Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Курир | на 4.2017

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

Нетпрес | на 4.2017

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

+Инфо | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Вечер | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Сител | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

Нетпрес | на 4.2017

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN  Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

Локално | на 4.2017

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

За прв пат пред очите на јавноста  Ова е руската супер база на  вечниот мраз

За прв пат пред очите на јавноста: Ова е руската супер-база на „вечниот мраз”

Денешен | на 4.2017

Руското министерство за одбрана одлучи да пружи увид во базата Арктик Шамрок која што служи за против-воздушна одбрана на целото подрачје. Станува збор за најсеверната руска воена база, а руското министерство...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност