Шведска како судбина  заедно и во квалификациите за ЕП 2018

Шведска како судбина - заедно и во квалификациите за ЕП 2018

ЖРК Вардар | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018 Силна група со Шведска и Србија

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018: Силна група со Шведска и Србија

Телеграф | на 4.2017

Репрезентациите на Шведска и на Србија се противници на Македонија во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година. Се работи за квалитетни селекции, а Швеѓанките се ривали и во баражот...

Македонија повторно со Шведска овојпат во квалификации за ЕП 2018

Македонија повторно со Шведска овојпат во квалификации за ЕП 2018

Спорт365 | на 4.2017

Денеска со ждрепка беа извлечени седум квалификациски групи преку кои ќе се дознаат патниците за наредното Европско сениорско ракометно првенство во женска конкуреција. Македонската репрезентација која...

Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите

Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите

Супер спорт | на 4.2017

Македонската женска ракометна репрезентација денес во ждребот одржан во Париз ги доби противниците за ЕП во 2018-та година во Франција. Македонија беше во шеширот број три. Група 1: Швајцарија, Украина,...

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Екипа | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Република | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Република | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција. Со денешната ждрепка во Париз, 28 репрезентации ќе...

Ракометарките во група со Шведска Србија и претквалификант

Ракометарките во група со Шведска, Србија и претквалификант

Слободна Македонија | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група заедно со репрезентациите на Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Sportmedia | на 4.2017

Нашата женска репрезентација се најде во третата група заедно со Србија како и противникот од баражот за ЕП, селекцијата на Шведска. Четвртиот наш опонент ќе биде победникот од претквалификациската група...

Сениорките ги добија противниците на патот до ЕП во Франција

Сениорките ги добија противниците на патот до ЕП во Франција

24 Ракомет | на 4.2017

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги доби противниците во квалификциите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во Франција следната година. Избраничките на Симе Симовски добија...

ЕП Македонија во групата 3 заедно со Србија Шведска и победникот од квалификациската група А

ЕП: Македонија во групата 3 заедно со Србија, Шведска и победникот од квалификациската група А

Гол | на 4.2017

Македонската женска ракометна репрезентација ги дови противниците за квалификацискиот турнир за Европското првенство 2018 година. На денешната ждрепка одржана во Париз, нашите репрезентативки беа извлечени...

Ждрепка во Париз  Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Ждрепка во Париз – Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Екипа | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција. Со денешната ждрепка во Париз, 28 репрезентации ќе...

Ќе биде пеколно лето за младинките ждрепката им додели страшна група

Ќе биде пеколно лето за младинките, ждрепката им додели „страшна“ група

24 вести | на 4.2017

Македонската репрезентација за ракометарки до 19 години немаше среќа во ждрепката за Европското првенство во Словенија ова лето и доби тешка група. Ќе играме во групата Б, против Норвешка, Русија и Хрватска,...

Младинките на ЕП во група со Норвешка Русија и со Хрватска

Младинките на ЕП во група со Норвешка, Русија и со Хрватска

Екипа | на 4.2017

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија на ЕП (У19) во Словенија ќе игра во групата Б  заедно со селекциите на Норвешка, Русија и на Хрватска. Четирите групи за првата фаза на ЕП беа...

ЈУНИОРСКО ЕП Македонија против Норвешка Русија и Хрватска

ЈУНИОРСКО ЕП: Македонија против Норвешка, Русија и Хрватска

Телеграф | на 4.2017

Женската јуниорска репрезентација на Македонија која во март со победите над Молдавија и Ф. Острови обезбеди учество на шампионатот во Словенија, денеска ги дозна противниците во групата. Причини за радост,...

Македонија во група со Норвешка Хрватска и Русија

Македонија во група со Норвешка, Хрватска и Русија

Македонски Спорт | на 4.2017

Младата женска ракометна репрезентација ги доби противниците на ЕП во Словенија, каде што ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска Денешниот ждреб во Париз одлучи „црвено-жолтите" девојќи...

У19 Македонските млади ракометарки добија тешка група на ЕП

У19: Македонските млади ракометарки добија тешка група на ЕП!

Спорт365 | на 4.2017

Денеска се одржа ждрепката за извлекување на групите за наредното Европско првенство во Словенија за ракометарки до 17. години. Откако беше успешна на квалификацискиот турнир во Скопје, на овој голем настап...

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

Вечер | на 4.2017

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија. Избраничките на Борче Марковски пред ждрепката...

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Целје

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Целје

Спорт Клуб | на 4.2017

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија ги дозна своите противници во рамките на Европското првенство во Целје, Словенија. Гледајки кон нашите противници, девојките предводени од селекторот...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА Дамите ги добиваат противниците

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА: Дамите ги добиваат противниците

Телеграф | на 4.2017

Утре во Париз ќе се одржи ждрепката за квалификациите за Европското првенство во женска конкуренција кое во 2018 година ќе се одржи во Франција. Македонија ќе биде дел од квалификациите и ќе биде сместена...

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Словенија

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Словенија

Слободна Македонија | на 4.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија до 19 години ги доби своите противници на Европското првенство кое годинава ќе се одржи во Словенија. Ждребката одлучи „црвено-жолтите” девојќи ќе играат...

Дамите ги добиваат противниците во квалификациите за пласман на ЕП во Франција

Дамите ги добиваат противниците во квалификациите за пласман на ЕП во Франција

Слободна Македонија | на 4.2017

Утре во Париз ќе се одржи ждрепката за квалификациите за Европското првенство во женска конкуренција кое во 2018 година ќе се одржи во Франција. Македонија ќе биде дел од квалификациите и ќе биде сместена...

Јуниорките добија тешка група На ЕП против Норвешка Русија и Хрватска

Јуниорките добија тешка група: На ЕП против Норвешка, Русија и Хрватска

Гол | на 4.2017

Македонската женска јуниорска репрезентација ги дозна противниците за Европското првенство кое ќе го организира Словенија од 27 мај до 6 јуни. Девојките на Борче Марковски се најдоа во групата Б заедно...

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19 Македонија во друштво со Норвешка Хрватска и Русија

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19: Македонија во друштво со Норвешка, Хрватска и Русија

Sportmedia | на 4.2017

Нашата млада женска репрезентација на ЕП во Словенија ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска Женската ракометна репрезентација на Македонија до 19 години ги доби своите противници на...

Потешко и не можеше Младинките добија група на смртта

Потешко и не можеше: Младинките добија „група на смртта“

24 Ракомет | на 4.2017

Женската младинска репрезентација на Македонија ги доби противници на Европското Првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија. Избраничките на Борче Марковски пред ждрепката беа рангирани во четвртиот...

У19 Македонија во четвртиот шешир в четврток ги дознава ривалите на ЕП

У19: Македонија во четвртиот шешир, в четврток ги дознава ривалите на ЕП!

Спорт365 | на 4.2017

Да потсетиме, женската ракометна репрезентација до 19. години на квалификацискиот турнир во СРЦ „Кале“ – Скопје го освои второто место зад Унгарија, а пред Фарски Острови и Молдавија и на тој начин се...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност