Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

24 вести | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Курир | на 4.2017

Потпаролката за Службата на вонредни состојби од романскиот град Јаши, Силвија Болохан соопшти дека при породувањето на жената и помагала медицинска сестра вработена во локалната Брза помош, која исто...

Романка заглави во снег  па ја породуваа во противпожарна кола

Романка заглави во снег, па ја породуваа во противпожарна кола

Позитив | на 4.2017

Неверојатно породување е изведено во Романија, откако жена заглавила во снегот, па морало на помош да доаѓа противпожарната служба во чија кола и всушност е донесено на свет нејзиното бебе. Потпаролката...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

A1on | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Денешен | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Се породила во противпожарно возило заглавена во снег

Се породила во противпожарно возило заглавена во снег

Вечер | на 4.2017

Делови на Романија деновиве се зафатени од вистински зимски услови при што температурата во некои реони се спушти и до минус два степени Бремена Романка во петокот утрото се породи во возило на локалната...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Лидер | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавено во снег

Романка се породи во противпожарно возило заглавено во снег

+Инфо | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Заглавени во снег  Романка се породи во противпожарно возило

Заглавени во снег: Романка се породи во противпожарно возило

Република | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Трудница се породила во противпожарно возило

Трудница се породила во противпожарно возило

Република | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Среќа во несреќа  Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Среќа во несреќа: Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

Сител | на 4.2017

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Трудница се породила во противпожарно возило

Трудница се породила во противпожарно возило

Здравство 24 | на 4.2017

An aerial photo shows the rescuers heading to Hotel Rigopiano in Farindola, central Italy, hit by an avalanche, in this January 19, 2017 handout picture provided by Italy’s Firefighters. Vigili del Fuoco/Handout...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност