Хуманитарен семеен базар во НОВА

Дневник | на 4.2017

Во меѓународното училиште НОВА денеска во 11 часот ќе се одржи единаесеттиот традиционален хуманитарен семеен базар. Ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и голем...

Хуманитарен семеен базар во  Нова

Хуманитарен семеен базар во „Нова“

+Инфо | на 4.2017

Меѓународното училиште „Нова“ утре во 11 часот го организира 11-то издание на големиот хуманитарен семеен базар, на кој ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и...

Хуманитарен семеен базар за Домот за деца без родители  11 Октомври

Хуманитарен семеен базар за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Република | на 4.2017

Меѓународното училиште „Нова“ организира 11-то издание на големиот хуманитарен семеен базар. Ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и голем број на музички и танц...

Хуманитарниот семеен базар не  сплотува сите

Хуманитарниот семеен базар не' сплотува сите

Утрински | на 4.2017

Џули Бојет Здружение на родители и наставници при училиштето „Нова“ Катерина Шекеровска В сабота ќе се одржи традиционалниот хуманитарен семеен базар во „Нова“. Што ќе можат посетителите да погледнат на...

На базар во училиштето  Нова  ќе се собираат средства за Домот за деца без родители  11 октомври

На базар во училиштето „Нова“ ќе се собираат средства за Домот за деца без родители „11 октомври“

Кафе пауза | на 4.2017

Хуманитарен семеен базар ќе се одржи оваа сабота (22 април) од 11 до 15 часот во меѓународното училиште „Нова“ во Скопје, а средствата кои ќе бидат собрани на настанот ќе бидат наменети за Домот за деца...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност