Летечкиот поп стана хит на интернет

Летечкиот поп стана хит на интернет

За Се | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот...

Попот се занесе и полета сред црква

Попот се занесе и полета сред црква!

За Се | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот...

Грчки  летачки поп  стана хит на интернет

Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Утрински | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот...

Поп  полета  на Велигден

Поп “полета” на Велигден

Позитив | на 4.2017

Во црквата на грчкиот остров Хиос за Велигден се случи вистинско шоу! Полна црква верници кои со нетрпение го чекат свештеникот. Свештеникот со скок излета од олтарот и почнува да го објавува воскреснувањето...

Ќе ве насмее до солзи  Летечкиот поп во Грција стана хит за време на Велигден

Ќе ве насмее до солзи: Летечкиот поп во Грција стана хит за време на Велигден

Република | на 4.2017

На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот од еднаш во скок излетува од олтарот и почнува да расфрла ловорови листови кон присутните....

Грчки  летечи поп  стана хит на интернет

Грчки „летечи поп“ стана хит на интернет

Лидер | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое стана хит на социјалните мрежи. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат...

Ќе ве насмее до солзи  Летечкиот поп во Грција е појава која мора да ја видите

Ќе ве насмее до солзи: Летечкиот поп во Грција е појава која мора да ја видите

Таратур | на 4.2017

На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот од еднаш во скок излетува од олтарот и почнува да расфрла ловорови листови кон присутните....

Грчки  летачки поп  стана хит на интернет

Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Утрински | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот...

Грчки  летечки поп  стана хит на интернет

Грчки „летечки поп“ стана хит на интернет

A1on | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое стана хит на социјалните мрежи. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат...

Запознајте го  летечкиот  поп Христофорос

Запознајте го „летечкиот“ поп Христофорос!

Факултети | на 4.2017

(Фото: Youtube/contentchoisenews) Големиот христијански празник Велигден, во една црква на грчкиот остров Хиос, секоја година се се прославува на несекојдневен начин. На видео-снимката од годинaшнава прослава,...

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ  Поп скокаше и фрлаше ловорови листови за Велигден

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Поп скокаше и фрлаше ловорови листови за Велигден

Популарно | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое стана хит на социјалните мрежи. На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат...

Во Грција се појави  летачки  поп

Во Грција се појави "летачки" поп

Вечер | на 4.2017

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое со право е хит по социјалните мрежи. Во видеото се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне...

Овој свештеник стана вистинска интернет сензација  а еве и зошто

Овој свештеник стана вистинска интернет сензација, а еве и зошто

Кумановски муабети | на 4.2017

Во црквата на грчкиот остров Лос за Велигден се случувало вистинко шоу. Црквата била преполна со верници кои удираат по столици и го исчекуваат свештеникот. Тој во скок излете од олтарот и започна да фрла...

Грци прославија Велигден со летечки поп

Грци прославија Велигден со летечки поп

Република | на 4.2017

Во црквата на грчкиот остров Хоис за Велигден се одиграло право шоу! Полна црква верници кои желно го исчекуваат свештеникот. А свештеникот во скок излетува од олтарот и тргнува да го објавува воскреснувањето...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност