

Гол | на 5.2017

Во првото полуфинале на Мастерс турнирот во Рим ќе се сретнат Џон Иснер од САД и Александер Зверев од Германија. Иснер обезбеди пласман во најдобрата четворка по победата од 2-1 (7-6/3, 2-6, 7-6/2) над...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

ТВ Нова | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Ѓоковиќ Горд сум на самиот себе одиграв најдобар натпревар по подолго време

Ѓоковиќ: Горд сум на самиот себе,одиграв најдобар натпревар по подолго време

Дерби | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ се прикажа во одлично светло и успеа да му се реваншира на Баутиста Агут за незгодниот пораз во Шангај при крајот на минатата година, па со победата од 6:4 и 6:4 Србинот успеа да се пласира...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Канал 5 | на 5.2017

Шпанскиот тенисер во осминафинале го совлада Џек Сок со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4), додека Доминик Тием беше поуспешен од Сем Квери со 2-1 во сетови (3:6; 6:3 и 7:6)и тоа беше единствениот осминафинален...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Локално | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

 Го одиграв еден од најдобрите натпревари оваа сезона

„Го одиграв еден од најдобрите натпревари оваа сезона“

Супер спорт | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ изјави дека по триумфот против Агут, тој одиграл еден од најдобрите натпревари на земја. „Верувам дека овој натпревар е еден од најдобрите кои сум ги одиграл на земја, но и во последните...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Идивиди | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

+Инфо | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

A1on | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Курир | на 5.2017

Шпанскиот тенисер во осминафинале го совлада Џек Сок со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4), додека Доминик Тием беше поуспешен од Сем Квери со 2-1 во сетови (3:6; 6:3 и 7:6)и тоа беше единствениот осминафинален...

Ѓоковиќ Го одиграв најдобриот меч оваа сезона на земјена подлога

Ѓоковиќ: Го одиграв најдобриот меч оваа сезона на земјена подлога

Република | на 5.2017

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашната победа над Баутиста-Агут на мастерсот во Рим изјави дека го одиграл најдобриот меч во оваа сезона на земјена подлога и најави дека на натпреварите...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Вистина | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Reporter.mk | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал и Ѓоковиќ сигурни до четвртфиналето на мастерсот во Рим

Надал и Ѓоковиќ сигурни до четвртфиналето на мастерсот во Рим

Република | на 5.2017

Вчерашните осминафинални дуели на мастерс-турнирот во Рим не донесоа поголеми изненадувања, па така двајцата главни фаворити Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал стигнаа до пласман во четвртфиналето. Ѓоковиќ за...

Ѓоковиќ Го одигра најдобриот меч на сезоната на земјена подлога

Ѓоковиќ: Го одигра најдобриот меч на сезоната на земјена подлога

Гол | на 5.2017

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по вчерашната победа над Баутиста-Агут на Мастерсот во Рим изјави дека го одиграл најдобриот меч во оваа сезона на земјена подлога и најави дека на натпреварите...

Ѓоковиќ Давам се од себе ова е процес

Ѓоковиќ: Давам се од себе, ова е процес

Sportmedia | на 5.2017

Ноле се надева на нов трофеј на турнирот во Рим Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ верува дека може да стигне до петата титула на Мастерсот во Рим. Популарниот Ноле досега четири пати во кариерата го има освојувано...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Слободна Македонија | на 5.2017

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Ѓоковиќ во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Локално | на 5.2017

Светскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Рим  Тим го победи Квереј за ¼ финале

Рим – Тим го победи Квереј за ¼-финале!

Супер спорт | на 5.2017

Возбудлив натпревар одиграа Тим и Квереј, а по голема борба пласман во ¼-финале избори Тим. Тим победи со пресврт со 3:6, 6:3 и 7:6, а за конечен триумф му беа потребни помалку од 2 часови. Тој успеа во...

Рим  Ѓоковиќ подобар од Агут Иснер го изненади Вавринка

Рим – Ѓоковиќ подобар од Агут, Иснер го изненади Вавринка!

Супер спорт | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ стигна до сигурна победа во 3-то коло во Мастерсот во Рим. По победата против Бедене, тој беше подобар и од Агут кој го победи со 6:4 и 6:4. За освојување на првиот сет на Ѓоковиќ му беше...

Ѓоковиќ и Надал без мака до четвртфиналето во Рим

Ѓоковиќ и Надал без мака до четвртфиналето во Рим

Екипа | на 5.2017

Денешните осминафинални дуели на мастерс-турнирот во Рим не донесоа поголеми изненадувања, па така двајцата главни фаворити Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал стигнаа до пласман во четвртфиналето. Ѓоковиќ за...

Надал и Тим закажаа меѓусебен дуел во четвртфиналето во Рим

Надал и Тим закажаа меѓусебен дуел во четвртфиналето во Рим

Дерби | на 5.2017

EPA/ETTORE FERRARI Рафаел Надал и Доминик Тим го заокружија списокот на патници во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако вечерва ги совладаа Американците Џек Сок и Сем Квери. Австриецот Тим играше...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

+Инфо | на 5.2017

Светскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Повторно проблем Ѓоковиќ победи со помош на судиите  Баутиста оштетен

Повторно проблем: Ѓоковиќ победи со помош на судиите – Баутиста оштетен

Спорт Клуб | на 5.2017

Новак Ѓокович успеа да се пласира меѓу најдобрите осум тенисери на турнирот во Рим. Тој славеше во натпреварот против Роберт Баутиста Агут (6:4, 6:4). Мечот беше интензивен, но проследен со една голема...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Курир | на 5.2017

Двата сета завршија со идентичен резултат во гемови 6:4. Противник на Ѓоковиќ утре во четвртфиналето ќе му биде Хуан Мартин Дел Потро, кој со 2-0 во сетови го победи Кеи Нишикори. Сите досега завршени...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

A1on | на 5.2017

ветскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

МКД | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ се пласираше помеѓу осумте најдобри на мастерсот во Рим откако попладнево со 2-0 во сетови го совлада Роберто Баутиста Агут Роберто Баутиста Агут, кој важи за одличен тенисер на земја, пружи...

Ѓоковиќ му се одмазди на Агут за пласман во четвртфиналето во Рим

Ѓоковиќ му се одмазди на Агут за пласман во четвртфиналето во Рим

Дерби | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ се прикажа во одлично светло ова попладне и успеа да му се реваншира на Баутиста Агут за незгодниот пораз во Шангај при крајот на минатата година, па со победата од 6:4 и 6:4 Србинот успеа...

Надал преку Сок до четвртфинале на Мастерсот во Рим

Надал преку Сок до четвртфинале на Мастерсот во Рим

Гол | на 5.2017

Рафаел Надал ја запиша втората победа на Мастерс турнирот во Рим, откако славеше во дуелот против Џек Сок (6-3, 6-4) за пласман во четвртфинале. Очекувано, Надал започна фуриозно и поведе со 6-3 по 40...

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

Ѓоковиќ преку Баутиста-Агут до четвртфинале во Рим

Гол | на 5.2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на мастерс-турнирот во Рим затоа што успеа со 2-0 (6-4, 6-4) да слави над Шпанецот Роберто Баутиста-Агут (20. место на АТП-листата). Ѓоковиќ беше...

Рим  Ѓоковиќ се пласираше во 1 8 финале

Рим – Ѓоковиќ се пласираше во 1/8-финале!

Супер спорт | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ денес играше против 55-от тенисер во светот Бедене кој го победи без поголеми проблеми со 2:0 во сетови и се пласираше во 1/8-финалето на турнирот во Рим. Ѓоковиќ беше фокусиран во тај-брејкот...

Ѓоковиќ во 3 коло на турнирот во Рим

Ѓоковиќ во 3. коло на турнирот во Рим

Сител | на 5.2017

Новак Ѓоковиќ победи на вториот круг од Мастерс турнирот во Рим проттив Британецот Бедене со 2: 0 во сетови. 7: 6, 6: 2. Двајцата се состанаа три пати досега и секој пат српскиот играч победи. Иако минатата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност