Напад над канцеларија на руско ФСБ   Тројца мртви

Напад над канцеларија на руско ФСБ – Тројца мртви

Позитив | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Напад врз руското ФСБ, има убиени

Нетпрес | на 4.2017

Во градот Хабаровск во петокот било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата РИА...

Напад врз руското ФСБ  има убиени

Напад врз руското ФСБ, има убиени

Точка | на 4.2017

Во градот Хабаровск денеска било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата РИА повикувајќи...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

A1on | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

A1on | на 4.2017

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Курир | на 4.2017

ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите за метал, влегол во холот на ФСБ во Хабаровск и отворил оган кон присутните. Убиен е службеник на ФСБ и еден посетител, по што обезбедувањето го застрелало напаѓачот....

Нов напад во Русија  тројца мртви

Нов напад во Русија- тројца мртви

Прес 24 | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

ТВ Нова | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

+Инфо | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Денешен | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Алсат-М | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

Локално | на 4.2017

Вооружен напаѓач убил службеник на руската Федерална служба за безбедност и еден посетител на канцеларијата на ФСБ на истокот на Русија. Пукањето се случило во градот Кабаровск, на крајниот исток на Русија....

Русија  Непознат маж убил две лица на ФСБ

Русија: Непознат маж убил две лица на ФСБ

Кајгана | на 4.2017

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица. Настанот се случил во зграда на Федералната служба за безбедност на Руската Федерација...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Денешен | на 4.2017

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

Двајца убиени во руската ФСБ во Хабаровск

Двајца убиени во руската ФСБ во Хабаровск

Р.С. Европа | на 4.2017

Руската Федерална служба за безбедност соопшти дека вооружен напаѓач убил двајца луѓе пред да биде застрелан во регионалните канцеларии на службата во градот Хабаровск на рускиот Далечен Исток. Напаѓачот...

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Макфакс | на 4.2017

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица. Настанот се случил во зграда на Федералната служба за безбедност на Руската Федерација...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Пулс 24 | на 4.2017

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба   тројца убиени

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба – тројца убиени

Нова ТВ | на 4.2017

Три лица се убиени откако непознато лице пукало во зградата на руската Федерална служба за безбендост (ФСБ) во градот Хабаровск, објави агенцијата АП повикувајќи се на соопштението на ФСБ. Меѓу убиените...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Сител | на 4.2017

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

При  неутрализирање  двајца терористи во Русија запленети делови од бомби  калашњиков и муниција

При „неутрализирање“ двајца терористи во Русија запленети делови од бомби, калашњиков и муниција

МКД | на 4.2017

Двајца мажи, симпатизери на меѓународни терористички групи кои планирале напади во Русија биле „ неутрализирани “ при пресметка со безбедносните сили, соопшти Федералната безбедносна служба (ФСБ). Во акцијата...

 ФОТО 18   ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

(ФОТО 18+) ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

Актуелно24 | на 4.2017

Вработени на Федералната служба за безбедност (ФСБ) се ликвидирале двајца мажи од Средна Азија, кои подготвувале да извршат терористички напад во Руската Федерација, пренесува во средата РИА Новости. “Како...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност