Повторно паднаа цените на нафтата

Повторно паднаа цените на нафтата

Макфакс | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Повторно намалување на цените на нафтата

Повторно намалување на цените на нафтата

Прес 24 | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Драстично намалување на цените на нафтата

Драстично намалување на цените на нафтата!

Exclusive | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Повторно намалување на цените на нафтата

Повторно намалување на цените на нафтата

Пулс 24 | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Утрински | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар што според експертите укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

A1on | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Намалување на цените на нафтата

Намалување на цените на нафтата

Сител | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Нетпрес | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Курир | на 5.2017

Вредноста на американската „лесна“ нафта денеска во електрноските трансакции пред отворањето на Њујоршката берза се зголеми за 75 центи на 49,72 долари за барел. На Лондонската берза пак цената на северноморскиот...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

+Инфо | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Нафташите немаат среќа  цените повторно паѓаат

Нафташите немаат среќа, цените повторно паѓаат

Фактор | на 5.2017

Производството на нафта во САД повторно се приближи до рекордно ниво поради проектот на експлоатација на нафта од јагледни шкрилци. Тоа би можело да ги загрози напорите на ОПЕК за подигање на цената на...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Прес 24 | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Денешен | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Пад на цените на нафтата на ниво под 52 долари

Пад на цените на нафтата на ниво под 52 долари

Денар | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Нафтата со пад на цената под 52 долари

Нафтата со пад на цената под 52 долари

Таратур | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долари под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Сител | на 5.2017

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Цените на нафтата паднаа под 52 долари

Цените на нафтата паднаа под 52 долари

Вечер | на 5.2017

Цените на нафтата на меѓународните берзи паднаа под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители...

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Sky | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Макфакс | на 5.2017

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Кои фактори ја урнаа цената на нафтата

Кои фактори ја урнаа цената на нафтата?

Фактор | на 5.2017

Цените на нафтата денеска паднаа на меѓународните берзи под 52 долара. Цената се намали под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност