Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

Локално | на 4.2017

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

24 вести | на 4.2017

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

ЕУ се противи на руската одлука за Јеховини сведоци

ЕУ се противи на руската одлука за Јеховини сведоци

Р.С. Европа | на 4.2017

Европската унија ја осуди одлуката на рускиот Врховниот суд да ја прогласи верската група „Јеховини сведоци“за екстремистичка организација и да ги забрани нивните активности. Шефицата за надворешни работи...

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти

Вечер | на 4.2017

Со ова решение судот ја одобри тужбата што беше поднесена од страна на руското Министерство за правда Рускиот Врховен суд во петокот донесе одлука со кога Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка...

Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

Нова ТВ | на 4.2017

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

 Јеховини сведоци забранети во Русија

„Јеховини сведоци” забранети во Русија

Канал 5 | на 4.2017

Врховниот суд  во Москва врз основа на истрагите што ги воделе надлежните руски служби, утврди  дека религиозното исповедање, основано во 1876 година во Соединетите американски држави, “Јеховини сведоци”...

 Јеховини сведоци забранети во Русија како екстремистичка организација

„Јеховини сведоци“ забранети во Русија како екстремистичка организација

Позитив | на 4.2017

Врховниот суд на Русија соопшти дека верската група „Јеховините сведоци“ треба да се смета за екстремистичка организација. Судот издаде одлука, како одговор на жалба од страна на Министерството за правда....

Врховниот суд во Русија ги забрани Јеховините сведоци

Врховниот суд во Русија ги забрани Јеховините сведоци

Република | на 4.2017

Неколку списанија на групата руските власти ги ставија на листата на забранета екстремистичка литература, а обвинителите веќе долго време ги опишуваат како организација што ги уништува семејствата, поттикнува...

Русија ги забрани Јеховините сведоци и ги прогласи за екстремистичка секта

Русија ги забрани Јеховините сведоци и ги прогласи за екстремистичка секта

Радио МОФ | на 4.2017

Русија ги забрани Јеховите сведоци, откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. „Врховниот суд пресуди во корист на тврдењата на Руското министерство за правда, и отсега...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

ТВ Нова | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

+Инфо | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Рускиот Врховен суд ги забрани Јеховините сведоци

Рускиот Врховен суд ги забрани Јеховините сведоци

МКД | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска издаде одлука да се забранат Јеховините сведоци, откако Министерството за правда го повика да ја распушти оваа „екстремистичка организација“. Судијата на Врховниот суд Јуриј...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Алсат-М | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

ВРХОВЕН СУД Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

ВРХОВЕН СУД: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Телеграф | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

A1on | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Рускиот врховен суд донесе одлука  Јеховини сведоци се прогласени за екстремистичка организација

Рускиот врховен суд донесе одлука- “Јеховини сведоци” се прогласени за екстремистичка организација !?

Локално | на 4.2017

Религиозното исповедање “Јеховини сведоци” беше прогласено за екстремистичка организација и беше забрането Врховниот суд на Руската Федерација утврди  дека религиозното исповедање, основано во 1876 година...

Врховниот суд на Русија ги забрани Јеховините сведоци  ја одреди како екстремистичка организација

Врховниот суд на Русија ги забрани “Јеховините сведоци”, ја одреди како екстремистичка организација

Макфакс | на 4.2017

Врховниот суд на Руската Федерација утврди дека религиозната организација, основана во 1876 година во Соединетите Американски Држави, “Јеховини сведоци” е екстремистичка организација и затоа ги забрани...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Сител | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Врховниот суд во Русија смета дека Јеховини сведоци се екстремисти

Врховниот суд во Русија смета дека „Јеховини сведоци“ се екстремисти

Р.С. Европа | на 4.2017

Врховниот суд на Русија соопшти дека верската група „Јеховините сведоци“ треба да се смета за екстремистичка организација. Судот денеска издаде одлука, како одговор на жалба од страна на Министерството...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Слободна Македонија | на 4.2017

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност