Реквием на госпоѓа Ј го отвори скопскиот филмски фестивал

„Реквием на госпоѓа Ј“ го отвори скопскиот филмски фестивал

24 вести | на 4.2017

Со богата програма од над повеќе од 75 филмови до 28 ми месецов во киното Милениум ќе се одржи Јубилејното 20-то издание на Скопје Филм Фестивал. Фестивалот  го отвори филмот „Реквием за госпоѓа Ј',  на...

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм Ах љубов моја

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм „Ах, љубов моја“

Divian Arts | на 4.2017

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. „Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Лидер | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј  Борба за опстанок во живот во транзиција

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН „РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј“: Борба за опстанок во живот во транзиција

Телеграф | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, вчеравечер во киното „Милениум“ го отвори јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. Филмот беше...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Актуелно24 | на 4.2017

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Макфакс | на 4.2017

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Денар | на 4.2017

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј  Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе  галерија

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“: Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе! (галерија)

Република | на 4.2017

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. -Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Отворен 20 Скопје филм фестивал

Отворен 20 „Скопје филм фестивал“

Телма | на 4.2017

Филмот „ Реквием за госпоѓа Ј“, е српско- македонско- руско- бугарско-француска копродукција, која на „ Скопје филм фест“ доаѓа по прикажувањето на годинашново „ Берлинале“.  Оваа црна комедија , по текст...

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

+Инфо | на 4.2017

Мирјана Карановиќ, главната актерка во филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“, со дрзок и арогантен став се претстави пред новинарите кои чекаа нејзина изјава на најавената прес-конференција, пред почетокот на...

На Скопје филм фестивал денеска почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

На „Скопје филм фестивал“ денеска почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Република | на 4.2017

„ Скопје филм фестивал “ ја најави новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечер (петок,21 април ), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во партнерство...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно"

Вечер | на 4.2017

Фестивалот во партнерство со Здружението за поддршка на деца и млади со различности „Сината птица" од Скопје, годинава, преку програмата „Креираме заедно", по прв пат во конципирањето на фестивалската...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

A1on | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Денешен | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Се отвори јубилејното 20 издание на Скопје Филм Фестивал

Се отвори јубилејното 20. издание на Скопје Филм Фестивал

Локално | на 4.2017

Со проекцијата на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вчеравечер во полната сала на киното „Милениум“ се отвори јубилејното издание на Скопски...

Детска филмска програма Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Детска филмска програма „Креираме заедно“ на „Скопје филм фестивал“

Cooltura | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја најавува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечерва (петок, 21 април), во 19.30  часот во „Кинотеката на Македонија“... Фестивалот во...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Сител | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Примиерата на Реквием за госпоѓа Ј на јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Примиерата на „Реквием за госпоѓа Ј“ на јубилејниот 20.Скопје филм фестивал

+Инфо | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска започна јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

 Реквием за госпоѓа Ј   Кошмар во соседството

„Реквием за госпоѓа Ј.“ – Кошмар во соседството

Макфакс | на 4.2017

Постои ли формула за правење успешен филм на Балканот? Ако ги погледнеме последните успеси на филмовите од балканските кинематографии изминативе години, тие и покрај „розовата“ диоптрија, сепак спаѓаат...

Скопски Филмски Фестивал од 20  28 април

Скопски Филмски Фестивал (од 20 – 28 април)

365 | на 4.2017

11 Споделувања Share Tweet Од денес (20 април) на репертоарот на кино Милениум е програмата на Скопскиот Филмски Фестивал. Фестивалската програма трае до недела (23 април), а потоа продолжува во кино Фросина...

Со македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј почнува јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Со македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“ почнува јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

МКД | на 4.2017

Играниот филм „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, на 20 април, во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе го отвори годинашното јубилејно издание на Скопскиот...

Вечерва почнува Скопје филм фестивал: „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвора јубилејното издание

Република | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва свечено ќе биде  отворено јубилејното 20. издание на Скопје филм фестивал, а пред публиката во киното „Милениум“ ќе се поклони и  легендарната актерка Мирјана...

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Фокус | на 4.2017

Продуцентот и режисер, Виктор Јаковлевски освои награда од 10 илјади долари за документарецот „Brimstone & Glory“, снимен во САД, на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско и наградите „Голден...

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Фокус | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва свечено ќе биде отворено јубилејното 20. издание на Скопје филм фестивал, а пред публиката во киното „Милениум“ ќе се поклони и легендарната актерка Мирјана Карановиќ...

 Креираме заедно  Почнува инклузивниот детски фестивал

„Креираме заедно“ – Почнува инклузивниот детски фестивал

Денар | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот, во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Макфакс | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“ на Скопје филм фестивал

+Инфо | на 4.2017

Новата инклузивна детската филмска програма „Креираме заедно“ ќе почне утревечер во 19.30. часот во Кинотеката на Македонија, во рамките на „Скопје филм фестивал“ . Детската филмска програма на „Скопје...

 Реквием за госпоѓа Ј  на отворањето на Скопје филм фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј.“ на отворањето на Скопје филм фестивал

Макфакс | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Скопје филм фестивал ќе стартува со Реквием за госпоѓа Ј

Скопје филм фестивал ќе стартува со „Реквием за госпоѓа Ј.“

Денар | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Либертас | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

24 вести | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Прес 24 | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Oскаровецот Фернандо Труеба со Кралицата на Шпанија Невидливиот гостин Заливот Слек  на Скопје филм фестивал

Oскаровецот Фернандо Труеба со„Кралицата на Шпанија“,Невидливиот гостин“„Заливот Слек“… на Скопје филм фестивал

Либертас | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  вечерва почнува Скопје филм фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва почнува Скопје филм фестивал

Радио МОФ | на 4.2017

20-тото издание на Скопје филм фестивал вечерва свечено ќе биде отворено со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ во киното „Милениум“ со почеток во 20 часот. На премиерата присутни ќе бидат Мирјана Карановиќ,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Лидер | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Канал 5 | на 4.2017

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Вистина | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Курир | на 4.2017

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Денешен | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

Локално | на 4.2017

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ , а во копродукција на Скопје филм студио , вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Сител | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

 Реквием за госпоѓа Ј за почеток на Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ за почеток на Скопскиот филмски фестивал

Р.С. Европа | на 4.2017

Со македонската премиера на копродукцијата „Реквием за госпоѓа Ј“ на Бојан Вулетиќ, овој четврток, во 20 часот, во киното „Милениум“, ќе започне 20-то јубилејно издание на Скопски филмски фестивал. На...

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дневник | на 4.2017

Повеќе од 75 филма, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња, филмска ретроспектива на легендарниот Стенли Kјубрик ќе бидат дел од 20. издание на Скопскиот филмски фестивал кој вечерва во 20...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Cooltura | на 4.2017

Јубилејното 20-то издание на Скопски филмски фестивал ќе почне утре, 20 април, со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ... На програмата на 20-то издание на Скопје филм фестивал, од...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Дневник | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Алфа | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот...

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Република | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

 Реквием за госпоѓа Ј ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

Телеграф | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во киното „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  стартува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј." стартува 20. Скопски филмски фестивал

Вечер | на 4.2017

На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум", Кинотека на Македонија...

Со Реквием за госпоѓа Ј се отвора 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ се отвора 20. Скопски филмски фестивал

Утрински | на 4.2017

Од утре до 28 април во повеќе програми ќе се прикажат 75 филмови „Од утре до 28 април ќе се одржи 20. издание на ’Скопје филм фестивал’ на кое годинава во повеќе програми ќе се прикажат околу 75 филмови....

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со Реквием за госпоѓа Ј

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со „Реквием за госпоѓа Ј“

Либертас | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, на 20 април ќе има македонска премиера како филм за отворање на овогодинешното издание на Скопски филмски фестивал...

Богата програма за претстојното 20 издание на Скопје филм фестивал

Богата програма за претстојното 20. издание на Скопје филм фестивал

Популарно | на 4.2017

Скопје филм фестивал за дваесетгодишниот јубилеј се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња,...

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Денар | на 4.2017

Скопје филм фестивал за јубилејот, од 20 до 28 април во кината „Милениум“ и Фросина“ и Кинотека на Македонија, се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе...

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со Реквием за госпоѓа Ј

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со „Реквием за госпоѓа Ј“

+Инфо | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, на 20 април ќе има македонска премиера како филм за отворање на овогодинешното издание на Скопски филмски фестивал...

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Макфакс | на 4.2017

Скопје филм фестивал за јубилејот, од 20 до 28 април во кината „Милениум“ и Фросина“ и Кинотека на Македонија, се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе...

Јубилејното издание на Скопје филм фестивал ќе се одржи од 20 до 28 април

Јубилејното издание на „Скопје филм фестивал“ ќе се одржи од 20 до 28 април

МКД | на 4.2017

За дваесетгодишниот јубилеј Скопскиот филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски...

20 ГОДИНИ СКОПСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ Ретроспектива на Стенли Кјубрик на годинешното издание

20 ГОДИНИ СКОПСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ: Ретроспектива на Стенли Кјубрик на годинешното издание

Телеграф | на 4.2017

За дваесетгодишниот јубилеј Скопскиот филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филма, работилници, гостувања на реномирани филмски...

Стартува 20 Скопски филмски фестивал

Стартува 20. Скопски филмски фестивал

+Инфо | на 4.2017

Стартува годинешниот Скопје филм фестивал, кој го подготви своето 20. издание, заедно со сите пријатели и поддржувачи. За дваесетгодишниот јубилеј Скопски филмски фестивал се потруди да донесе исклучително...

Во четврток почнува Скопје филм фестивал

Во четврток почнува Скопје филм фестивал

+Инфо | на 4.2017

Годинешниот 20. Скопје филм фестивал ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња, првата македонска филмска ретроспектива на Стенли Кјубрик, а прв пат ќе се одржи...

 Реквием за госпоѓа Ј на Бојан Вулетиќ го отвора Скопје филм фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ на Бојан Вулетиќ го отвора „Скопје филм фестивал“

Република | на 4.2017

Скопје филм фестивал за  дваесетгодишниот јубилеј се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски...

20 издание на Скопскиот филмски фестивал со ретроспектива на Стенли Кјубрик и над 75 филмови

20. издание на Скопскиот филмски фестивал со ретроспектива на Стенли Кјубрик и над 75 филмови

Радио МОФ | на 4.2017

Во четврток започнува годинешниот Скопје филм фестивал, кој ќе трае до 28 април. За дваесетгодишниот јубилеј Скопски филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност