Почина Крис Корнел

Почина Крис Корнел

Радио МК | на 5.2017

Легендарниот музичар и еден од основачите на гранџ сцената од Сиетл, Крис Корнел почина на возраст од 52 години. Неговото тело беше пронајдено во Детроит, само неколку часа после неговиот последен концерт....

Пејачот Крис Корнел извршил самоубиство

Пејачот Крис Корнел извршил самоубиство

За забава | на 5.2017

Пејачот на групата Саундгарден Крис Корнел почина во средата по концерт во Детроит. Музичарот имаше 52-години. Неколку часа откако веста ги шокираше роднините на музичарот, како и милионите негови фанови,...

Истрагата открива Гранџ иконата Крис Корнел си го одзел животот со бесење

Истрагата открива: Гранџ иконата Крис Корнел си го одзел животот со бесење

Таратур | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Светот во шок Познатиот пејач се oбеси

Светот во шок: Познатиот пејач се oбеси

Reporter.mk | на 5.2017

Крис Корнел, познатиот пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во...

Крис Корнел се самоубил со бесење

Крис Корнел се самоубил со бесење

+Инфо | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Крис Корнел се самоубил со бесење

Крис Корнел се самоубил со бесење

Локално | на 5.2017

Крис Корнел почина во средата по концерт во Детроит. Познатиот рок музичар имаше само 52-години. Неколку часа откако веста ги шокираше роднините на музичарот, како и милионите негови фанови, станува извесно...

Крис Корнел пеел за смртта на последниот концерт

Крис Корнел пеел за смртта на последниот концерт

Локално | на 5.2017

Една од последните песни кои ги испеа лидерот на култната група “Саундгарден” (Soundgarden) Крис Корнел пред да се самоубие во ноќта спроти четврток, била посветена на смртта. Ова е класична госпел композиција...

Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Вест | на 5.2017

Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, соопшти полицијата. Сопругата на Корнел го повикала семејниот пријател да провери што се случува со пејачот во...

Истрагата покажа Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

A1on | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Истрагата покажа Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

MK News | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

ИСТРАГАТА ПОТВРДУВА Крис Корнел се самоубил

ИСТРАГАТА ПОТВРДУВА: Крис Корнел се самоубил

Телеграф | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Истрагата покажа Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Курир | на 5.2017

Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, соопшти полицијата. Полицијата наведува дека сопругата на Корнел го повикала семејниот пријател да провери што...

Светот во шок Познатиот пејач се самоуби

Светот во шок: Познатиот пејач се самоуби

Прес 24 | на 5.2017

Крис Корнел, познатиот пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во...

Откриена причината за смртта на Крис Корнел

Откриена причината за смртта на Крис Корнел

Кајгана | на 5.2017

Според медицинскиот извештај, пејачот Крис Корнел извршил самоубиство со бесење, пренесува AP. Корнел беше пронајден во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за...

Рок легендата Крис Корнел се обесил

Рок легендата Крис Корнел се обесил

Вечер | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден" и „Аудиослејв", извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите...

Крис Корнел извршил самоубиство

Нетпрес | на 5.2017

Пејачот на Soundgarden, Крис Корнел, извршил самоубиство со бесење, соопштија од одделот за судска медицина на округот Вејн. Педесет и двегодишниот Крис Корнел беше пронајден мртов во тоалетот на хотелскиот...

Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење !

Слободна Македонија | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Истрагата покажа Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Сител | на 5.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска...

Почина Kрис Kорнел фронтменот на Саундгарден и Аудиослејв

Почина Kрис Kорнел, фронтменот на „Саундгарден“ и „Аудиослејв“

Дневник | на 5.2017

Музичарот Kрис Kорнел, кој се прослави како главен вокалист на бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, почина завчеравечер, на 52-годишна возраст. Тажната вест ја соопшти претставникот на Kорнел, Брајан...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Макфакс | на 5.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Актуелно24 | на 5.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Република | на 5.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната...

Почина Крис Корнел пејачот на Soundgarden и Audioslave

Почина Крис Корнел, пејачот на "Soundgarden" и "Audioslave"

Утрински | на 5.2017

Крис Корнел - водечкиот вокал на групите "Soundgarden" и "Audioslave", почина ненадејно на 52-годишна возраст, соопшти неговиот портпарол. Во изјава за Асошијетед прес, Брајан Бамбери, рече дека Корнел...

Почина фронтменот на Саундгарден  Крис Корнел

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

МТВ 1 | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Почина Крис Корнел

Почина Крис Корнел

Дневник | на 5.2017

Крис Корнел (52), фронтменот на "Саундгарден" и на "Аудиослејв" почина ненадејно, јавува "Ен Би Си". Неговиот претставник за односи со јавност ја потврди информацијата за ненадејната смрт на славниот музичар....

Почина Крис Корнел фронтменот на групата Саундгарден

Почина Крис Корнел, фронтменот на групата „Саундгарден“

Вест | на 5.2017

Нема информации за причината за смртта на Крис. Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била неочекувана и дека музичарот немал никакви здравствени проблеми. Крис Корнел е најдобро познат како пејач на...

Почина фронтменот на Саундгарден Крис Корнел

Почина фронтменот на Саундгарден, Крис Корнел

+Инфо | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Почина фронтменот на Саундгарден  Крис Корнел

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

Алфа | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно...

Почина фронтменот на Саундгарден  Крис Корнел

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

Телеграф | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

ТАЖНА ВЕСТ Ненадејно почина познат музичар

ТАЖНА ВЕСТ: Ненадејно почина познат музичар

Прес 24 | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Ненадејно замина уште една музичка легенда Почина гранџ иконата Крис Корнел

Ненадејно замина уште една музичка легенда: Почина гранџ иконата Крис Корнел

Таратур | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Soundgarden, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Почина Крис Корнел

Почина Крис Корнел

Off.net.mk | на 5.2017

Брзо и неочекувано, на 52 години, само неколку часа по настап, почина Крис Корнел од Саундгарден и Аудиослејв, едно од најубавите рокерски грла на сите времиња. Глас распослан во четири октави во кој чудесно...

Почина пејачот на Soundgarden и Audioslave

Почина пејачот на Soundgarden и Audioslave

Fashionel | на 5.2017

Американскиот музичар, пејач и текстописец, Крис Корнел, познат како вокал и гитарист во бендовите Soundgarden и Audioslave, почина вчера во 52-та година од животот. Веста ја соопшти неговиот портпарол...

Ненадејно почина Крис Корнел водачот на групата Саундгарден

Ненадејно почина Крис Корнел, водачот на групата „Саундгарден“

Република | на 5.2017

Американскиот музичар, пејач и текстописец Крис Корнел кој се прослави како вокал и ритам гитарис на групите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“ почина во 53. година од животот, јави „Асошијтетед прес“. Веста...

Шок во музичкиот свет  почина Крис Корнел на 52 години

Шок во музичкиот свет – почина Крис Корнел на 52 години

Нова ТВ | на 5.2017

Од моќниот глас во гранџ музиката, повеќе нема да слушаме нова музика. Фронтменот на Аудиослејв, Крис Корнел почина на 52 години. Неговата смрт доаѓа како изненадување, бидејќи се уште се очекува обдукцијата...

Семејството во шок Познатиот музичар почина а причината за смртта уште не се знае

Семејството во шок: Познатиот музичар почина, а причината за смртта уште не се знае!

Exclusive | на 5.2017

Рок музичарот Крил Корнел, кој се прослави како пејач во бендовите „Saundgarden" и „Audioslejv“, почина на 52 години соопшти неговиот застапник. Брајан Бамбери за „Асошиејтед пред“ рече дека Корнел починал...

ФАНОВИТЕ ВО ШОК Ненадејно почина познатиот музичар во најубавите години од животот

ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Ненадејно почина познатиот музичар во најубавите години од животот

Sky | на 5.2017

Познатиот рок пејач Крис Корнел починал ненадејно на 52 годишна возраст јавуваат американските медиуми. Засега нема информации за причината за смртта на Крис. Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била...

Замина уште една голема ѕвезда  Почина познатиот музичар

Замина уште една голема ѕвезда - Почина познатиот музичар

Сител | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Почина еден од најпознатите музичари во 90 те години

Почина еден од најпознатите музичари во 90-те години

Слободна Македонија | на 5.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на...

Крис Корнел се одјави на 52 години

Крис Корнел се одјави на 52 години

Мојо | на 5.2017

Крис Корнел, рокерот кој стана познат како дел од Саундгарден и Аудиослејв и потоа имаше успешна кариера почина на 52 години. Неговата смрт е засега шок за семејството и најблиските кои велат дека ќе соработуваат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност