Ждрепка ЛЕ Јунајтед го доби најпосакуваниот противник во полуфиналето

Ждрепка, ЛЕ: Јунајтед го доби најпосакуваниот противник во полуфиналето

24 вести | на 4.2017

По извлечените парови за Лигата на шампионите, се одржа и ждрепката за полуфиналните двојки во второто по квалитет фудбалско натпреварување, Лигата на Европа. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме...

Ждрепка ЛШ Мадридско дерби во полуфиналето

Ждрепка, ЛШ: Мадридско дерби во полуфиналето

24 вести | на 4.2017

Денеска во Нион се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме шпанска пресметка. Суперинтересн...

Познати полуфиналните двојки во Лига Европа

Познати полуфиналните двојки во Лига Европа

Канал 5 | на 4.2017

Ждрепката одлучи во полуфиналето да играат: Ајакс (Холандија) – Олимпик Лион (Франција) и Селта Виго (Шпанија) – Манчестер Јунајтед (Англија). Првите натпревари се закажани за 4 мај, реваншите се седум...

Лига Европа Јунајтед во Виго Лион во Амстердам

Лига Европа: Јунајтед во Виго, Лион во Амстердам

Макфакс | на 4.2017

Селта против Манчестер Јунајтед и Ајакс против Олимпик Лион ќе играат во полуфиналето, во Лига Европа. Англискиот великан, кој е најголемиот фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување, во...

ИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ ВО ЛЕ Јунајтед на Селта Ајакс против Лион

ИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ ВО ЛЕ: Јунајтед на Селта, Ајакс против Лион

Телеграф | на 4.2017

Манчестер јунајтед ќе гостува на првиот меч од полуфиналето од Лигата на Европа кај тимот на Селта Виго. Ова ќе биде интересен дуел во кој тимот од Англија би требало да има предност и да се најде во подобра...

Реал против Атлетико Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

A1on | на 4.2017

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Лига Европа Ајакс Лион и Селта Манчестер Јунајтед во борба за финалето

Лига Европа: Ајакс-Лион и Селта-Манчестер Јунајтед во борба за финалето

ТВ Нова | на 4.2017

Ајакс-Лион и Селта- Манчестер Јунајтед се полуфиналните парови од Лига Европа. Првите мечеви ќе се одиграат во Холандија и Шпанија на 4 мај, додека реваншите ќе се одиграат седум дена покасно.

Извлечени двојките и во Лигата на Европа  На Јунајтед му се отвора патот кон трофејот и ЛШ

Извлечени двојките и во Лигата на Европа – На Јунајтед му се отвора патот кон трофејот и ЛШ

Спорт Клуб | на 4.2017

Денеска во Нион беа извлечени и паровите за полуфиналето од Лигата на Европа. Екипата на Манчестер Јунајтед, која важи за фаворит за освојување на второто по квалитет натпреварување во Европа, ќе патува...

ЛЕ Селта на патот на Јунајтед кон финалето

ЛЕ: Селта на патот на Јунајтед кон финалето

Македонски Спорт | на 4.2017

„Црвените ѓаволи“ преку шпански ривал ќе го брка финалето во ЛЕ Манчестер јунајтед за противник во полуфиналето на Лигата на Европа ја доби Селта, додека Ајакс ќе се пресмета со Олимпик Лион. Јунајтед...

Ајакс оди на Лион Манчестер Јунајтед со Селта

Ајакс оди на Лион, Манчестер Јунајтед со Селта

Off.net.mk | на 4.2017

По денешната ждрепка за ЛШ, стандардно еден час потоа ги дознавме и полуфиналните двојки за Лига Европа. Полуфинални двојки за ЛЕ: Ајакс - Лион Селта - Манчестер Јунајтед Првите средби се играат на 4 мај,...

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа Манчестер јунајтед ја доби Селта

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа, Манчестер јунајтед ја доби Селта

МКД | на 4.2017

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи...

Јунајтед едвај Лион го преживеа пеколот во Истанбул

Јунајтед едвај, Лион го преживеа пеколот во Истанбул

Спорт365 | на 4.2017

Манчестер Jунајтед потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа откако „црвените ѓаволи“ мораа да играат продолженија за да го скршат отпорот на Андерлехт. Идентично како и на...

Ждребка ЛЕ Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

Ждребка ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

Дерби | на 4.2017

По извршената полуфинална ждрепка во Лигата на шампионите во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше завршен и вториот дел, поточно извлекувањето за паровите во Лига Европа. Во оваа фаза на второто...

Мадридско полуфинале во ЛШ Јувентус го извлече Монако

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

Кајгана | на 4.2017

УЕФА ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓу себе во полуфиналето. Втората...

Лига Европа Манчестер Јунајтед против Селта

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Селта!

Спортски | на 4.2017

Loading... Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот...

Манчестер Јунајтед гостува во Виго Ајакс против Лион

Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион

Супер спорт | на 4.2017

Денес со почеток од 13:00 часот во Нион беше одржан ждребот за полуфиналните парови во Лига Европа. Лион, Селта Виго, Манчестер Јунајтед и Ајакс се пласираа во полуфиналето во ЛЕ. Ајакс – Лион Селта Виго...

ЛЕ Шпански предизвик за Јунајтед Ајакс против Лион

ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион

Екипа | на 4.2017

Англискиот клуб Манчестер јунајтед ќе ги одмери силите против Селта во полуфиналето на Лигата на Европа. Првиот меч ќе се игра во Виго на 4.мај, а реваншот седум дена подоцна на „Олф трафорд“. Холандскиот...

Лига Европа Мурињо против Селта Ајакс против Лион

Лига Европа: Мурињо против Селта, Ајакс против Лион!

Таратур | на 4.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот полуфинален...

Извлечени двојките за полуфиналето од Лига Европа

Извлечени двојките за полуфиналето од Лига Европа

24 фудбал | на 4.2017

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи...

Нова мадридска битка за финале Јувентус го доби џекпотот

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

Точка | на 4.2017

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

ЛШ Реал  Атлетико Монако  Јувентус

ЛШ: Реал – Атлетико, Монако – Јувентус

Алсат-М | на 4.2017

Во седиштето на УЕФА, во Нион, денеска беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид, меѓусебе ќе се борат за финалето. Прв во двомечот домаќин...

ЛШ Реал  Атлетико Монако  Јувентус

ЛШ: Реал - Атлетико, Монако - Јувентус

Р.С. Европа | на 4.2017

Во седиштето на УЕФА, во Нион, денеска беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид, меѓусебе ќе се борат за финалето. Прв во двомечот домаќин...

Реал против Атлетико Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Канал 5 | на 4.2017

Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие две екипи минатата сезона играа во финалето кога Реал стана европски шампион. Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а...

Мадридско полуфинале во ЛШ Јувентус го извлече Монако

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

Макфакс | на 4.2017

УЕФА во петокот ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓусебе во полуфиналето....

НЕМА ПОВТОРУВАЊЕ НА ФИНАЛЕТО Реал против Атлетико во следната рунда од ЛШ

НЕМА ПОВТОРУВАЊЕ НА ФИНАЛЕТО: Реал против Атлетико во следната рунда од ЛШ

Телеграф | на 4.2017

Еден од ривалите од минатотогодишното финале во Лигата на шампионите, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, ќе игра и во годинешното финале. Овие две екипи ја сочинуваат првата двојка од полуфиналето, така што...

ЛИГА НА ШАМПИОНИ Мадридско дерби и Монако против Јуве во полуфиналето

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Мадридско дерби и Монако против Јуве во полуфиналето

Македонски Спорт | на 4.2017

Големите градски ривали од Мадрид ќе ги одмерат силите во полуфиналето, а домаќин на првата средба ќе биде Реал. Во второто полуфинале ќе се соочат Монако и Јувентус Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ќе ги...

Реал против Атлетико Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

+Инфо | на 4.2017

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал против Атлетико Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Лидер | на 4.2017

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал Мадрид Атлетико Мадрид Монако Јувентус во полуфиналето од Лигата на шампиони

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид, Монако-Јувентус во полуфиналето од Лигата на шампиони

ТВ Нова | на 4.2017

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид и Монако- Јувентус се полуфиналните двојки, по денешната ждрепка во Нион. Првиот натпревар помеѓу мадридските клубови ќе се одигра на сантиаго бернабе, дуел кој ќе биде реприза...

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите Реал против Атлетико Мадрид

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите, Реал против Атлетико Мадрид

МКД | на 4.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, таа донесе шпански двобој помеѓу големите градски ривали од Мадрид. Извлечени полуфиналните двојки за Лигата...

Одредени двојките во полуфиналето  Спектаклот е во Мадрид

Одредени двојките во полуфиналето – Спектаклот е во Мадрид!

Спорт Клуб | на 4.2017

Денеска, точно на пладне, во Нион се одржа ждрепката за полуфиналето од најелитното клупско фудбалско натпреварување во Европа, но и светот. Од претходно беше познато дека во битка за големото финале во...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

Курир | на 4.2017

Реал Мадрид –  Атлетико Мадрид Монако – Јувентус Тагови: лш

Јуве го доби Монако Мадрид ќе гори

Јуве го доби Монако, Мадрид ќе гори

Off.net.mk | на 4.2017

По невообичаено 15 минутно доцнење беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Јувентус имаше среќа, Атлетико Мадрид ич. Полуфинални двојки во ЛШ: Монако - Јувентус Реал Мадрид - Атлетико...

Нова мадридска битка за финале Јувентус го доби џекпотот

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

Дерби | на 4.2017

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

Извлечени паровите за полуфиналето на Лигата на шампионите

Извлечени паровите за полуфиналето на Лигата на шампионите

Прес 24 | на 4.2017

Реал Мадрид ќе му биде домаќин на градскиот ривал Атлетико во првиот меч од полуфиналето на лигата на шампионите. Монако и Јувентус ќе ги одмерат силите во првиот меч на стадионот во кнежеството По двомечот...

ЛШ Мадридско дерби во полуфинале

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

Таратур | на 4.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го сочинуваат...

Нова мадритска битка за финале Јувентус го доби џекпотот

Нова мадритска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

Дерби | на 4.2017

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

Лига Европа Манчестер на мегдан со Селта Лион против Ајакс во второто полуфинале

Лига Европа, Манчестер на мегдан со Селта, Лион против Ајакс во второто полуфинале

Република | на 4.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните дуели од второто по ранг европско натпреварување, Лигата на Европа. Фаворитот за трфоејот, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанска Селта, додека...

ЛШ Мадридско дерби во полуфинале

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

Спортски | на 4.2017

Loading... Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го...

Мадридско дерби Јувентус против Монако

Мадридско дерби, Јувентус против Монако

Супер спорт | на 4.2017

Денес со почеток од 12:00 часот се одржа ждребот за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите. Јувентус, Реал Мадрид, Монако и Атлетико Мадрид се пласираа во полуфиналето. Реал Мадрид – Атлетико Мадрид...

ЛШ Мадридска пресметка во полуфиналето Јувентус против Монако

ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако

Екипа | на 4.2017

Европскиот клупски првак Реал Мадрид ќе ги одмери силите со градскиот ривал Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите. Минатогодишните финалисти сега ќе се пресметаат во полуфиналната фаза...

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

24 фудбал | на 4.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите која донесе шпански двобој, Реал Мадрид против градскиот ривал Атлетико. Познати се полуфиналните двојки во Лигата...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

Вистина | на 4.2017

Во Нион точно на пладне беа извлечени полуфиналните двојки од фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид –  Атлетико Мадрид Јувентус- Монако извор:курир

Полуфинале на Лигата на шампионите Реал ќе го чека Атлетико а Јувентус оди на гости кај Монако

Полуфинале на Лигата на шампионите: Реал ќе го чека Атлетико, а Јувентус оди на гости кај Монако

Хит Портал | на 4.2017

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши.Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го победи тимот на Диего Симеоне во финалињата...

Шпанско дерби во полуфиналето на Лигата на шампионите Јувентус  Монако е вториот пар

Шпанско дерби во полуфиналето на Лигата на шампионите, Јувентус – Монако е вториот пар

Република | на 4.2017

По драматичните четвртфинални дуели, останаа само четири екипи во борбата за финалето на Лигата на шампионите, кое оваа година ќе се игра во Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат градските ривали од...

ЛЕ  1 2 финале Ајакс  Лион Селта  Манчестер Ј

ЛЕ - 1/2 финале: Ајакс - Лион, Селта - Манчестер Ј.

Сител | на 4.2017

Во Нион денеска покрај двојките од ЛШ беа извлечени и полуфиналните двојки за Лига Европа. Холандски Ајакс ќе игра против Олимпик Лион, додека шпанската екипа Селта за ривал го доби повеќекратниот англиски...

Селта е следната жртва на Јунајтед

Селта е следната жртва на Јунајтед

Вечер | на 4.2017

Првите полуфинални натпревари се закажани за 4. мај, а реванш дуелите ќе бидат одиграни седум дена подоцна Најголемиот фаворит за победничкиот трофеј, англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, за противник...

Манчестер Јунајтед против Селта Виго Ајакс  Олимпик Лион во 1 2 финалето во Лига Европа

Манчестер Јунајтед против Селта Виго, Ајакс – Олимпик Лион во 1/2 финалето во Лига Европа

Слободна Македонија | на 4.2017

Денеска во Нион се одржа и ждрепката за полуфиналните дуели во Лигата на Европа. Англискиот Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанската Селта Виго, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и Олимпик...

Мадридска мега пресметка во 1 2 финалето Монако на мегдан со Јувентус

Мадридска мега пресметка во 1/2 финалето, Монако на мегдан со Јувентус

Македонија Денес | на 4.2017

Во Нион денеска се извлекоа двојките за полуфиналните пресметки во Лигата на шампионите. Ждрепката сакате да гледаме мадридски двобој на двата лути градски ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие два тима...

Манчестер Јунајтед ја доби Селта Ајакс со Лион

Манчестер Јунајтед ја „доби“ Селта, Ајакс со Лион

Sportmedia | на 4.2017

Во првите мечеви од полуфиналето, на 4. мај Селта ќе го дочека Манчестер Јунајтед, а Ајакс во Амстердам ќе му биде домаќин на Лион. Една недела подоцна, на 11. мај се раванш-дуелите по кои ќе ги добиеме...

Јунајтед и Ајакс по продолженија Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Утрински | на 4.2017

Единствено на Селта и беа доволни 90 минути во реваншот со Генк да го помине четвртфиналето Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа...

Душко промаши пенал ама Јелена Карлеуша храбро застана во одбрана на сопругот

Душко промаши пенал, ама Јелена Карлеуша храбро застана во одбрана на сопругот

Сител | на 4.2017

Фудбалерот на Бешикташ и српски репрезентативец Душко Тошиќ беше еден од трагичарите на ревенш мечот од четвртфиналето на ЛП против Олимпик од Лион. Лион во првиот меч славеше со 2:1, а во реваншот Бешикташ...

ЛШ Реал  Атлетико Монако  Јувентус

ЛШ: Реал - Атлетико, Монако - Јувентус

Сител | на 4.2017

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал  Атлетико и Монако  Јувентус се 1 2 финалните двојки во Лигата на шампионите

Реал – Атлетико и Монако – Јувентус се 1/2 финалните двојки во Лигата на шампионите

Слободна Македонија | на 4.2017

Градските ривали Реал и Атлетико ќе играат во ½ финалето во фудбалската Лига на шампиони, одлучи денешната ждрепка во седиштето на УЕФА во Нион. Во изминатите три сезони два пати мадритските тимови играа...

Нема нов финален дуел помеѓу Реал М и Атлетико М

Нема нов финален дуел помеѓу Реал (М) и Атлетико (М)

Вечер | на 4.2017

Пласман во финалниот дуел, кој ќе биде одигран на 3. јуни во Кардиф, ќе обезбеди и подобриот од полуфиналната пресметка помеѓу италијанскиот калчо гигант Јувентус и францускиот преставник Монако Пред една...

Реал против Атлетико Монако  Јувентус

Реал против Атлетико, Монако - Јувентус

Sportmedia | на 4.2017

Првите мечеви се играат на 2 и 3 мај, а реваншите се закажани за 9 и 10 мај Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид ќе играат меѓусебе во полуфиналето на Лигата на шампиони, беше одлучено на ждрепката...

Јунајтед и Ајакс по продолженија Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

ТВ Нова | на 4.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Лопез херој на Лион Јунајтед се провлече Ајакс херојски во Глезенкирхен

Лопез херој на Лион, Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глезенкирхен

Кајгана | на 4.2017

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

Јунајтед и Ајакс по продолженија Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

+Инфо | на 4.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Јунајтед и Ајакс по продолженија Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Канал 5 | на 4.2017

Единствено на Селта и беа доволни 90 минути во реваншот со Генк да го помине четвртфиналето, додека на другите три дуели се играа продолженија, а еден од нив беше решен по изведување пенали. Манчестер...

Јунајтед и Ајакс по продолженија Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

A1on | на 4.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Лига Европа Рашфорд ги однесе ѓаволите во полуфинале

Лига Европа: Рашфорд ги однесе „ѓаволите“ во полуфинале

Сител | на 4.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Јунајтед се провлече Ајакс херојски во Глезенкирхен Лопез херој на Лион

Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глезенкирхен, Лопез херој на Лион

Денар | на 4.2017

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

И Ајакс преку продолженија Лион на пенали Селта регуларно во полуфинале на Лига Европа

И Ајакс преку продолженија, Лион на пенали, Селта „регуларно“ во полуфинале на Лига Европа

Спортски | на 4.2017

Loading... Шалке го пречека Ајакс и со два гола во второто полувреме успеа да ја анулира предноста на гостите од првиот натпревар. Горецка и Бургшталер беа стрелци на головите. Ајакс последните десет минути...

И Шалке преку продолженија Лион на пенали Селта регуларно во полуфинале на Лига Европа

И Шалке преку продолженија, Лион на пенали, Селта „регуларно“ во полуфинале на Лига Европа

Спортски | на 4.2017

Loading... Шалке го пречека Ајакс и со два гола во второто полувреме успеа да ја анулира предноста на гостите од првиот натпревар. Горецка и Бургшталер беа стрелци на головите. Ајакс последните десет минути...

Јунајтед и Шалке во продолженија Лион преку пенали Селта во регуларно до полуфинале на Лига Европа

Јунајтед и Шалке во продолженија, Лион преку пенали, Селта во „регуларно“ до полуфинале на Лига Европа

Таратур | на 4.2017

На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „Црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу...

Израмнето на Олд Трафорд Јунајтед во продолженијата до полуфинале на Лига Европа

Израмнето на Олд Трафорд: Јунајтед во продолженијата до полуфинале на Лига Европа

Спортски | на 4.2017

Loading... На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „Црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се...

ЛИГА НА ЕВРОПА И Јунајтед Ајакс и Лион во полуфинале

ЛИГА НА ЕВРОПА: И Јунајтед, Ајакс и Лион во полуфинале

Телеграф | на 4.2017

После продолженијата во Манчестер, Истанбул и Гелзенкирхен беше комплетиран списокот на полуфиналистите во Лигата на Европа, а на Селта Виго и се придружија екипите на Манчестер јунајтед, Ајакс и Лион....

Лопез херој на Лион Јунајтед се провлече Ајакс херојски во Глеземкирхен

Лопез херој на Лион, Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глеземкирхен

Макфакс | на 4.2017

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

Буфон Не очекував чиста мрежа во 180 минути со Барса

Буфон: Не очекував „чиста“ мрежа во 180 минути со Барса

Утрински | на 4.2017

Убедливиот триумф (3:0) на италијанскиот првак во Торино овој пат беше преголем залак за Каталонците. Меѓу најдобрите четири се потврди и Монако Јувентус и Монако се придружија на Реал Мадрид и на Атлетико...

ЛЕ Јунајтед и Ајакс во полуфинале по продолженија тага во Истанбул

ЛЕ: Јунајтед и Ајакс во полуфинале по продолженија, тага во Истанбул

Македонски Спорт | на 4.2017

Манчестер успеа дури после 120 минути да го совлада Андерлехт, а драмата во Гелзенкирхен ја доби тимот на Ајакс со два гола во екстра времето. Лион после пенали го елиминираше Бешикташ Прв пат се случува...

Лион успеа по пенал рулетот Бeшикташ промаши два клучни пенали

Лион успеа по пенал рулетот: Бeшикташ промаши два клучни пенали

Спорт Клуб | на 4.2017

Во рамки на последниот меч од четвртфиналните средби во Лига Европа, Лион по пенал рулетот славеше над Бешикташ и обезбеди пласман во полуфиналето. Клучен момент беа двата промашени пенали на Тошиќ и Митровиќ,...

Манчестер јунајтед дури по продолженија го победи Андерлехт Ибрахимовиќ се повреди

Манчестер јунајтед дури по продолженија го победи Андерлехт, Ибрахимовиќ се повреди

МКД | на 4.2017

На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу...

Лион го издржа пеколот во Истанбул

Лион го издржа пеколот во Истанбул

Екипа | на 4.2017

Лион е последниот полуфиналист во Лигата на Европа откако францускиот претставник по огромна битка, 120 минути игра и пенал-рулет успеа да го елиминира Бешикташ. Талиска беше главна фигура во регуларниот...

Манчестер јунајтед по продолженија го совлада Андерлехт Рохо и Ибрахимовиќ се повредија

Манчестер јунајтед по продолженија го совлада Андерлехт, Рохо и Ибрахимовиќ се повредија

24 фудбал | на 4.2017

Манчестер јунајтед дури по 120 минути игра го победи Андерлехт со 2-1 и се пласираше во полуфиналето од Лига Европа, поради повреди натпреварот порано го завршија Ибрахимовиќ и Рохо. Манчестер јунајтед...

3 продолженија на 4 меча Манчестер Јунајтед чекор поблизу до Скопје

3 продолженија на 4 меча, Манчестер Јунајтед чекор поблизу до Скопје

Off.net.mk | на 4.2017

Првпат во историјата на европските натпреварувања во четвртфинале на три од четири меча се играа продолженија. На крајот среќата на страна на: Aјакс, Јунајтед кои ѝ се придружија на Селта Виго. Ибрахимовиќ...

Јунајтед и Шалке се следни се чека уште последниот патник во полуфиналето

Јунајтед и Шалке се следни, се чека уште последниот патник во полуфиналето

Спорт Клуб | на 4.2017

По продолженијата во реванш четвртфиналните средби во рамки на Лига Европа, познати се уште двајца патници во полуфиналето. Манчестер Јунајтед успеа да постигне еден гол во продолжението и Рашфорд во 107....

Рашфорд го одведе Јунајтед во полуфинале фуриозен финиш на Ајакс

Рашфорд го одведе Јунајтед во полуфинале, фуриозен финиш на Ајакс

Екипа | на 4.2017

Манчестер јунајтед многу потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа откако „црвените ѓаволи“ вечерва мораа да играат продолженија од два пати по 15 минути за да го скршат отпорот...

ВЕЧЕР ЗА ИСТОРИЈА Три меча од Лигата на Европа во продолжение

ВЕЧЕР ЗА ИСТОРИЈА: Три меча од Лигата на Европа во продолжение

Телеграф | на 4.2017

На три од четирите дуели од четврт-финалето во Лигата на Европа ќе се играат дополнителни 30 минути откако средбите завршија со идентичен резултат како и првите пресметки. Бешикташ успеа да го совлада...

Сите во продолженија Селта Виго ќе ги чека противниците во полуфиналето

Сите во продолженија: Селта Виго ќе ги чека противниците во полуфиналето

Спорт Клуб | на 4.2017

Во рамките на четвртфиналните мечеви вечерва, на три од четирите дуели не очекуваат продолженија. Во реванш дуелите во регуларниот дел, Манчестер Јунајтед против Андлрехт одигра индентично како и во Берлин...

Селта прв полуфиналист во ЛЕ продолженија во Манчестер Истанбул и во Гелзенкирхен

Селта прв полуфиналист во ЛЕ, продолженија во Манчестер, Истанбул и во Гелзенкирхен

Екипа | на 4.2017

Историски пласман во полуфиналето обезбеди Селта, откако шпанскиот клуб ја одбрани предноста од 3-2 од првиот натпревар против Генк. Реваншот во Белгија заврши 1-1, први поведоа фудбалерите на Селта преку...

Три меча во продолженија Селта го преживеа Генк и ќе игра за првпат во европско полуфинале

Три меча во продолженија, Селта го преживеа Генк и ќе игра за првпат во европско полуфинале

Република | на 4.2017

Историски пласман во полуфиналето обезбеди Селта, откако шпанскиот клуб ја одбрани предноста од 3-2 од првиот натпревар против Генк. Реваншот во Белгија заврши 1-1, први поведоа фудбалерите на Селта преку...

Шалке со пирова победа  Ајакс со 10 играчи постигна два гола за полуфинале

Шалке со пирова победа - Ајакс со 10 играчи постигна два гола за полуфинале

Гол | на 4.2017

На „Велтинс арената“ во Гелзенкирхен, фудбалерите на Шалке 04 во реванш дуелот од четвртфиналето на Лига Европа против Ајакс славеа победа по продолженија од 3-2 (2-0, 0-0) и не ја надополнија негативата,...

Голманот Лопес го одведе Лион во полуфиналето по пенал драмата во Турција

Голманот Лопес го одведе Лион во полуфиналето по пенал-драмата во Турција

Гол | на 4.2017

Лион е последниот патник во полуфиналето на Лига Европа, откако по голема драма во Истанбул по изведувањето на пенали го победи Бешикташ со 6-7. Мечот по 120 минути заврши со победа на домаќините од 2-1,...

Драмата во Истанбул му припадна на Лион

Драмата во Истанбул му припадна на Лион

Слободна Македонија | на 4.2017

Лион е последниот патник во полуфиналето на Лига Европа, откако по голема драма во Истанбул по изведувањето на пенали го победи Бешикташ со 6-7. Мечот по 120 минути заврши со победа на домаќините од 2-1,...

Лион го преживеа пеколот со Бешикташ и ја комплетираше завршната четворка во ЛЕ

Лион го преживеа „пеколот“ со Бешикташ и ја комплетираше завршната четворка во ЛЕ

Sportmedia | на 4.2017

Францускиот тим го победи Бешикташ со 7:6 по изведувањето на пеналите и со тоа е последниот патник во полуфиналната фаза од Лигата на Европа Поопширно во наредните мигови...

Селта првпат ќе игра европско полуфинале

Селта првпат ќе игра европско полуфинале

Слободна Македонија | на 4.2017

Селта од Виго за првпат во својата историја ќе игра полуфинале на еден европски Куп, откако вечерва во Белгија во вториот натпревар од четвртфиналето на Лига Европа ремизираше со домашниот Генк, 1-1 (0-0)...

Спасителот Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер Јунајтед Ајакс храбро преку Шалке меѓу четирите најдобри во ЛЕ

Спасителот Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер Јунајтед,Ајакс храбро преку Шалке меѓу четирите најдобри во ЛЕ

Слободна Македонија | на 4.2017

Во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лига Европа, фудбалерите на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го пречекаа тимот на Андерлехт и на крајот по продолженијата славеа победа од 2-1 (1-1, 1-1) и...

Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер јунајтед Ајакс се спаси против Шалке

Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер јунајтед, Ајакс се спаси против Шалке

Sportmedia | на 4.2017

Младиот напаѓач со голот во 107. минута му донесе победа на својот тим од 2:1 и со тоа пласман во полуфиналето, додека, пак, Ајакс иако имаше негатива од 0:3 и црвен картон против Шалке, успеа да постигне...

Буфон во полуфиналето го посакува Реал или Монако

Дневник | на 4.2017

Искусниот чувар на мрежата на италијанскиот фудбалски првак Јувентус, Џиџи Буфон, на денешната ждрепка за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите посакува неговиот тим за противник да го добие Монако...

Енрике Kапата долу пред старата дама

Енрике: Kапата долу пред „старата дама“

Дневник | на 4.2017

На тимовите од шпанската престолнина Мадрид, Реал и Атлетико на денешната ждрепка за полуфиналните двојки од фудбалската Лига на шампионите им се придружија италијанскиот Јувентус и францускиот Монако....

Селта го преживеа Генк и првпат ќе игра европско полуфинале

Селта го преживеа Генк и првпат ќе игра европско полуфинале

Гол | на 4.2017

Селта од Виго за првпат во својата историја ќе игра полуфинале на еден европски Куп, откако вечерва во Белгија во вториот натпревар од четвртфиналето на Лига Европа ремизираше со домашниот Генк, 1-1 (0-0)...

Селта ја заврши работата Андерлехт се избори за продолженија во Манчестер

Селта ја заврши работата, Андерлехт се избори за продолженија во Манчестер

Sportmedia | на 4.2017

Само шпанскиот тим ја одработи задачата во регуларните 90 минути. Манчестер јунајтед и Андерлехт завршија 1:1 и победникот ќе се одлучува во продолженијата Поопширно во наредните моменти...

Буфон стравува од Атлетико Мадрид

Буфон стравува од Атлетико Мадрид

Екипа | на 4.2017

Џанлуиџи Буфон пред извлекувањето на полуфиналните двојки во Лигата на шампиони, се надева дека неговиот Јувентус ќе ги избегне Атлетико Мадрид. По елиминацијата на Барселона, искусниот голман сега стравува...

Ќерката на тренерот на Јувентус отишла на Камп Ноу а после овие фотки ќе ви стане јасно зошто сите гледале во неа

Ќерката на тренерот на Јувентус отишла на Камп Ноу, а после овие фотки ќе ви стане јасно зошто сите гледале во неа

Точка | на 4.2017

Ќерката на Масимилијано Алегри и` донела среќа на Старата торинска дама... Ќерката на Масимилијано Алегри, Валентина, која има 22 години и важи за една од најатрактивните девојки во Италија, била на Камп...

Буфон издвои еден од трите тима кој најмалку го посакува како противник во полуфиналето

Буфон издвои еден од трите тима кој најмалку го посакува како противник во полуфиналето

Дерби | на 4.2017

Јувентус и Монако им се приклучија на Реал Мадрид и Атлетико Мадррид во полуфиналето во Лигата на шампионите со своите уверливи претстави против Барселона и Борусија Дортмунд на вчерашните реванш дуели...

Ќерката на тренерот на Јувентус го привлече вниманието на Камп Ноа

Ќерката на тренерот на Јувентус го привлече вниманието на Камп Ноа

Локално | на 4.2017

Ќерката на Максимилијано Алегри ѝ донесе  среќа на Старата торинска дама и беше една од најатрактивните девојки на Ноа Камп . Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето...

ТРЕНЕРОТ НА БАРСА УПАТИ ЧЕСТИТКИ Енрике призна дека Јуве бил подобар

ТРЕНЕРОТ НА БАРСА УПАТИ ЧЕСТИТКИ: Енрике призна дека Јуве бил подобар

Телеграф | на 4.2017

Тренерот на Барселона Луис Енрике по елиминацијата од Лигата на шампионите рече дека на неговиот тим му недостасувала острина во завршницата на акциите. - Тоа е фудбал. Сакавме да играме во брз ритам,...

Лига Европа Јунајтед ја довршува работата нова војна меѓу Бешикташ и Лион

Лига Европа: Јунајтед ја довршува работата, нова „војна“ меѓу Бешикташ и Лион

Екипа | на 4.2017

Вечерашните реванш натпревари од четвртфиналето во Лигата на Европа ќе ги дадат имињата на четирите полуфиналисти кои ќе се борат за главната награда – големиот пехар кој воедно значи и пласман во Лигата...

Може еден од Монако и Реал М

Може еден од Монако и Реал (М)

Вечер | на 4.2017

Знаев дека имаме одлични шанси на вториот натпревар, но бев сигурен дека Барса нема да постигне ниту еден гол, изјави Буфон Легендарниот голман на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Џиџи Буфон, откри...

Ќерката на Алегри се појави на Ноу Камп  Место мечот сите гледаа во неа

Ќерката на Алегри се појави на Ноу Камп – Место мечот сите гледаа во неа

Reporter.mk | на 4.2017

Ќерката на Максимилијанo Алегри и донесе среќа на „Старата дама“ и беше една од најатрактивните девојки на Ноу Камп. Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето...

Тикет на денот Шалке победува голови во Истанбул

Тикет на денот: Шалке победува, голови во Истанбул!

Спортски | на 4.2017

Loading... Денес се играат реванш дуелите во четвртфиналето од Лига Европа, а ние со нашите предлози ќе се обидеме да им помогнеме на љубителите на обложувањето. Манчестер Јунајтед – Андерлехт – 1 Се друго...

Буфон Не верував дека нема да примам гол на Камп Ноу

Буфон: Не верував дека нема да примам гол на „Камп Ноу“!

Гол | на 4.2017

Џанлуиџи Буфон е еден од ретките голмани кои од „Камп Ноу“ си заминале без да примат погодк, а уште поредок кој успеал својата мрежа да ја сочува од Лионел Меси. На вчерашниот реванш натпревар Буфон успеа...

Битка за полуфинале во Лига Европа

Битка за полуфинале во Лига Европа

Алфа | на 4.2017

Денеска се играат реванш дуелите од четврт-финалето во Лига Европа. Најголемиот фаворит за освојување на трофејот Манчестер Јунајтед го пречекува Андерлехт, а по првите 90 минути во Брисел резултатот беше...

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ едната е да игра против овој тим

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ- едната е да игра против овој тим

Курир | на 4.2017

– Можеби ќе биде подобро да играме со Монако или Реал Мадрид. Тие се уште се борат за шампионската титула, а бидејќи е крај на сезоната, ќе мора да менуваат, изјави Буфон, кој го искоментира и дуелот со...

Детална анализа на неуспехот на Барса До вчера МСН ги добиваше натпреварите сега

Детална анализа на неуспехот на Барса: До вчера МСН ги добиваше натпреварите, сега…

Спорт Клуб | на 4.2017

На сосема просечен тим изгледаше Барса во двомечот против Јувентус во рамките на четвртфиналето од Лигата на шампионите. Една од причините беше неверојатната организираност на италијанскиот првак, а втората...

Буфон Ех некој да ми кажеше дека нема да примам гол на Камп Ноу

Буфон: Ех, некој да ми кажеше дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

Точка | на 4.2017

Најдобриот италијански состав Јувентус се избори за полуфинале во Лигата на шампионите и тоа откако со вкупно 3-0 во четвртфиналето ја елиминираше Барселона. „Старата дама“ со предноста се стекна уште...

Чуден избор на легендата Буфон би сакал да избегне само еден клуб а не е Реал

Чуден избор на легендата: Буфон би сакал да избегне само еден клуб, а не е Реал

Спорт Клуб | на 4.2017

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон нема проблем неговиот тим да се сретне со Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите. Изборот на капитенот на Јуве оваа сезона беше мошне чуден...

Субашиќ Мбапе е неверојатен мајка му се уште го носи на тренинг

Субашиќ: Мбапе е неверојатен, мајка му се уште го носи на тренинг

24 фудбал | на 4.2017

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе е хит оваа сезона, се промовираше во еден од најголемите таленти во последниве години и се наоѓа на врвот од листата на желби кај фудбалските гиганти. Младиот француски...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Курир | на 4.2017

Втората белгиска екипа Генк во реваншот е домаќин на Селта, која оствари победа на првиот дуел со 3:2. Минимална предност од 2:1 од првиот дуел на гостувањето во Истанбул ќе има и Олимпик Лион против Бешикташ....

Пике Јувентус го заслужи полуфиналето може и да ја освои ЛШ оваа сезона

Пике: Јувентус го заслужи полуфиналето, може и да ја освои ЛШ оваа сезона

Кајгана | на 4.2017

Дефанзивецот на Барселона Жерар Пике  призна дека Јувентус играл подобро во двомечот и дека може да ја освои Лигата на шампиони. Победата на Јувентус во првиот натпревар со резултат од 3:0 се покажа одлучувачка...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Канал 5 | на 4.2017

На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред седум дена заврши нерешено 1:1. Втората белгиска екипа Генк во реваншот е...

Алегри И цел ден да игравме Барса немаше да ни даде гол

Алегри: И цел ден да игравме, Барса немаше да ни даде гол

24 фудбал | на 4.2017

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри ја пофали играта во одбрана на неговите избраници, вели дека и цел ден да играле, „Каталонците“ немала да дадат гол „Старата Дама“ вчера одигра брилијантно во дефанзива...

Нема тајни за Реал и за Јуве

Нема тајни за Реал и за Јуве

Sportmedia | на 4.2017

Во очекување на ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите, малку е веројатно дека некој од четирите тима има некоја желба. Посебно тоа се однесува за Јувентус и за Реал Мадрид, затоа што...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

A1on | на 4.2017

Во рамките на Лига Европа вечерва се играат реванш четвртфиналните дуели. На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред...

Најава Манчестер ја завршува работата започната во Брисел

Најава: Манчестер ја завршува работата започната во Брисел!

Спортски | на 4.2017

Манчестер Јунајтед денес го пречекува Андерлехт во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лига Европа и има добар резултат од првиот дуел (1:1), па императивот за „црвените ѓаволи“ е секако пласман во...

 За нас најдобро е да ги извлечеме Монако или Реал Мадрид

„За нас најдобро е да ги извлечеме Монако или Реал Мадрид“

Супер спорт | на 4.2017

Буфон сака Јувентус во ½-финале да игра против Монако или Реал Мадрид. Искусниот голман на Јувентус по елиминацијата на Барселона, размислува за наредниот противник. „Можеби за нас е подобро да го извлечеме...

Кој ќе ја освои Лига Европа

Кој ќе ја освои Лига Европа?

Off.net.mk | на 4.2017

Манчестер Јунајтед е главен фаворит, но Лион се поставува како најреална закана, додека Селта Виго сака да ја продолжи неверојатната шпанска доминација во ова натпреварување. По првите средби од 1/4 финалето...

Што треба да знаеме за полуфиналето во ЛШ

Што треба да знаеме за полуфиналето во ЛШ?

Локално | на 4.2017

Уште една фаза од овогодинешното издание на Лигата на Шампионите е во историјата. Но турнирот не запира и сега доаѓаат најинтересните дуели – време е за полуфиналето. Што сепак треба да знаете за нив?...

Буфон Ех некој да ми кажеше дека нема да примам гол на Камп Ноу

Буфон: Ех, некој да ми кажеше дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

Дерби | на 4.2017

Најдобриот италијански состав Јувентус се избори за полуфинале во Лигата на шампионите и тоа откако со вкупно 3-0 во четвртфиналето ја елиминираше Барселона. „Старата дама“ со предноста се стекна уште...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

МТВ 1 | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

 Мбапе е чудо мајка му го носи на тренинг

„Мбапе е чудо, мајка му го носи на тренинг“

Спортски | на 4.2017

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе е вистинска сензација оваа сезона и се наоѓа на листата желби на најбогатите клубови во светот. 18-годишниот Французин брилјира оваа сезона и е еден од најзаслужните...

 Мбапе е чудо мајка му го носи на тренинг

„Мбапе е чудо, мајка му го носи на тренинг“

Таратур | на 4.2017

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе е вистинска сензација оваа сезона и се наоѓа на листата желби на најбогатите клубови во светот. 18-годишниот Французин брилјира оваа сезона и е еден од најзаслужните...

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ

Република | на 4.2017

Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако или Реал Мадрид. Искусниот голман по елиминацијата на Барсеолна размислува за следниот противник. – Можеби ќе биде подобро...

Алегри И да игравме 24 часа Барса немаше да даде гол

Алегри: И да игравме 24 часа, Барса немаше да даде гол!

Спортски | на 4.2017

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри е презадоволен што неговиот тим успеа да ја зачува мржата во двата натпревари. Алегри и помалку...

Ќерката на Алегри е најжешката навивачка на Јувентус

Ќерката на Алегри е најжешката навивачка на Јувентус

Дерби | на 4.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри има на што да е горд. Неговата ќерка Валентина Алегри специјално допатува да му даде поддршка на својот татко. Таа со своето присуство му донесе среќа на нејзиниот...

Енрике Честитки за Јувентус можат да ја освојат ЛШ

Енрике: Честитки за Јувентус, можат да ја освојат ЛШ!

Таратур | на 4.2017

Тренерот на Барселона, Луис Енрике му честиташе на Јувентус за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони и истакна дека „старата дама“ има тим за освојување на трофејот. „Тоа е фудбал. Сакавме да...

Енрике Честитки за Јувентус можат да ја освојат ЛШ

Енрике: Честитки за Јувентус, можат да ја освојат ЛШ!

Спортски | на 4.2017

Тренерот на Барселона, Луис Енрике му честиташе на Јувентус за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони и истакна дека „старата дама“ има тим за освојување на трофејот. „Тоа е фудбал. Сакавме да...

Таа синоќа го чуваше Јувентус против Барса

Таа синоќа го чуваше Јувентус против Барса!

Спортски | на 4.2017

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и синоќа беше најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко. Атрактивната Валентина синоќа му донесе среќа на Јувентус против Барселона,...

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу

Прес 24 | на 4.2017

Барселона вчеравечер го остави во молк стадионот Камп ноу како и илјадниците гледачи кои стадионот го напуштија со насолзени очи по поразот од Јувентус. Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите,...

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу Да ми кажеше некој дека нема да примам гол од Меси Нејмар и Суарез немаше да му верувам

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол од Меси, Нејмар и Суарез немаше да му верувам!

Курир | на 4.2017

Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите, а легендарниот Буфон призна дека не очекувал така лесно да помине во дуелот против легендарното трио Меси, Нејмар и Суарез. Оваа историска ноќ ја...

Лига Европа Рвенаш натпревари од 1 4 финалето

Лига Европа: Рвенаш натпревари од 1/4-финалето

Сител | на 4.2017

Во второто по квалитет европско клупско фудбалско натпреварување Лига Европа вечерва ќе се одиграат реванш натпреварите од 1/4 финалето. Најнеизвесно се очекува да биде на мечот во Манчестер на „Олд Трафорд“...

Луда ситуација пред ждребот секој се плаши само децата на Монако не се грижат

Луда ситуација пред ждребот, секој се плаши, само децата на Монако не се грижат!

Супер спорт | на 4.2017

Почнаа пресметките пред извлекувањата на топчињата во Нион. Јасно е дека нема никој влијание, но веќе се јасни желбите. Останаа 4 тимови, двата гиганти Реал и Јувентус, Атлетико кој е редовен гостин во...

Буфон има две желби за полуфиналето

Буфон има две желби за полуфиналето

Sportmedia | на 4.2017

Искусниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако или Реал Мадрид. Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако...

 И Меси е само човек

„И Меси е само човек!“

Супер спорт | на 4.2017

Одличниот Лионел Меси на вчерашниот натпревар во ¼-финале против Јувентус пропушти неколку шанси, а неговата Барселона испадна од ЛШ. Легендарниот напаѓач на Арсенал и Англија, Рајт изјави дека го изенадила...

Пике искрен Јувентус беше подобар нека биде европски шампион

Пике искрен: Јувентус беше подобар, нека биде европски шампион

Република | на 4.2017

Жерар Пике почна како дефанзивец, а мечот го заврши како најистурен напаѓач, но ниту тој не можеше да помогне Барселона да најде начин да го пробие одбранбениот бедем на Јувентус. Шпанскиот репрезентативец...

Буфон Да ми кажеше некој дека нема да примам гол на Камп Ноу

Буфон: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

Спорт Клуб | на 4.2017

На Џиџи Буфон му успеа она што за последен пат му успеало на Мануел Нојер пред четири години. Не прими гол на „Камп Ноу“ против Барселона во натпревар од Лигата на шампионите. Јувентус сега е во полуфиналето...

Алегри Не знам дали некој друг тим не примил гол на два натпревари против Барса

Алегри: Не знам дали некој друг тим не примил гол на два натпревари против Барса?!

Република | на 4.2017

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри, како италијански стратег, е најзадоволен што неговиот тим успеа да не прими гол на „Камп Ноу“....

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Канал 5 | на 4.2017

На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра нерешено 0:0 на теренот на Барселона. „Каталонците“ не успеаја да постигнат гол и дуелот да го направат неизвесен. Јувентус успешно...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Лидер | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако во полуфиналето на Лигата на шампионите

Идивиди | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

ЛШ Полуфинале за Јуве и Монако

ЛШ: Полуфинале за Јуве и Монако

Сител | на 4.2017

Јувнетус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од Лигата на шампионите по елиминациите над Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра...

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четворка во ЛШ

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четворка во ЛШ

Кајгана | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа...

Патот кон Скопје го продолжуваат Реал Атлетико Јувентус и Монако

Патот кон Скопје го продолжуваат Реал, Атлетико, Јувентус и Монако

Sportmedia | на 4.2017

Два големи гиганти кои имаат многу фанови во Македонија останаа во трка за големиот сребрен трофеј, а со тоа и со шанси, летово да играат во Скопје, во Суперкупот на Европа Навивачите на Реал Мадрид и...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Курир | на 4.2017

На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра нерешено 0:0 на теренот на Барселона. „Каталонците“ не успеаја да постигнат гол и дуелот да го направат неизвесен. Јувентус успешно...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Вистина | на 4.2017

На вечерашниот натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

+Инфо | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

A1on | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Денар | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Денешен | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

Локално | на 4.2017

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Монако во полуфинале  милионерите ја завршија европската одисеја

Монако во полуфинале, „милионерите“ ја завршија европската одисеја

Спорт365 | на 4.2017

Тимот од малото кнежество уште на првиот меч во Дортмунд, покажа дека ќе ја елиминира Борусија, а на реваншот пред своите навивачи само тоа го потврди. Победата од 3:2 на гости беше показател дека Монако...

Јунајтед го обелува образот Лион стравува од турски пекол

Јунајтед го обелува образот, Лион стравува од турски пекол

Вечер | на 4.2017

Фудбалската јавност е убедена дека англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, кој важи за најголем фаворит кога е во прашање победничкиот пехар, ќе биде еден од четирите клуба, кои ќе обезбедат пласман...

Барса потклекна на Камп Ноу Јувентус е полуфиналист

Барса потклекна на Камп Ноу, Јувентус е полуфиналист

За забава | на 4.2017

Јувентус им се придружи на Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека не е ПСЖ. Италијанскиот шампион по...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Денешен | на 4.2017

На натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за влез во полуфиналето,...

Мбапе и компанија незапирливи  Монако четврт полуфиналист во Лигата на Шампиони

Мбапе и компанија незапирливи – Монако четврт полуфиналист во Лигата на Шампиони

Таратур | на 4.2017

Во вториот натпревар синоќа, тимот на Монкао само ја потврди победата над Борусија Дортмунд славејќи со 3-1, со што вкупниот резултат од овој двомеч е 6-3. Мечот кој доцнеше пет минути поради зголемените...

Мбапе и компанија незапирливи  Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Мбапе и компанија незапирливи – Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Спортски | на 4.2017

Во вториот натпревар синоќа, тимот на Монкао само ја потврди победата над Борусија Дортмунд славејќи со 3-1, со што вкупниот резултат од овој двомеч е 6-3. Мечот кој доцнеше пет минути поради зголемените...

Нема ново чудо Јувентус на ниво на предизвикот  Барса остана без полуфинале

Нема ново чудо: Јувентус на ниво на предизвикот – Барса остана без полуфинале

Таратур | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека...

Нејмар се расплака Бонучи му покажа на Меси каде е излезот

Нејмар се расплака, Бонучи му покажа на Меси каде е излезот

Sportmedia | на 4.2017

Четвртфиналното дерби во Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Барселона му припадна на италијанскиот шампион, без примен гол на двата меча и со вкупна победа од 3:0, а секако имаше многу реакции на социјалните...

Чудо се случува само еднаш Барса потклекна на Камп Ноу  Јувентус е полуфиналист

Чудо се случува само еднаш: Барса потклекна на Камп Ноу – Јувентус е полуфиналист

Спортски | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека...

Луис Енрике Капата доле за Јувентус

Луис Енрике: Капата доле за Јувентус

Sportmedia | на 4.2017

Шпанскиот стратег знае дека италијанскиот првак одиграл подобро од неговите избраници Луис Енрике ја завршува ерата во тимот на Барселона со неуспех во Лигата на шампионите. Каталонскиот гигант синоќа...

Алегри Цел ден да игравме Барселона немаше да даде гол

Алегри: Цел ден да игравме, Барселона немаше да даде гол

Sportmedia | на 4.2017

Тренерот на Јувентус е презадоволен од играта на неговиот тим Барселона да не може да даде ниту еден гол за 180 минути игра против еден тим? Тоа оддамна се нема случено, а сега му успеа да италијанскиот...

 Барса не постигна гол во два натпревари тоа е нечуено

„Барса не постигна гол во два натпревари, тоа е нечуено“

Супер спорт | на 4.2017

Тренерот на Јувентус Макс Алегри рече после натпреварот на Ноу Камп дека елиминацијата на Барселона е одлучувачки чекор на пат кон Кардиф, каде што ќе се одигра финалето од Лигата на шампионите. „Морам...

Храбриот Јувентус без проблеми мина на Камп Ноу quot  Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Храбриот Јувентус без проблеми мина на „Камп Ноу", Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Точка | на 4.2017

Барселона на секаков можен начин најави дека верува во ново чудо на „Камп Ноу“ во пресрет на реванш дуелот со Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но каталонците не само што не успеаја во...

Монако уште еднаш ја совлада Борусија Дортмунд

Нетпрес | на 4.2017

Фудбалерите на Монако во реваншот од четвртфиналниот двомеч со Борусија славеа со 3:1, потврдувајќи ја победата од Дортмунд 3:2. Стрелци за францускиот претставник во Лигата на шампионите беа Килиан М’бапе...

Пике се јави овој пат со изјава Јуве заслужи полуфинале

Пике се јави, овој пат со изјава: Јуве заслужи полуфинале!

Супер спорт | на 4.2017

Барселона вечерва на Ноу Камп не успеа да направи ново чудо и да се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите. Натпреварот меѓу Барса и Јувентус заврши без голови, а поради победата во првиот натпревар...

Контраверзниот Пике одигра достоинствено овојпат Јувентус едноставно беше подобар

Контраверзниот Пике одигра достоинствено овојпат: Јувентус едноставно беше подобар

Спорт Клуб | на 4.2017

Јувентус од Торино повторно ќе игра во полуфиналето во ЛШ, откако денес ги задржаа сите налети на Барселона. Одолеаа, остана 0:0 до самиот крај и поминаа натаму благодарение на резултатот од 3:0 од првиот...

Јувентус и Монако полуфиналисти

Јувентус и Монако полуфиналисти

Утрински | на 4.2017

Барселона на домашен терен против „старата дама“ одигра само 0:0, а Монако со 3:1 го доби вториот дуел со Борусија Дортмунд Барселона не успеа да направи ново чудо во Лига на шампиони и домашен терен против...

ЛШ Барселона немаше сили Јувентус заедно со Монако им се приклучија на Атлетико и Реал Мадрид во полуфиналето

ЛШ: Барселона немаше сили, Јувентус заедно со Монако им се приклучија на Атлетико и Реал Мадрид во полуфиналето

24 вести | на 4.2017

Барселона едноставно немаше решение за Јувентус по оној пораз во Торино со 3-0. На Камп Ноу каталонците во свој претпознатлив стил, со доминација на теренот во текот на целиот натпревар, создадоа многубројни...

Јуве на „Камп Ноу“ ја умртви и обезоружи Барса

Нетпрес | на 4.2017

Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус изборија пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако во реванш натпреварот во средата вечерта одиграа без голови против Барселона на нејзиниот...

Следува ждрепката за полуфиналните двојки во ЛШ

Следува ждрепката за полуфиналните двојки во ЛШ

Спорт Клуб | на 4.2017

Ги добивме полуфиналстите во Лигата на шампионите. Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Јувентус и Монако ќе играат во полуфиналните дуели, а кој со кого ќе излезе на мегдан останува да видиме. Поточно, во петок...

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

ТВ Нова | на 4.2017

Барселона и Јувентус одиграа без победник 0:0 во реванш дуелот од 1/4 финалната фаза во Лигата на шампионите. Италијанскиот тим поради победата од првиот меч на домашен терен од 3:0 се квалификуваше во...

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четврока во ЛШ

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четврока во ЛШ

Макфакс | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус...

Алегри Кој не примил гол против Барса на два натпревари

Алегри: Кој не примил гол против Барса на два натпревари?

Екипа | на 4.2017

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри, како италијански стратег, е најзадоволен што неговиот тим успеа да не прими гол на „Камп Ноу“....

СКОПЈЕ НЕМА ДА ЈА ВИДИ БАРСА Јуве се одбрани на Ноу Камп

СКОПЈЕ НЕМА ДА ЈА ВИДИ БАРСА: Јуве се одбрани на „Ноу Камп“

Телеграф | на 4.2017

Покрај двата тима од Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите се пласираа и претставниците од Италија и од Франција, Јувентус и Монако. Двете екипи денеска успеаја да најдат игра со која дојдоа до...

Фудбал ЛШ Барса се прости без испукан куршум Јуве сепак не е ПСЖ

Фудбал, ЛШ: Барса се прости без испукан куршум, Јуве, сепак, не е ПСЖ

Нова ТВ | на 4.2017

Во право беше Леонардо Бонучи кога пред првиот дуел во Барселона во четврт-финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) рече дека „Јувентус не е ПСЖ“. По реваншот на „Камп Ноу“ се потврди дека италијанскиот репрезентативец...

Само што почна да игра  Мбапе пишува историја во ЛШ

Само што почна да игра – Мбапе пишува историја во ЛШ

Супер спорт | на 4.2017

Талентираниот француски напаѓач, Килијан Мбапе постигна погодоци во двата натпревари против Дортмунд. Монако е во полуфинале, а младиот Мбапе е прва ѕвезда на клубот. Испиша историја во ЛШ бидејќи стана...

Енрике му честиташе на Јувентус Нејмар со гордо подигната глава

Енрике му честиташе на Јувентус, Нејмар со гордо подигната глава

Спорт Клуб | на 4.2017

Барселона вечерва се прости од ЛШ, откако на домашен терен не успеа да ја надополни разликата од високите 3:0 во Торино. Навивачите на Барселона се надеваа на уште една луда ноќ, како онаа на 8. март кога...

А сега ждребот  Кој ќе го испратите на кого

А сега ждребот – Кој ќе го испратите на кого?

Супер спорт | на 4.2017

Во петок во 12:00 часот ќе биде одржан ждребот за полуфиналето во ЛШ. Уште утре победниците слават, па повторно во Нион возбуда каква што може да направи ждребот во ЛШ. Петок, 12:00. Во топчињата два шпански...

Алегри Не примивме гол од Барселона во два натпревари но можеме и подобро

Алегри: Не примивме гол од Барселона во два натпревари, но можеме и подобро

24 фудбал | на 4.2017

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри е среќен поради прогресот во полуфиналето на Лигата на шампионите и елиминацијата на Барселона, но смета дека неговите фудбалери можат и уште подобро. Јувентус не и...

Пике Јуве беше подобар нека биде европски првак

Пике: Јуве беше подобар, нека биде европски првак

Екипа | на 4.2017

Жерар Пике почна како дефанзивец, а мечот го заврши како најистурен напаѓач, но ниту тој не можеше да помогне Барселона да најде начин да го пробие одбранбениот бедем на Јувентус. Шпанскиот репрезентативец...

Навивачите на Барса во свој стил се простија од Лигата на шампионите

Навивачите на Барса во свој стил се простија од Лигата на шампионите

Спорт Клуб | на 4.2017

Фудбалерите на Барселона вечерва се простија од ЛШ по мечот без погодоци против Јувентус во реваншот од четвртфиналето. Јувентус во првиот меч славеше со 3:0 на домашен терен, што се испостави како доволно...

Нема реприза  Јувентус ја исфрли Барселона

Нема реприза - Јувентус ја исфрли Барселона

Македонски Спорт | на 4.2017

Екипите на Јувентус и Монако им се приклучија на мадридските Реал и Атлетико во полуфиналето на Лигата на шампиони Италијанскиот првак го елиминираше каталонскиот гигант Барселона, додека тимот од малото...

Пред Јувентус само два тима не примија гол во двомеч против Барселона и двата станаа шампиони

Пред Јувентус, само два тима не примија гол во двомеч против Барселона и двата станаа шампиони

Дерби | на 4.2017

Јувентус ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампиони и речиси девет часа нема примено гол во натпреварувањето. „Старата дама“ вечерва одигра 0:0 на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналето и благодарение...

Барселона не успеа до ново чудо Монако повторно подобар од Дортмунд

Барселона не успеа до ново чудо, Монако повторно подобар од Дортмунд

A1on | на 4.2017

Екипите на Јунветус и Монако се последните патници во полуфиналето од фудбалската Лига на Шампиони, откако по вечерашните реванш дуели беа поуспешни од Барселона и Борусија Дортмунд. Актуелниот италијански...

Барселона немоќна против Јувентус Монако ќе ја живее својата бајка во полуфиналето

Барселона немоќна против Јувентус, Монако ќе ја живее својата бајка во полуфиналето

Спорт Клуб | на 4.2017

Без погодоци заврши вториот меч од четвртфиналето на „Ноу Камп“ помеѓу Барселона и Јувентус. Италијанскиот шампион не се измачи многу, па само ја одржуваше убедливата предност од првиот меч која гласеше...

Барселона не успеа да направи ново чудо Јувентус е во полуфиналето

Барселона не успеа да направи ново чудо, Јувентус е во полуфиналето

МКД | на 4.2017

Барселона не успеа да ја повтори ноќта против ПСЖ, Јувентус одигра паметно, рамноправно и не им дозволи на Каталонците да постигнат гол, натпреварот заврши 0-0, во полуфиналето оди и Монако кој со 3-1...

Барселона не успеа да постигне ниту еден гол нова лекција на Монако

Барселона не успеа да постигне ниту еден гол, нова лекција на Монако

Off.net.mk | на 4.2017

Кам бекот против ПСЖ ќе остане само еден историски пресврт без големо значење бидејќи Барселона во следната пречка наречена Јувентус е елиминарана во ЛШ. Каталонците беа анемични и немоќни и од 14 удари...

Барселона немоќна против Јувентус слатка одмазда на Старата Дама

Барселона немоќна против Јувентус, слатка одмазда на Старата Дама

24 фудбал | на 4.2017

Јувентус одигра 0-0 на Камп Ноу и се одмазди на Барселона за загубеното финале пред две години, Каталонците не направија ново чудо, меѓу најдобрите четири патува и Монако кој уште еднаш беше подобар од...

Монако уште еднаш ги подбра милионерите

Монако уште еднаш ги подбра „милионерите“

Екипа | на 4.2017

Монако е полуфиналист во Лигата на шампионите, откако и по вторпат ја совлада Борусија Дортмунд, овој пат пред своите гледачи со 3-1. Во дуелот на двете офанзивни екипи, „кнезовите“ многу подобро се снајдоа...

Храбриот Јувентус без проблеми мина на Камп Ноу  Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Храбриот Јувентус без проблеми мина на „Камп Ноу“, Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

Дерби | на 4.2017

EPA/ALEJANDRO GARCIA Барселона на секаков можен начин најави дека верува во ново чудо на „Камп Ноу“ во пресрет на реванш дуелот со Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но каталонците не...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Курир | на 4.2017

Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за влез во полуфиналето, откако во Торино Јувентус победи со 3:0. Тагови: барселона - јувентус камп ноу лига на шампиони македонско знаме

Монако руши рекорди Дортмунд падна на колена во Кнежевството

Монако руши рекорди, Дортмунд падна на колена во Кнежевството!

Супер спорт | на 4.2017

Вечерва се одигра реванш натпреварот во ЛШ помеѓу Монако и Дортмунд. До првиот гол на натпреварот се чекаше 3-та минута кога Мбапе испрати една одбиена топка директно во голот и Монако го превзема водството....

Јувентус не е како ПСЖ триото МСН немоќно против Бјанконерите

Јувентус не е како ПСЖ, триото МСН немоќно против „Бјанконерите“!

Супер спорт | на 4.2017

Денес се одигра реванш натпреварот помеѓу Барселона и Јувентус на „Камп Ноу“. Првата посериозна шанса на натпреварот ја имаше Меси кој испрати удар со глава, но топката заврши десно од голот. Во продолжение...

Јувентус ја припитоми Барса на Камп Ноу

Јувентус ја припитоми Барса на „Камп Ноу“

Екипа | на 4.2017

Јувентус патува во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако успеа да одигра реми без голови на „Камп Ноу“ против Барселона. Најавите на Лионел Меси и другарите дека ќе направат ново чудо и дека барем...

Ждрепката в петок во Нион ќе биде пеколна две шпански и по една екипа од Франција и Италија

Ждрепката в петок во Нион ќе биде пеколна, две шпански и по една екипа од Франција и Италија

Република | на 4.2017

Две екипи од Шпанија, двете од Мадрид, Јувентус од Италија и францускиот Монако се полуфиналистите на Лигата на шампионите за сезоната 2017/18. Реал Мадрид седма година по ред ќе игра во полуфиналето и...

Сега веќе ќе биде и повеќе од тешко Фалкао за двојна предност на Монако на полувреме

Сега веќе ќе биде и повеќе од тешко: Фалкао за двојна предност на Монако на полувреме

Спорт Клуб | на 4.2017

Монако се посигурен на патот кон полуфиналето. Имено, во раната трета минута Мбапе беше прецизен за 1:0, а се посигурен пласман во полуфиналето за Монако обезбедува и Фалкао кој во 17. минута на тимот...

Монако во моментов е класа за Борусија Дортмунд и во реваншот успеа да постигне три гола

Монако во моментов е класа за Борусија Дортмунд, и во реваншот успеа да постигне три гола

Република | на 4.2017

Монако е последниот полуфиналист во Лигата на шампионите, откако и по вторпат ја совлада Борусија Дортмунд, овој пат пред своите гледачи со 3-1. Во дуелот на двете офанзивни екипи, „кнезовите“ многу подобро...

Алегри Кажете ми друг тим кој не примил гол од Барселона во два натпревари

Алегри: Кажете ми друг тим кој не примил гол од Барселона во два натпревари?

Гол | на 4.2017

Стручњакот на клупата на Јувентус, Масимилијано Алегри подготви дефанзивна тактика и успеа да одолее на нападите на Барселона. Како ретко кој Јуве не прими гол 180 минути против доминантната европска сила...

Јувентус е во полуфиналето Барселона не успеа да постигне гол во 180 минути

Јувентус е во полуфиналето, Барселона не успеа да постигне гол во 180 минути!

Република | на 4.2017

Екипата на Јувентус е третиот полуфиналист во Лигата на шампионите откако во реваншот на „Камп Ноу“ против Барселона успеа да го сочува својот гол. Пресудна беше предноста која ја направи „старата дама“...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

Република | на 4.2017

На вечерашниот натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за...

Барса не може да претне Монако води 2 0 по првиот дел

Барса не може да претне, Монако води 2-0 по првиот дел

Екипа | на 4.2017

Барселона е немоќна да го пробие бедемот пред голот на Џанлуиџи Буфон и по првото полувреме на „Камп Ноу“ се уште има негатива од три гола од првиот меч во Торино. Меси, Нејмар, Суарез, се одлично чувани...

На Мбапе му требаат само три минути Монако чекори кон полуфиналето

На Мбапе му требаат само три минути: Монако чекори кон полуфиналето

Спорт Клуб | на 4.2017

Фудбалерите на Монако во моментов играат на домашен терен против Дортмунд во реванш мечот од четвртфиналето во ЛШ. Клубот од Кнежеството феноменално го отвори вечерашниот меч и до предност пристигна веќе...

Дибала му даде едно ветување на Меси

Дибала му даде едно ветување на Меси

Спорт Клуб | на 4.2017

Фудбалерите на Јувентус вечерва гостуваат кај Барселона во рамки на реванш мечот од четвртфиналето во ЛШ. Јувентус е на крилата на Пол Дибала славеше со 3:0 во првиот меч, а фантастичниот аргентински напаѓач...

Мбапе и дружината продолжуваат да газат  лесно совладана Борусија за полуфинале

Мбапе и дружината продолжуваат да „газат“ - лесно совладана Борусија за полуфинале

Гол | на 4.2017

Во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите, фудбалерите на Монако и на својот „Луј Втори“ ја совладаа Борусија Дортмунд, овојпат со 3-1 (2-0) и со вкупни 6-3 се пласираа во полуфиналето....

 ББЦ го сопре МСН  на Барса ѝ се случи Баерн Минхен

„ББЦ“ го сопре „МСН“, на Барса ѝ се случи Баерн Минхен

Гол | на 4.2017

Јувентус одигра перфектен четвртфинален двомеч против Барселона и заслужено оди во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ победија со вкупни 3-0, а каталонците не успеаја да постигнат гол...

Јуве не е ПСЖ  Барса не направи ново чудо и рано ја заврши европската авантура

Јуве не е ПСЖ - Барса не направи ново чудо и рано ја заврши европската авантура!

Гол | на 4.2017

Шпанскиот фудбалски великан Барселона не успеа да направи ново чудо во фудбалската Лига на шампиони, откако на домашен терен против Јувентус одигра 0-0 (0-0) и ги заврши настапите во најелитното европско...

Пике Одбраната на Јуве изгледаше како да искачуваме планина

Пике: Одбраната на Јуве изгледаше како да искачуваме планина!

Гол | на 4.2017

Барса остана без муниција и не најде одговор за одбраната на Јуве, исто како и на првиот натпревар и во осминафиналето на Европското првенство во Франција на дуелот Италија - Шпанија. Дефанзивниот шеф...

ЛШ Има ли јунак за мадридските клубови Ждрепката в петок од 12 00 часот

ЛШ: Има ли јунак за мадридските клубови? Ждрепката в петок од 12.00 часот

Гол | на 4.2017

Две екипи од Шпанија, двете од Мадрид, Јувентус од Италија и францускиот Монако се полуфиналистите на Лигата на шампионите за сезоната 2017/18. Реал Мадрид седма година по ред ќе игра во полуфиналето и...

Манчестер јунајтед и Андерлехт продолжуваат на Олд Трафорд без предност

Манчестер јунајтед и Андерлехт продолжуваат на „Олд Трафорд“ без предност

Дневник | на 4.2017

Натпреварот на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт (1-1) е единствениот од четирите вчерашни (21.05 ч) реванш-мечеви во четврт-финалето од фудбалската Лига Европа во кои екипите влегуваат...

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

Слободна Македонија | на 4.2017

Барселона и Јувентус одиграа без победник 0:0 во реванш дуелот од 1/4 финалната фаза во Лигата на шампионите. Италијанскиот тим поради победата од првиот меч на домашен терен од 3:0 се квалификуваше во...

Бонучи му го покажа излезот на Меси

Бонучи му го покажа излезот на Меси!

Се за спорт | на 4.2017

По елиминацијата на Барселона, навивачите на Јувентус се пошалија со Меси со една фотографија. Јувентус продолжува во полу финалето со вкупен резултат од 3-0. Во другиот меч триумфираше Монако против екипата...

Македонија остана пуста желба на Меси и Барселона

Македонија остана пуста желба на Меси и Барселона

Вечер | на 4.2017

Уште еден триумф, но сега од 3:1 (вкупно 6:3) во реванш дуелот против германскиот претставник Борусија од Дортмунд, забележаа фудбалерите на Монако Пласман во полуфиналната рунда од најпрестижното клупско...

Бонучи му го покажа излезот на Меси

Бонучи му го покажа излезот на Меси!

Се за спорт | на 4.2017

По елиминацијата на Барселона, навивачите на Јувентус се пошалија со Меси со една фотографија. Јувентус продолжува во полу финалето со вкупен резултат од 3-0. Во другиот меч триумфираше Монако против екипата...

Барселона во не возможна мисија  Дортмунд сака да ја поправи штетата СОСТАВИ

Барселона во (не)возможна мисија – Дортмунд сака да ја поправи штетата (СОСТАВИ)

Спорт Клуб | на 4.2017

Барселона вечерва во скоро невозможна мисија на својот „Камп Ноу“ против Јувентус, кој доаѓа со 3:0 од првиот натпревар. Сите добро се сеќаваат на натпреварот против ПСЖ, и сигурно дека едно такво сценарио...

Играчите на Јувентус добија навистина необично изненадување од фан на Наполи пред заминувањето за Барселона

Играчите на Јувентус добија навистина необично изненадување од фан на Наполи пред заминувањето за Барселона

Дерби | на 4.2017

Играчите на Јувентус сигурно ќе се обидат да ја одбранат предноста од 3:0 која ја имаат по првиот четвртфинален меч со Барселона во Лигата на шампионите оваа вечер на „Камп Ноу“, но ако нивниот перформанс...

Официјални состави ЛШ Барса со Меси  Суарез  Нејмар Јуве со Манџукиќ  Игуаин  Дибала Монако со Фалкао и Мбапе Дортмунд со Ројс и Обамејанг

Официјални состави ЛШ: Барса со Меси – Суарез – Нејмар, Јуве со Манџукиќ – Игуаин – Дибала…Монако со Фалкао и Мбапе…Дортмунд со Ројс и Обамејанг

Екипа | на 4.2017

Познати се официјалните состави за вечерашните реванш четвртфинални дуели од ЛШ. Барселона го пречекува Јувентус и брка негатива од 0-3, а Борусија Дортмунд со негатива од 2-3 допатува во Монако. Но, има...

Официјални состави Барселона  Јувентус

Официјални состави: Барселона - Јувентус

24 фудбал | на 4.2017

Луис Енрике и Масимо Алегри со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите:

Килијан ја убива Борусија Дортмунд Јувентус е на 45 минути до полуфинале

Килијан ја „убива“ Борусија Дортмунд, Јувентус е на 45 минути до полуфинале

Sportmedia | на 4.2017

Одбраната на Борусија Дортмунд нема рецепт како да го сопре неверојатниот тинејџер на Монако, Килијан Мбапе, па „милионерите“ се на прагот на елиминација во Лигата на шампионите. На дербито на „Камп Ноу“...

Барса посакува ПСЖ овска разврска

Барса посакува ПСЖ-овска разврска

Канал 5 | на 4.2017

Отворен оптимист или мотиватор без граници е прашањето кое го наметна тренерот на Барса, Луис Енрике, кој изјави дека неговиот тим се подготвува да постигне пет гола и тоа по овој редослед; Барселона го...

Алегри Резултатот од Торино е избришан quot  сакаме победа на Камп Ноу quot

Алегри: Резултатот од Торино е „избришан", сакаме победа на „Камп Ноу"

Точка | на 4.2017

Гигантот од Торино, екипата на Јувентус оствари одлична победа од 3-0 над Барселона во првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите и денеска со голема предност ќе влезе на реваншот на „Камп Ноу“....

Чудесниот Мбапе и Фалкао го носат Монако блиску до полуфинале на ЛШ

Чудесниот Мбапе и Фалкао го носат Монако блиску до полуфинале на ЛШ

Гол | на 4.2017

Фудбалерите на Монако се чекор поблиску до пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако уште на самиот старт поведоа со 2-0. Се играше третата минута, а оваа година чудесниот Мбапе успеа да...

Таа вечерва ќе го чува Јувентус на Камп Ноу против Барса

Таа вечерва ќе го чува Јувентус на Камп Ноу против Барса

Таратур | на 4.2017

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и вечерва ќе биде најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко. Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на...

СТАРТНИ СОСТАВИ Јуве со четворица дефанзивци ќе се брани од МСН

СТАРТНИ СОСТАВИ: Јуве со четворица дефанзивци ќе се брани од „МСН“

Гол | на 4.2017

Екипите на Јувентус и Барселона ги објавија стартните состави пред големото дерби во четвртфиналето од Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ на жешкиот „Камп Ноу“ ќе бранат позитива од три гола стекната...

Планот на Енрике Еден гол ќе даде Барса еден Ноу Камп а еден сам ќе падне

Планот на Енрике: Еден гол ќе даде Барса, еден Ноу Камп, а еден сам ќе падне

Макфакс | на 4.2017

Барселона и Јувентус вечерва ќе го одиграат вториот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион по првиот меч стекна предност од 3:0. Ново чудо, слично на она против ПСЖ, ќе...

АЛЕГРИ Е МИРЕН ПРЕД РЕВАНШОТ Верувам во судиите на мечот против Барса

АЛЕГРИ Е МИРЕН ПРЕД РЕВАНШОТ: Верувам во судиите на мечот против Барса

Телеграф | на 4.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека неговите момци вечерва ќе играат против Барселона како да немаат предност од 3:0 од првиот меч и дека има доверба во судиите. Барселона го очекува Јувентус...

Барселона со цел напад оди по старата дама

Барселона со цел напад оди по „старата дама“

За забава | на 4.2017

„Ние сме Барселона и ако некој може да даде три гола за три минути, тоа сме ние. Ни треба само еден гол, потоа вториот ќе го постигне „Камп ноу“ со пеколната атмосфера. Третиот ќе следи сам од себе. Целта...

Германците не се откажуваат  Борусија верува во чудо во Монако

Германците не се откажуваат – Борусија верува во чудо во Монако

Екипа | на 4.2017

Борусија Дортмунд неочекувано загуби на првиот натпревар на домашен терен против Монако со 2-3, но тоа беше меч што „милионерите“ го одиграа во шок, неполни 24 часа по експлозиите во неспоредна близина...

Барса со рецептот од ПСЖ ќе ја напаѓа и старата дама

Барса со рецептот од ПСЖ ќе ја напаѓа и „старата дама“

Екипа | на 4.2017

Фудбалерите на Барселона се навикнаа да важат за аутсајдери на реванш дуелите од нокаут фазата во Лигата на шампионите. Откако со чудесен камбек во осминафиналето го елиминираа ПСЖ, избраниците на Луис...

Луис Енрике откри како ќе го елиминира Јуве Првиот гол го дава Барса вториот Камп Ноу  третиот паѓа сам

Луис Енрике откри како ќе го елиминира Јуве: Првиот гол го дава Барса, вториот „Камп Ноу“, третиот паѓа сам

Спорт Клуб | на 4.2017

Барселона ќе го пречека Јувентус од 20:45 часот на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион во првиот натпревар славеше со 3:0 во Торино, па на Барса повторно...

Алегри Резултатот од Торино е избришан  сакаме победа на Камп Ноу

Алегри: Резултатот од Торино е „избришан“, сакаме победа на „Камп Ноу“

Точка | на 4.2017

Гигантот од Торино, екипата на Јувентус оствари одлична победа од 3-0 над Барселона во првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите и денеска со голема предност ќе влезе на реваншот на „Камп Ноу“....

ЛШ Монако брка пласман во најдобрата четворка по 2004 година  милионерите со тешка задача во кнежевството

ЛШ: Монако брка пласман во најдобрата четворка по 2004 година, „милионерите“ со тешка задача во кнежевството

Гол | на 4.2017

Екипата на Монако ќе има одлична шанса да се пласира во полуфиналето од Лигата на шампионите првпат по 2004 година, кога стигнаа до големото финале. Избраниците на Леонардо Жардим славеа на гости во Германија...

Енрике предвиде шест гола против ПСЖ  еве колку голови прогнозира против Јуве

Енрике предвиде шест гола против ПСЖ – еве колку голови прогнозира против Јуве

Гол | на 4.2017

Стратегот на Барселона, Луис Енрике по убедливиот пораз против ПСЖ во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите изјави дека неговите момци на реваншот во Каталонија ќе постигнат шест гола,...

Ќерката на Алегри ќе им донесе среќа Сексапилната Валентина ќе го чува Јувентус вечерва на Камп ноу

Ќерката на Алегри ќе им донесе среќа: Сексапилната Валентина ќе го „чува“ Јувентус вечерва на Камп ноу

Курир | на 4.2017

Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на Јувентус во вечерашниот четврт финален меч во Лигата на шампионите против Барселона. Фудбалерите на „старата дама“ вечерва во (20:45) ќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност