Пожар во бараките кај Здравко Цветковски во Карпош

Пожар во бараките кај „Здравко Цветковски“ во Карпош

24 вести | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје....

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

ТВ Нова | на 4.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје...

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

+Инфо | на 4.2017

Три напуштени бараки кои се наоѓаат во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, се во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации...

Голем пожар беснее во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Локално | на 4.2017

7 pozarni vo borba so ogninot koj progolta do sega dva objekta. Posted by Igor Kasper Tomov on Петок, 21 април 2017 Голем пожар изби во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко...

Горат бараките карши Педагошка

Горат бараките карши Педагошка

Утрински | на 4.2017

Пожар избувна во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош....

Горат бараки во Карпош ветрот го разнесува огнот

Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот

Дневник | на 4.2017

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното градежно гимназиско училиште „3дравко Цветковски“ Стари бараки...

Пожар во Институтот за социолошки истражувања

Пожар во Институтот за социолошки истражувања

Фокус | на 4.2017

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема...

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош  еве каква е состојбата

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош - еве каква е состојбата

Прес 24 | на 4.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје...

Пожар на булеварот Партизански одреди

Нетпрес | на 4.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено...

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

Бркај работа | на 4.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од...

Голем пожар во Скопје

Голем пожар во Скопје

Канал 5 | на 4.2017

Изби пожар на булеварот Партизански Одреди во бараките во кои е сместени Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања на булеварот Партизански одреди во скопската населба...

Горат бараки на Партизанска Постои стравување од експлозија

Горат бараки на Партизанска: Постои стравување од експлозија

ТВ Нова | на 4.2017

Една барака целосно изгоре, а уште две се зафатени од огнените јазици при пожарот што избувна кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Постојат големи...

Пожар во близина на средното училиште Здравко Цветковски

Пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“

МТВ 1 | на 4.2017

Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Пожарникарите се обидуваат...

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА Полицијата ги отстранува луѓето во близина има и довод за гас ВИДЕО ФОТО

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф | на 4.2017

Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која околу пладне се запали. Во близина на бараката, како што...

Фото галерија Борба со голем пожар во Карпош

Фото галерија: Борба со голем пожар во Карпош

Фокус | на 4.2017

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. На терен е фото репортерот на Фокус, Томислав Георгиев. Пожарот во моментот се уште е во...

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите Детали за пожарот во Карпош

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

Прес 24 | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат...

Голем пожар на Партизанска во Скопје горат бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар на „Партизанска“ во Скопје, горат бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Вест | на 4.2017

Голем пожар избувнал во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Аматерска фотографија Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот...

ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ Горат бараки во близина на ГУЦ

ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Фактор | на 4.2017

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ. Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош....

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

A1on | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје....

Горат бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Горат бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

МКД | на 4.2017

Голем пожар избил во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено...

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ Горат бараки во Карпош ветрот го разнесува огнот ФОТО ВИДЕО

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф | на 4.2017

Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, додека голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното...

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Алсат-М | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје....

Голем пожар во Институтот за социолошки истражувања

Голем пожар во Институтот за социолошки истражувања

Фокус | на 4.2017

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема...

Гори барака во близина на ГУЦ

Гори барака во близина на ГУЦ

+Инфо | на 4.2017

Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации од кои причини...

Страшен пожар во Скопје

Страшен пожар во Скопје

Паника.бе | на 4.2017

Во скопската населба Карпош 3 избувна страшен пожар. Противпожарната екипа сеуште се бори со пожарот. *Видео: Игор Каспер Томов

Голем пожар во Карпош Горат бараки кај СУГС Здравко Цветковски Видео

Голем пожар во Карпош: Горат бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“/Видео

Лидер | на 4.2017

Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, додека голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното...

Гори кај Здравко Цветковски ГУЦ во Скопје

Гори кај Здравко Цветковски ГУЦ во Скопје!

За Се | на 4.2017

Пожар во околината на средното училиште Здравко Цветковски ГУЦ. Не се знае колку се раширени пламените јазици, а пожарните возила сеуште не се пристигнати на терен. Испратено од: Дарко

Голем пожар кај средното училиште Здравко Цветковски

Голем пожар кај средното училиште „Здравко Цветковски“

Позитив | на 4.2017

Пожар избил во бараките кај скопското СУГС „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“. Противпожарни екипи се обидуваат да го изгасат пожарот кој целосно ги зафатил бараките....

Голем пожар на булеварот Партизански одреди  горат бараки

Голем пожар на булеварот Партизански одреди – горат бараки

ТВ Нова | на 4.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензиската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Наша екипа се упати на терен. Повеќе детали во вестите во 13 часот.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

Курир | на 4.2017

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените. Нашата екипа е на терен и очекуваме повеќе информации наскоро. Тагови:

Голем пожар во Карпош се слушаат сирени  еве што се случува

Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

Прес 24 | на 4.2017

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам....

Изби пожар на булеварот Партизански одреди

Изби пожар на булеварот Партизански одреди

Денешен | на 4.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од...

ГАЛЕРИЈА Голем пожар кај ГУЦ во скопски Карпош

ГАЛЕРИЈА: Голем пожар кај ГУЦ во скопски Карпош

Прес 24 | на 4.2017

Гори објект во близина на градежното училиште. Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Нашиот репортер...

Блокиран сообраќајот на Партизанска пожар кај СУГС Здравко Цветковски

Блокиран сообраќајот на Партизанска, пожар кај СУГС „Здравко Цветковски“

Пулс 24 | на 4.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од...

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

MK News | на 4.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

ФОТО Горат бараките на Институтот за социолошки истражувања

ФОТО Горат бараките на Институтот за социолошки истражувања

Нова ТВ | на 4.2017

Голем пожар ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош. На местото на настанот има голем број противпожарни возила...

Конечно локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Конечно локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Сител | на 4.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје...

Голем пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

еМАГАЗИН | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје....

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Слободна Македонија | на 4.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје...

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот Се уште горат бараките на Партизанска

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот: Се уште горат бараките на „Партизанска“

Сител | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат...

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

Вечер | на 4.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски". Очевидци велат дека...

Изгореа бараките на Завод за урбанизам на чие земјиште треба да се градат висококатници

Изгореа бараките на Завод за урбанизам на чие земјиште треба да се градат висококатници

Ако | на 4.2017

Голем пожар ги зафати старите бараки, кои патем се уште се канцеларии на Завод за урбанизам. Тие изгореа до темел, а пожарникарите не можеа ништо да спасат. Бараките се наоѓаат веднаш до бензинската на...

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Сител | на 4.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје....

Пожар беснее во Карпош

Пожар беснее во Карпош

ТВ 21 | на 4.2017

Пожар изби во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот „Партизански одреди“, пренесе Курир . За сега, не се познати причините за пожарот.

Голем пожар во близина на средното училиште Здравко Цветковски во Карпош

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

Вечер | на 4.2017

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени. Повеќе детали во текот на денот

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност