Дали тој навистина е заљубен во вас или игра двојна игра  а вие сте му само резерва

Дали тој навистина е заљубен во вас или игра двојна игра, а вие сте му само резерва?

Кафе пауза | на 4.2017

Ако се сомневате дека сте негова „резерва“, симнете ги розовите очила и јасно погледнете ја ситуацијата, а овие знаци покажуваат дека тој игра двојна игра. 1. „Јас“ и „Ти“ или „Ние“? Кога сте со некого...

45 животни лекции кои посакувам да ги знаев кога бев помлада

45 животни лекции кои посакувам да ги знаев кога бев помлада

За Се | на 4.2017

Реџина Брет, двојна добитничка на Пулицеровата награда, стана најпозната со објавувањето на идеите кои ќе ги прочитате подолу. Реџина има преживеано навистина многу. Овие животни лекции се напишани од...

Совети кои еден ден би можеле да ви го спасат животот

Совети кои еден ден би можеле да ви го спасат животот!

Скопје Инфо | на 4.2017

Кога луѓето ќе ја чујат фразата „совети за преживување“, голем дел од нив веднаш замислуваат ситуација слична на онаа на Робинзон Крусо: да бидеш еден на еден со природата. Но, вистината е дека дури и...

Душата пати  а вие трпите  6 најкратки начини како на време да го промените вашиот живот

Душата пати, а вие трпите: 6 најкратки начини како на време да го промените вашиот живот

Кафе пауза | на 4.2017

Посветете го вашиот живот на себе и насочете се кон работите за кои чувствувате љубов и страст, бидејќи тоа е единствен начин за да живеете прекрасен живот поради кој ќе кажете дека навистина сте среќни....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност