За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

A1on | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Бркај работа | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Викендов ќе биде уште постудено и ветровито

Викендов ќе биде уште постудено и ветровито

Економски | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Канал 5 | на 4.2017

Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува во Кривопаланечко, во Пелагонија и во пониските делови од скопската котлина. Зголeмување...

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Курир | на 4.2017

Зголeмување на утринските температури се очекува од вторник кога насекаде ќе бидат над нулата. Северниот ветер ќе продолжи да дува и за викендот, а повторно ќе засилува и тоа на север, по Повардарието...

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

ТВ Нова | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

УХМР со вонредна најава

УХМР со вонредна најава

Скопје Инфо | на 4.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Вистина | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Денешен | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Лидер | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Македонија во жолта фаза Од утре температури од минус 6

Македонија во жолта фаза: Од утре температури од минус 6

Прес 24 | на 4.2017

Македонија денеска на половина територија во жолта алертна фаза како предупредување за опасност од налети на ветер. Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено...

Од ладно поладно за викендот постудено и ветровито

Од ладно, поладно-за викендот постудено и ветровито!

Република | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Утре уште постудено УХМР со вонредна најава

Утре уште постудено: УХМР со вонредна најава

Прес 24 | на 4.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Студено и ветровито

Студено и ветровито

МТВ 1 | на 4.2017

Времето денеска суво, студено и ветровито. Ветерот ќе биде северозападен, особено изразен долж повардарието. Температурите значително ќе опаднат, при што утринските за време на викендот на повеќе места...

Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Скопје Инфо | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Актуелно24 | на 4.2017

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Актуелно24 | на 4.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени

еМАГАЗИН | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

ТВ 21 | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Снег во Крушево и Маврово викендов затоплување

Снег во Крушево и Маврово, викендов затоплување

Фокус | на 4.2017

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

УХМР со вонредна прогноза за престојниот викенд

УХМР со вонредна прогноза за престојниот викенд

Сител | на 4.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Студено утро, снег во Маврово и Крушево

Нетпрес | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Кајгана | на 4.2017

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

24 вести | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Утрински | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Точка | на 4.2017

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Снег и минусни температури во Крушево и Маврово

Снег и минусни температури во Крушево и Маврово

Позитив | на 4.2017

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Макфакс | на 4.2017

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Канал 5 | на 4.2017

Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица, Тетово, Крива Паланка и Виница по 0, а Куманово и Штип 1, во Скопје и Демир...

Утрото со минусни температури снег во Маврово и во Крушево

Утрото со минусни температури, снег во Маврово и во Крушево

+Инфо | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено време со засилен ветер

Студено време со засилен ветер

24 вести | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Снежна покривка во Македонија  колку снег има во Маврово и Крушево

Снежна покривка во Македонија - колку снег има во Маврово и Крушево?

Фактор | на 4.2017

Утрово во Крушево има снежна покривка од 1 цм, а во Маврово од 3 цм. Температурите се -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

A1on | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

ЗИМА ВО АПРИЛ Снег падна во Маврово и во Крушево

ЗИМА ВО АПРИЛ: Снег падна во Маврово и во Крушево

Телеграф | на 4.2017

В о Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени . Во Крушево и во Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Ма студено утро со негативни температури а снег во Маврово и Крушево

Ма студено утро со негативни температури,а снег во Маврово и Крушево

Локално | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Денешен | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Времето денеска: променливо облачно и ветровито

Алсат-М | на 4.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Лидер | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Нови временски неприлики УХМР со нова прогноза

Нови временски неприлики, УХМР со нова прогноза

Сител | на 4.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

УХМР  Утре и во недела постудено од денес

УХМР – Утре и во недела постудено од денес

Здравство 24 | на 4.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Облачно и студено време со засилен северен ветер

Нетпрес | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Курир | на 4.2017

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, најмногу дожд во изминатите 24 часа имало во Маврово, каде се измерени два, а во Крушево и Охрид по еден литри на метар квадратен. Во Крушево и Маврово...

Снег во Македонија  Еве каде вее ова утро

Снег во Македонија – Еве каде вее ова утро

Reporter.mk | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Најстудено во Лазарополе снег во Маврово и Крушево

Најстудено во Лазарополе, снег во Маврово и Крушево

ТВ Нова | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Денеска снег во Македонија  наредната недела температурен шок

Денеска снег во Македонија - наредната недела температурен шок

Прес 24 | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено

Променливо облачно и студено

Позитив | на 4.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Точка | на 4.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Снег во Македонија  еве каде вее ова утро

Снег во Македонија - еве каде вее ова утро

Прес 24 | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено со силен ветер

Студено со силен ветер

+Инфо | на 4.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Снег во Крушево и Маврово

Снег во Крушево и Маврово

Пулс 24 | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Облачно и студено со засилен северен ветер

Облачно и студено со засилен северен ветер

A1on | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи...

Април снег во Крушево и Маврово

Април: снег во Крушево и Маврово!

Story | на 4.2017

Скопје, 21.04.2017 (Макфакс) – Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Кајгана | на 4.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат...

Декемвриски април Студен и облачен петок

Декемвриски април: Студен и облачен петок

Таратур | на 4.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од минус 5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до...

Снег во Маврово и Крушево за викенд затоплување

Снег во Маврово и Крушево, за викенд затоплување

Нова ТВ | на 4.2017

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Вистина | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Времето во Македонија променливо облачно и студено

Времето во Македонија променливо облачно и студено

ТВ Нова | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Република | на 4.2017

­ Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени ­- 5, во Берово – ­4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид ­- 2, во Петровец и Битола – ­1, во...

Се забели Македонија еве каде утрово има снег

Се забели Македонија, еве каде утрово има снег

Exclusive | на 4.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Крушево, 3 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Во Македонија денеска ледено  Дожд снег и силен ветер

Во Македонија денеска ледено – Дожд, снег и силен ветер

Reporter.mk | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

 Зимско утро среде април  викенд временска прогноза

„Зимско утро" среде април - викенд временска прогноза

Прес 24 | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

ТВ 21 | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Од викендов затоплување

Од викендов затоплување

Слободна Македонија | на 4.2017

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Популарно | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Временска прогноза 21 04 2017 Умерено облачно и студено време

Временска прогноза 21.04.2017: Умерено облачно и студено време

Хит Портал | на 4.2017

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцетоизгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44минути. Во утринските часови во крајните северозападни како и...

До кога ќе трае студениот Април

До кога ќе трае студениот Април?

Бизнис вести | на 4.2017

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Денес ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе има и провејување на слаб снег додека...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Макфакс | на 4.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

СНЕГ ВО МАВРОВО И КРУШЕВО Студено утро со негативни температури

СНЕГ ВО МАВРОВО И КРУШЕВО: Студено утро со негативни температури

Infomax | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Облачно и студено

Облачно и студено

МКД | на 4.2017

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо, облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи...

Променливо облачно и студено со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено со засилен северен ветер

Денешен | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

Лидер | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Курир | на 4.2017

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец....

Облачно и студено време со северен ветер

Облачно и студено време со северен ветер

МКД | на 4.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен во Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

Пулс 24 | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со снег и минусни температури

Студено утро со снег и минусни температури

Здравство 24 | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Времето денеска: променливо облачно и ветровито

Р.С. Европа | на 4.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

еМАГАЗИН | на 4.2017

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Се забели Македонија еве каде утрово има снег

Се забели Македонија, еве каде утрово има снег

Сител | на 4.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Крушево, 3 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Поради студениот бран во сабота наутро температурите од 7 до 2 степени а од понеделник и до 25 степени

Поради студениот бран во сабота наутро температурите од -7 до 2 степени, а од понеделник и до 25 степени

Македонија Денес | на 4.2017

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44 минути. Во утринските часови во крајните северозападни како...

Облачно и студено време  проследено со многу силен ветер

Облачно и студено време - проследено со многу силен ветер

Exclusive | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Облачно и студено време  дува силен ветер

Облачно и студено време - дува силен ветер

Сител | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Временска прогноза за утре  какво ќе биде времето

Временска прогноза за утре - какво ќе биде времето?

Прес 24 | на 4.2017

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Деве Баир во бело  еве каде вееше снег

Деве Баир во бело - еве каде вееше снег

Прес 24 | на 4.2017

На Граничниот Премин Деве Баир се е бело. Студениот и влажен бран донесе и снег во Македонија. Инаку, времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено...

Допрва доаѓа студот Се очекува да провејува и снег

Допрва доаѓа студот: Се очекува да провејува и снег

Република | на 4.2017

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Во текот на ноќта како и утре (21.04.2017) ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе...

Доаѓа Први Мај и многу неработни денови  какво време не чека

Доаѓа Први Мај и многу неработни денови - какво време не чека?

Прес 24 | на 4.2017

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Макфакс | на 4.2017

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди, во северозападните  делови  со услови за локален слаб  дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува засилен ветер од западен...

Се врати зимата и снегот Еве што не очекува наредниот период

Се врати зимата и снегот: Еве што не очекува наредниот период

Бизнис вести | на 4.2017

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Во текот на ноќта како и утре (21.04.2017) ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе...

УХМР најави студен бран  Какво ќе биде времето викендов

УХМР најави студен бран – Какво ќе биде времето викендов?

Reporter.mk | на 4.2017

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Подответе се Вонредна прогноза на УХМР од утре уште постудено

Подответе се: Вонредна прогноза на УХМР, од утре уште постудено

Република | на 4.2017

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово,...

ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ ЧУДНИ ТЕМПЕРАТУРИ Какво ќе биде времето утре

ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ ЧУДНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Какво ќе биде времето утре?

Телеграф | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Времето утре променливо облачно и студено

Времето утре променливо облачно и студено

ТВ Нова | на 4.2017

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Утре ќе студи

Утре ќе студи

Канал 5 | на 4.2017

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен...

Утре не очекува променливо облачно време со утрински температури до минус 4 степени

Утре не очекува променливо облачно време, со утрински температури до минус 4 степени

A1on | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

УХМР најави студен бран  какво ќе биде времето викендов

УХМР најави студен бран - какво ќе биде времето викендов?

Прес 24 | на 4.2017

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Најнова прогноза на УХМР Од утре уште постудено

Најнова прогноза на УХМР: Од утре уште постудено

Сител | на 4.2017

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово,...

Метео Утре облачно и студено од сабота постепен пораст на температурите

Метео: Утре облачно и студено, од сабота постепен пораст на температурите

МТВ 1 | на 4.2017

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно суво, студено и ветровито време, со засилен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието и во источните делови. Температурата во текот на...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Алфа | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно...

Кратко враќање на пролетта па повторно дожд  какво време не чека до крајот на месецот

Кратко враќање на пролетта па повторно дожд - какво време не чека до крајот на месецот

Прес 24 | на 4.2017

Средината на идната недела треба да донесе разведрување и покачување на дневните температури. Но и тоа нема да трае долго. Според долгорочните прогнози, до крајот на април, нема да видиме некој стабилизација...

Пролетта црта студени слики Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Пролетта црта студени слики: Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Скопје Инфо | на 4.2017

Снежна покривка и температури под нулата утрово беа регистирани во неколку градови во Република Македонија. Според информацијата објавена утрово од Хидрометеролошкиот завод на Република Македонија снег...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Либертас | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Утрински | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Подгответе се за ветер од 90 километри на час и значително ниски утрински температури

Подгответе се за ветер од 90 километри на час и значително ниски утрински температури

Кумановски муабети | на 4.2017

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува слаб снег, особено претпладнево. Ќе дува засилен ветер од западен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

24 вести | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Време  Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Време – Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Алсат-М | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Точка | на 4.2017

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Облаци и дожд во Македонија

Облаци и дожд во Македонија

Прес 24 | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Кајгана | на 4.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Денеска дожд и силен ветер

Денеска дожд и силен ветер

+Инфо | на 4.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се...

Временска прогноза 20 04 2017 Нестабилно време со врнежи од дожд

Временска прогноза 20.04.2017: Нестабилно време со врнежи од дожд

Хит Портал | на 4.2017

Денес е четврток, 20 април 2017 година, 110-иот ден во годината.Сонцето изгреа во 05:41, а ќе зајде во 19:23 часот. Денот ќе трае 13часа и 42 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно облачно,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

A1on | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Reporter.mk | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Метео Променливо време со засилен ветер

Метео: Променливо време со засилен ветер

Позитив | на 4.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Канал 5 | на 4.2017

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од осум до 17 степени. Во Скопје, слично време, променливо облачно со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен...

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Вистина | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Променливо облачно време со сончеви периоди

Лидер | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Здравство 24 | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

ТВ 21 | на 4.2017

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Курир | на 4.2017

Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да биде во југозападните и јужните делови од земјава, на моменти со брзина и над 90 км/час. Утринската температура ќе се движи...

Временска прогноза за овој четврток

Временска прогноза за овој четврток

Таратур | на 4.2017

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Облачно време со слаб повремен дожд

Облачно време со слаб повремен дожд

Денешен | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Пулс 24 | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Макфакс | на 4.2017

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Времето облачно со врнежи од дожд

Времето облачно со врнежи од дожд

Локално | на 4.2017

– Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

СТУДЕНО И ВЕТРОВИТО Денеска облачно со врнежи од дожд и засилен северен ветер

СТУДЕНО И ВЕТРОВИТО: Денеска облачно со врнежи од дожд и засилен северен ветер

Популарно | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Времето денеска променливо облачно

Времето денеска: променливо облачно

Р.С. Европа | на 4.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува...

Вонредни услови зимата се врати на голема врата во април а на 1 мај заборавете на пикникот

Вонредни услови-зимата се врати на голема врата во април,а на 1 мај заборавете на пикникот

Exclusive | на 4.2017

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Денеска облачно со локални врнежи и засилен ветер

Денеска облачно со локални врнежи и засилен ветер

еМАГАЗИН | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

УХРМ најавува драстичен пад на температурата

УХРМ најавува драстичен пад на температурата

Кумановски муабети | на 4.2017

Времето денеска ќе биде  ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Сител | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Вечер | на 4.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Денеска студено и ветровито

Денеска студено и ветровито

Слободна Македонија | на 4.2017

Денеска  ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен долж Повардарието. Температурите значително ќе опаднат, утринската од минус два до четири, а дневната од шест...

ПАК ЌЕ ИМА ДОЖД НО И МАЛКУ СОНЦЕ Дневната температура утре до 17 степени

ПАК ЌЕ ИМА ДОЖД, НО И МАЛКУ СОНЦЕ: Дневната температура утре до 17 степени

Телеграф | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Вонредна временска  заборавете на пикникот на 1 мај

Вонредна временска - заборавете на пикникот на 1.мај

Прес 24 | на 4.2017

Утре времето ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен вдолж Повардарието. Температурите значително ќе опаднат, утринската од минус два до четири, а дневната...

Априлскиот снег покажува заби  за викендов се најавува време какво што не сме имале досега

Априлскиот снег покажува заби - за викендов се најавува време какво што не сме имале досега

Прес 24 | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Вонредни услови зимата се врати на голема врата во април а на 1 мај заборавете на пикникот

Вонредни услови-зимата се врати на голема врата во април,а на 1 мај заборавете на пикникот

Република | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Бркај работа | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Временска прогноза

Временска прогноза

Економски | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Локално | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Голем влажен бран Температурен шок во Македонија среде април

Голем влажен бран: Температурен шок во Македонија среде април

Прес 24 | на 4.2017

Променливо денеска е  облачно со повремени врнежи од дожд. Вечерва повеќе врнежи се очекуваат во источните делови од земјава, повремено поројни. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југозападен правец,...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

A1on | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Идивиди | на 4.2017

Скопје, 19 април 2017 (МИА) - Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува...

Утре не очекува променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд

Утре не очекува променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд

A1on | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Невреме во Скопје

Невреме во Скопје

Прес 24 | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

ВЕТРИШТА ДОЖД СНЕГ ГРМОТЕВИЦИ ВЕЧЕРВА Големо невреме се наближува кон Македонија

ВЕТРИШТА, ДОЖД, СНЕГ, ГРМОТЕВИЦИ ВЕЧЕРВА: Големо невреме се наближува кон Македонија

Телеграф | на 4.2017

Северните и источните делови од земјава попладнево и во текот на ноќта се очекува да бидат зафатени од студен бран проследен со силен ветер, дожд, како и снег на повисоките места . На одредени места ќе...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Канал 5 | на 4.2017

Од УХМР информираат дека доцна попладнево и во вечерните часови пообилни врнежи се очекуваат во северните и во источните делови од земјава, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

ТВ Нова | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Курир | на 4.2017

Од УХМР информираат дека доцна попладнево и во вечерните часови пообилни врнежи се очекуваат во северните и во источните делови од земјава, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Денешен | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Прес 24 | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Во четврток променливо облачно со сончеви периоди

Во четврток променливо облачно со сончеви периоди

Слободна Македонија | на 4.2017

Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Врнежливо до крајот на денот

Врнежливо до крајот на денот

Слободна Македонија | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи

Засилен ветер и локални поројни врнежи

Пулс 24 | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР информира за моменталната состојба Вечерва пообилни врнежи

УХМР информира за моменталната состојба: Вечерва пообилни врнежи

Прес 24 | на 4.2017

Во моментов во земјава времето е облачно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите се поројни. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец. Во...

Куманово најстудено во Штипско ветер до 100 км на час

Куманово најстудено, во Штипско ветер до 100 км на час

Алфа | на 4.2017

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена,...

Невреме низ Македонија најлошото допрва доаѓа

Невреме низ Македонија, најлошото допрва доаѓа

Република | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Слободна Македонија | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Метео Променливо облачно и постудено време

Метео: Променливо облачно и постудено време

МТВ 1 | на 4.2017

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и постудено време со сончеви периоди и со локални послаби врнежи од дожд, на планините ќе провејува слаб снег. Ќе дува и засилен ветер од западен и...

Силно невреме ја зафати Македонија

Силно невреме ја зафати Македонија

Арена | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Сител | на 4.2017

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Куманово најстудено во Штипско ветер до 100 км на час

Куманово најстудено, во Штипско ветер до 100 км на час

Лидер | на 4.2017

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Во Штип ветер и до 100 килиметри на час најстудено утрото во Куманово

Во Штип ветер и до 100 килиметри на час, најстудено утрото во Куманово

Здравство 24 | на 4.2017

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Дождливо време со температура до 20 степени

Дождливо време со температура до 20 степени

Вистина | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

Најстудено во Куманово ветер и до 100 км на час во Штипско

Најстудено во Куманово, ветер и до 100 км на час во Штипско

Република | на 4.2017

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Облачно време со врнежи од дожд

Облачно време со врнежи од дожд

Лидер | на 4.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

Се расипа времето Од утре дожд и ветер

Се расипа времето: Од утре дожд и ветер

Република | на 4.2017

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе...

Утре облачно со врнежи од дожд

Утре облачно со врнежи од дожд

Здравство 24 | на 4.2017

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над...

Заладување со пообилни врнежи од дожд

Заладување со пообилни врнежи од дожд

Лидер | на 4.2017

Под влијание на нов влажен бран утре времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи....

Парното повторно топли пред нас е недела со температура под нулата

Парното повторно топли, пред нас е недела со температура под нулата

Република | на 4.2017

Во Македонија денеска се очекува преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура. Ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската...

УХМР најави нов влажен и студен воздушен бран од среда

УХМР најави нов влажен и студен воздушен бран од среда

Република | на 4.2017

Утре не очекува сончево и потопло време со умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се движи од од -1 до 6, а  максималната од 14...

УХМР Од среда нов влажен и студен воздушен бран

УХМР: Од среда нов влажен и студен воздушен бран

Здравство 24 | на 4.2017

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура, која ќе биде во интервал од 14 до 20 степени. Во среда, под влијание на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност