Почна дератизацијата во Ѓорче Петров

Дневник | на 4.2017

На територијата на општина Ѓорче Петров почна уништувањето на глодачите. Со дератизацијата се опфатени 3.804 шахти и основните училишта. Покрај општинските инспектори во дератизацијата се ангажирани лица...

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Курир | на 4.2017

Покрај општинските инспектори, како што соопшти општина Ѓорче Петров, во реализација на дератизацијата биле ангажирани и вработени од ЈП „Водовод и канализација“ со чија помош се лоцираат и се отвораат...

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Дератизација во општина Ѓорче Петров

A1on | на 4.2017

Во општина Ѓорче Петров почна дератизација со која се опфатени 3.804 шахти и основните училиштата. Дератизацијата се врши со препаратот „Бродилон“, а работите ги изведува „ Зотокс“- Скопје. Покрај општинските...

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Скопје Инфо | на 4.2017

Во општина Ѓорче Петров почна дератизација со која се опфатени 3.804 шахти и основните училиштата. Дератизацијата се врши со препаратот „Бродилон“, а работите ги изведува „ Зотокс“- Скопје. Покрај општинските...

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Сител | на 4.2017

Во општина Ѓорче Петров почна дератизација со која се опфатени 3.804 шахти и основните училиштата. Дератизацијата се врши со препаратот „Бродилон“, а работите ги изведува „ Зотокс“- Скопје. Покрај општинските...

Дератизација на територија на општината

Дератизација на територија на општината

Вечер | на 4.2017

Во општина Ѓорче Петров почна дератизација со која се опфатени 3.804 шахти и основните училиштата. Дератизацијата се врши со препаратот „Бродилон", а работите ги изведува „Зотокс"- Скопје Покрај општинските...

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Дератизација во општина Ѓорче Петров

Лидер | на 4.2017

Во општина Ѓорче Петров почна дератизација со која се опфатени 3.804 шахти и основните училиштата. Дератизацијата се врши со препаратот „Бродилон“, а работите ги изведува „ Зотокс“- Скопје. Покрај општинските...

Пролетна дератизација во општина Аеродром

Пролетна дератизација во општина Аеродром

Лидер | на 4.2017

На подрачјето на општина Аеродром почна пролетна дератизација со која ќе се опфатат 3.000 шахти со 9.000 мамци. Како што соопшти општина Аеродром, во акцијата ќе бидат вклучени и основните училишта и детските...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност