Трпчески пред германската публика премиерно го изведе Македонисимо

Трпчески пред германската публика премиерно го изведе „Македонисимо“

Cooltura | на 5.2017

Публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија... Освен на пијано, Трпески свиреше и...

Трпчески премиерно со Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно со „Македонисимо“ пред германската публика

Вест | на 5.2017

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите...

Германска премиера на Македонисимо на Симон Трпчевски

Германска премиера на „Македонисимо“ на Симон Трпчевски

Макфакс | на 5.2017

„Македонисимо“, новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски, беше премиерно претставен пред германската публика во Лудвидсбург. Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа...

Трпчески на примиерната изведба Македонисимо во Германија дури запеа

Трпчески на примиерната изведба "Македонисимо" во Германија дури запеа

Утрински | на 5.2017

Новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски неговиот нов прокет насловен "Македонисимо" со музика од Македонија, премиерно го изведе пред германската публика. Освен на пијано, Трпески свиреше...

 Македонисимо на Симон Трпчески премиерно во Германија

„Македонисимо“ на Симон Трпчески премиерно во Германија

Денар | на 5.2017

„Македонисимо“, новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчески, беше премиерно претставен пред германската публика во Лудвидсбург. Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Телеграф | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше можност премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпчески...

Симон Трпчески со проектот Македонисимо ја воодушеви публиката на фестивалот во Лудвигсбург

Симон Трпчески со проектот „Македонисимо“ ја воодушеви публиката на фестивалот во Лудвигсбург

МКД | на 5.2017

Освен на пијано, Симон Трпчески свиреше и на хармоника, па дури и запеа на светската премиера на неговиот најнов проект со музика од Македонија, насловен „Македонисимо“, на престижниот фестивал во Лудвигсбург,...

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Нетпрес | на 5.2017

Германската публика во германскиот град Лудвидсбург имаше можносто во четвртокот вечерта премиерно да го слушне новиот проект на светски прославениот македонски пијанист Симон Трпчески насловен „Македонисимо“...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ Нова | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Канал 5 | на 5.2017

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Курир | на 5.2017

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,… во препознатливите...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

A1on | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Вистина | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Денешен | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ 21 | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески одушеви со светската премиера на Македонисимо на Фестивалот во Германија

Трпчески одушеви со светската премиера на „Македонисимо“ на Фестивалот во Германија

Република | на 5.2017

Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите македонски ритми аранжерски облагородени во соработка со нашиот...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ 21 | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески во Германија свиреше и на хармоника па дури и запеа

Трпчески во Германија свиреше и на хармоника, па дури и запеа

Вечер | на 5.2017

„Ептен македонско", како што во шега знае да каже носителот на нашиот културен идентитет во светот, наиде на овации кај пребирливата фестивалска публика, соопшти „КултурОп" со поддршка од Министерството...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Сител | на 5.2017

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Светска премиера на Ептен македонско на Симон Трпчески

Светска премиера на „Ептен македонско“ на Симон Трпчески

Дневник | на 5.2017

„Ептен македонско“ - „Македонисимо“ е насловот на најновиот проект на македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески, кој вечерва ќе има светска премиера на престижниот Фестивал во Лудвигсбург,...

Светска премиера на Македонисимо на Симон Трпчески на Фестивалот во Лудвигсбург

Светска премиера на „Македонисимо“ на Симон Трпчески на Фестивалот во Лудвигсбург

Слободна Македонија | на 5.2017

Македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески вечерва ќе ја има светската премиера на својот најнов проект со музика од Македонија, насловен „Македонисимо“, на Фестивалот во Лудвигсбург, Германија....

Светска премиера на Ептен македонско на Симон Трпчески

Светска премиера на „Ептен македонско“ на Симон Трпчески

Дневник | на 5.2017

„Ептен македонско“ - „Македонисимо“ е насловот на најновиот проект на македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески, кој вечерва ќе има светска премиера на престижниот Фестивал во Лудвигсбург,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност