Xiaomi го претстави својот новитет   Mi 6

Xiaomi го претстави својот новитет – Mi 6

Точка | на 4.2017

Компанијата Xiaomi го претстави својот нов модел – Mi 6, за време на настанот во Пекинг. Овој 5,15-инчен телефон, под својата рамка крие Snapdragon 835, што значи дека е дури третиот телефон кој го има...

Потврдено  Доаѓа Xiaomi Mi 6 Plus со 6GB RAM

Потврдено: Доаѓа Xiaomi Mi 6 Plus со 6GB RAM!

GSM | на 4.2017

Спремен за претставување следната недела, доаѓа поголема и подобрена верзија од Mi 6, Mi 6 Plus!. Mi 6 дефинитивно е премиум модел, кој може да се натпреварува и со најдобрите телефони во моментов, но...

Запознајте се со Xiaomi Mi 6  Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Попара | на 4.2017

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и...

Xiaomi Mi MIX 2 доаѓа со Snapdragon 835 и 8GB RAM

Xiaomi Mi MIX 2 доаѓа со Snapdragon 835 и 8GB RAM!

GSM | на 4.2017

Xiaomi Mi MIX 2 беше еден од најголемите изненадувања за минатата година, благодарение на својот интересен дизајн. Нормално, поради тоа, заинтересираноста за неговиот следбеник е огромна.... Наводно, ќе...

Запознајте се со Xiaomi Mi 6  Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Бркај работа | на 4.2017

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и...

Xiaomi го претстави новиот предводник   Mi6

Xiaomi го претстави новиот предводник – Mi6

Денар | на 4.2017

Овој телефон со екран од 5,15 инчи, во куќиштето има „Snapdragon 835“, што значи дека е дури третиот телефон кој го има овој процесор од новата генерација. Меѓутоа, за разлика од „Sony Xperia XZ Premium“,...

Моќен е колку Samsung Galaxy S8  поевтин е дупло

Моќен е колку Samsung Galaxy S8, поевтин е дупло

Интересно | на 4.2017

Xiaomi Mi 6 е новиот модел на компанијата, кој има исти перформанси како Samsung Galaxy S8: најновиот Snapdragon 835 процесор, 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Двојната камера има 12Mpix, стерео...

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6!

GSM | на 4.2017

Xiaomi стана една од најпопуларните компании во Кина за многу кратко време, а пред само некој ден го претстави најважниот телефон за оваа година, Xiaomi Mi 6. Покрај секундарната камера, уредот нуди низа...

Xiaomi Mi 6 е супер моќен смартфон со многу достапна цена

Xiaomi Mi 6 е супер моќен смартфон со многу достапна цена

Smartportal | на 4.2017

Ако сакате смартфон од високата класа, но немате доволно средства за етаблираните смартфони како Galaxy S8 или iPhone 7, на помош доаѓаат кинеските производители. Тука особено мислам на Xiaomi, кој повторно...

Xiaomi најави нов телефон   flagship  за 360 долари

Xiaomi најави нов телефон, „flagship“ за 360 долари

IT.mk | на 4.2017

Кинескиот гигант Xiaomi го претстави новиот телефон, Mi 6. Телефонот доаѓа со Snapdragon 835 процесор и дуал-камера. Она што е можеби подеднакво импресивно е цената, која овојпат е 360 долари. If you’re...

Потврдено  Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна

Потврдено: Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна!

GSM | на 4.2017

Се што знаеме за Xiaomi Mi 6, пред да биде претставен денеска, на 19 април:. Како што веќе знаеме, уредот ќе има 5.1 инчен дисплеј со 1080 x 1920 (FHD) резолуција. Ќе работи на Snapdragon 835 и Adreno...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност