Печен компир со јаболка и сирење

Печен компир со јаболка и сирење

Боза | на 4.2017

Неверојатно вкусен прилог кој одлично се вклопува со печено месо, а доколку не сте љубители на месото, послужете го како одлично предјадење. Вкусот е неверојатно различен но во исто време премногу добар...

Што да се прави со сите велигденски јајца

Што да се прави со сите велигденски јајца

Pharma News | на 4.2017

Од велигденските празници останаа многу варени јајца од кои можат да се направат интересни закуски К арактеристично и неизбежно за Велигден е и велигденската трпеза составена од јагнешко, салати и повторно...

 РЕЦЕПТ  Печена пастрмка во фолија

[РЕЦЕПТ] Печена пастрмка во фолија

Локално | на 4.2017

Состојки: 2 пастрмка 2-3 лажици маслиново масло 1 лимон 3-4 страка магдонос рузмарин сол црн пипер Подготовка: Намачкајте пастрмка со маслиновото масло. Извалкајте ја во зачините со претходно исецкан магдонос....

Како најдобро да ги искористите сварените јајца од Велигден

Како најдобро да ги искористите сварените јајца од Велигден?

Fashionel | на 4.2017

Помина речиси цела недела од Велигден, а веруваме дека во ладилникот имате уште варени јајца со кои можете да направите некој супер рецепт барем уште денеска. Веројатно ова се и последните денови кога...

Подгответе вкусна пролетна салата со јајца и авокадо

Подгответе вкусна пролетна салата со јајца и авокадо

Пулс 24 | на 4.2017

Одличен избор за пролетните денови Состојки: 300 г свеж спанаќ 3 варени јајца 1 авокадо 1 грст ореви 2 лажици маслиново масло 1 лажица балсамико сол црн пипер Подготовка: Исечете ги јајцата на четвртинки....

палачинки со печурки и пармезан

палачинки со печурки и пармезан

Попара | на 4.2017

Состојки: 200 грама брашно, 1 главица кромид, 2 лажици масло за јадење, 200 грама свежи шампињони, 200 грама варена шунка, 200 грама пармезан, 200 грама павлака, 1/ 8 литар млеко, 1/ 4 литар вода, 1/ 2...

Редена мимоза салата

Редена мимоза салата

Скопје Инфо | на 4.2017

Оваа салата се подготвува едноставно и лесно, а често се послужува на празничните трпези. Состојки: 2 варени компири 100 гр шунка 100 гр кашкавал 4 варени јајца 2 варени моркови 200 гр мајонез 200 гр кисела...

Велигденска шарена паста салата

Велигденска шарена паста салата

Мои рецепти | на 4.2017

Прво јајцата ги вариме и оставме да се оладат. Во друг сад ги вариме машничките со многу малку сол. На дното на тајнир каде ќе ја сервираме салатата ги дробиме листовите марула. Во еден сад ги соединуваме...

Ви останаа многу јајца од Велигден  еве како да ги искористите

Ви останаа многу јајца од Велигден, еве како да ги искористите

Република | на 4.2017

Еве некои предлози како да ги искористите преостанатите јајца од Велигден. Ротквица салата со јајца Потребно е: 2 китки ротквици, едно младо кромидче, 4­5 варени јајца, 200мл кисела павлака, сол, бибер,...

Диета со јајца

Диета со јајца

Мама365 | на 4.2017

Оваа диета е наменета за брзо слабеење и се применува само 3 дена во седмицата. Избегнувајте шеќери и сол. Останатите денови јадете како и обично при што се разбира избегнувајте тестенини и други прехрамбени...

Ви останаа многу велигденски јајца  Вкусен рецепт за вашето пролетно мени

Ви останаа многу велигденски јајца? Вкусен рецепт за вашето пролетно мени

Кафе пауза | на 4.2017

Кремастата кајгана или јајцето на око во комбинација со омилената салата е чест специјалитет во секое домаќинство. Во нив можете да уживате секојдневно, бидејќи не содржат ниту шеќер ниту јаглехидрати,...

Здраво и вкусно Топчиња од брокула и сирење

Здраво и вкусно:Топчиња од брокула и сирење

Попара | на 4.2017

Состојки: 1 поголема брокула 1-2 јајца 50 гр брашно 30 гр пармезан презла лук млад кромид сол бибер Начин на подготовка: Одвојте ги цветовите брокула од стеблото и гответе ги додека брокулата не омекне....

 РЕЦЕПТ  Пилешки копани со праз и печурки

[РЕЦЕПТ] Пилешки копани со праз и печурки

Локално | на 4.2017

Состојки: 4 пилешки копани 4 страка праз 200 г печурки 2 лажици сос Ворчестер 2-3 лажици масло 2-3 лажици масло сол црн пипер 2 страка свеж магдонос 1 чаша бело вино 2 лажици брашно Подготовка: Зачинете...

Полнети јајца со печурки

Полнети јајца со печурки

Мама365 | на 4.2017

Доколку ви останале велигденски јајца истите можете да ги наполните со печурки. Потребно е: 8 јајца 100 гр кромид 100 гр маринирани лисичарки (од тегла) 150 гр путер 40 мл маслиново масло 10 мл балсамико...

Хронорецепт  Лосос со песто од спанаќ

Хронорецепт: Лосос со песто од спанаќ

Убавина и здравје | на 4.2017

Состојки: 600 г филети лосос 200 г спанаќ 2 чешниња лук сок и кора од лимон сол црн пипер маслиново масло Приготвување: Прво, направете го пестото. Ставете ги во блендер листовите спанаќ и лукот, додајте...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност