Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

GSM | на 5.2017

Стручњаците од Центарот за истражување и анализа на безбедност Kromtech, пронајдоа огромна база на податоци во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл адреси и лозинки, кои ги собрала и објавила непозната...

Веб страница овозможува да проверите дали хакери ви ја знаат лозинката

Веб-страница овозможува да проверите дали хакери ви ја знаат лозинката

Локално | на 5.2017

Благодарение на Трој Хант, регионален директор на „Мајкрософт“ за Австралија и експерт за компјутерска безбедност, кој ја создаде и ја одржува веб-страницата „ Have I been pwned ?“, сосема едноставно,...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

За Се | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Откриени голем број лозинки  проверете дали е вашата меѓу нив

Откриени голем број лозинки - проверете дали е вашата меѓу нив

Прес 24 | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

Курир | на 5.2017

Поголемиот број од тие информации може да се најде на страницата на Хант „Have I Been Pwnedu”, која овозможува на корисниците да проверат дали лозинките им се украдени во една од претходните кражби во...

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Кајгана | на 5.2017

Стручњаците од Центарот за истражување и анализа на безбедност Kromtech, во соработка со експертот за интернет безбедност Трој Хант, пронајдоа огромна база на податоци во која се наоѓаат преку 560 милиони...

Проверете дали некој ви ја знае лозинката да и тоа е можно

Проверете дали некој ви ја знае лозинката- да, и тоа е можно

Прес 24 | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

Сител | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? - Проверете тука

Сител | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката: Проверете тука!

Exclusive | на 5.2017

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Нов напад Проверете дали вашата лозинка е меѓу украдените

Нов напад: Проверете дали вашата лозинка е меѓу украдените

Факултети | на 5.2017

Фото: Profimedia Have I Been Pwned база на податоци

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност