ŠKODA гледа кон иднината  ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

ŠKODA гледа кон иднината: ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

Точка | на 4.2017

ŠKODA гледа кон иднината, и го претстави електричното концепт возило за прв пат на вечерта на групацијата Volkswagen на автомобилскиот саем во Шангај 2017. Студијата ŠKODA VISION E обезбедува увид во технологијата...

ŠKODA гледа кон иднината  ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

ŠKODA гледа кон иднината: ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

Бизнис вести | на 4.2017

› Концепт возилото дава поглед на иднината преку промовирање на електричната мобилност > ŠKODA VISION E го пренесува типичниот дизајн на електромобилноста > Ефикасен систем од 225 kW, опсег до 500 километри...

Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера

Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера

Коли | на 4.2017

Škoda за две години, односно во 2019 година, премиерно ќе го претстави својот прв електричен автомобил. Станува збор за хибриден Superb, но тоа е само почеток на визијата на Škoda. До 2025 година, овој...

Електричниот Vision E ја најавува иднината на Škoda!

Car Club | на 4.2017

Спортскиот кросовер на наречен Vision E доаѓа со електричен погон и автономни технологии и ја најавува иднината на Škoda! Vision E ја доживеа својата премиера за време на саемот на автомобили во Шангај,...

Шангај 2017  Škoda подготвена со електричното крос купе

Шангај 2017: Škoda подготвена со електричното крос-купе

Авто Плус | на 4.2017

Škoda понуди дополнителни детали на посебна промоција за целосно новата и прва во историјата на брендот целосно електрична концептна визија- VISION E. Во вистинска форма ќе го видиме веќе следната недела,...

Skoda претстави електрично крос купе  фото видео

Skoda претстави електрично крос-купе (фото+видео)

Денар | на 4.2017

Чешкиот производител на автомобили на саемот во Шангај го претстави концептниот купе-кросоверот на „Skoda“ кој се нарекува „Vision E“. Димензиите на прототипот се должина од 4645 мм, ширина од 1917 мм,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност