Samsung со новата надградба ќе го елиминира Galaxy Note 7

Samsung со новата надградба ќе го елиминира Galaxy Note 7

Телефони | на 5.2017

Samsung Galaxy Note 7 нема да може да функционира повеќе како телефон кога ќе биде лансирана најновата надградба на 19 декември годинава. Компанијата вели дека со тоа ќе се "елиминира неговата способност...

Galaxy Note 7 нема да постои од 19 декември

Galaxy Note 7 нема да постои од 19 декември

Интересно | на 5.2017

Samsung ќе објави надградба со која мобилниот уред ќе биде оневозможен да работи воопшто како телефон. Поентата на сето ова е што компанијата не сака да дозволи никакви пропусти и ризици по здравјето на...

Samsung ќе ги оневозможи сите функции за користење на Galaxy Note 7

Samsung ќе ги оневозможи сите функции за користење на Galaxy Note 7

GSM | на 5.2017

Samsung изјави дека целта на новиот update за Galaxy Note 7 ќе биде "елиминирање на нивната способност да работат како мобилни уреди".. Новиот update ќе биде пуштен на 19 декември во Америка. Со него ќе...

Samsung го лансира првиот смартфон со две камери  но тоа не е Galaxy Note 8

Samsung го лансира првиот смартфон со две камери, но тоа не е Galaxy Note 8

Телефони | на 5.2017

Samsung Mobile се подготвува за лансирање на својот прв смартфон кој ќе има две главни камери, но додека сите ја очекуваат оваа иновација кај моќниот Galaxy Note 8, сепак прв со ваков епитет ќе биде поевтиниот...

Galaxy Note 9 ќе биде тенок скоро како лист хартија

Galaxy Note 9 ќе биде тенок скоро како лист хартија?

Smartportal | на 5.2017

Сигурно уште веднаш се запрашавте зошто пишуваме за Galaxy Note 9, кога 7-ката престана со производство и продажба, а за 8-ката немаме никакви информации. Се работи за патент на Samsung, кој според карактеристиките...

Samsung лансира нов Galaxy Folder смартфонот на преклоп во Јужна Кореја

Samsung лансира нов Galaxy Folder смартфонот на преклоп во Јужна Кореја

Smartportal | на 5.2017

Веќе неколку пати пишувавме за смартфоните на преклоп кои се популарни во Кина и Јужна Кореја и Samsung, кој веќе има неколку вакви модели во портфолиото, планира да лансира нов модел во матичната земја....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност