Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

Супер спорт | на 4.2017

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа загуби во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Кјасо во Швајцарија од Катинка Фон Дајхман од Лихтенштајн во три сета, 1:2. Фон Дајхман првиот сет го доби со 3:6. Во вториот...

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува  Лина Ѓорческа поразена во ¼ финале

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!

Супер спорт | на 4.2017

Денес се одигра натпреварот од ¼-финале помеѓу Ѓорческа и Фон Дајхман. Натпреварот одлично го отвори Лина со брејк, но противничката веднаш врати и неколку пати успеа да и го одземе сервисот на нашата...

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Дерби | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната , Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Точка | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0) и второто...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Точка | на 4.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ Пораз од двојката од Турција

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ: Пораз од двојката од Турција

Телеграф | на 4.2017

Македонија се надеваше на финале на турнирот во Анталија во конкуренција на двојки, но Томислав Јотовски и Вадим Алексенко не успеаја да го издржа силниот ритам. После 6:6 во првиот сет против третите...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби | на 4.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

Јотовски и Алексенко останаа без финале

Јотовски и Алексенко останаа без финале

Сител | на 4.2017

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски и Вадим Алексенко од Украина не успеаја да се пласираат во финалето на фјучрс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 15.000 долари. Тие денеска во полуфиналето...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

Сител | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето

Ѓорческа поразена во четвртфиналето

Сител | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Дерби | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0)  и второто...

Лина и Томи возат фино кон титулите

Лина и Томи возат фино кон титулите

Идивиди | на 4.2017

Најдобрите македонски тенисери, Лина Ѓорческа и Томислав Јотовски бележат одлични настапи на фјучрс турнирите во Швајцарија, односно Турција. Ѓорческа која е активна на натпреварувањето во Кијасо, вредно...

Лина Ѓорческа гази се пред себе во Швајцарија

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

Супер спорт | на 4.2017

Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија. Таа во првото коло беше поуспешна од тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 во сетови, односно 6:3 и 6:0. Во второто...

Четвртфинале во сингл и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Четвртфинале во сингл и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Денар | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Екипа | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо ќе игра полуфинале во двојки

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо, ќе игра полуфинале во двојки

Република | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Макфакс | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка!

Exclusive | на 4.2017

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

24 вести | на 4.2017

Лина Ѓорческа стана полуфиналистка во двојки и четвртфиналистка во сингл на турнирот во Кјасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари. Прво се справи со 20-годишната квалификантка Кјара Грим од Швајцарија (585),...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Курир | на 4.2017

Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова од Бугарија, кои се први носителски на турнирот, во два сета ги совладаа домашните тенисерки Илена Ин-Албон и Карин Кенел. Првиот го добија со...

Ѓорческа ќе се бори за финале на ВТА турнирот во Швајцарија

Ѓорческа ќе се бори за финале на ВТА турнирот во Швајцарија

Спорт365 | на 4.2017

Продолжува успешниот настап на Лина Ѓорческа на ВТА главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Најдобрата македонска тенисерка обезбеди пласман во полуфиналето во двојки, заедно со Александрина...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

A1on | на 4.2017

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА: Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

Телеграф | на 4.2017

Лина Ѓорческа и Александрина Најденова дојдоа до победа на средбата од четврт-финалето против двојката од Швајцарија Илена Ин-Албон и Карин Кенел со 6:3 и 6:2. Сигурната игра во текот на целиот меч едноставно...

Ѓорческа победува и во двојки пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа победува и во двојки, пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

МКД | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја оствари и втората победа денес, овој пат на турнирот во двојки се пласира во полуфиналето. Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова...

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

Дерби | на 4.2017

Лина Ѓорческа запиша уште една победа на фјучерсот во Киасо и тоа во двојки, победа со кој дојде до полуфиналето во оваа конкуренција. Македонката заедно со Александрина Најденова од Бугарија беа подобри...

Лина гази во Швајцарија обезбеди полуфинале во двојки

Лина „гази“ во Швајцарија, обезбеди полуфинале во двојки

Гол | на 4.2017

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа забележа уште една победа на ИТФ фјучрсот во Кјасо. Откако утрово во сингл конкуренција со победата над Клара Грим со 2-0 во сетови (6-2, 6-3) обезбеди четвртфинале,...

Ѓорческа со Најденова во 1 2 финалето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова во 1/2-финалето во двојки на турнирот во Киасо

Сител | на 4.2017

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

Јотовски доминира во дубл

Јотовски доминира во дубл

Sportmedia | на 4.2017

Нашиот најдобар машки рекет се пласираше во полуфиналето во конкуренција на двојки откако заедно со Украинецот Алексенко го „збришаа" домашниот пар Јоандре/Манда препуштајќи им само еден гејм Томислав...

Лина лесно го помина второто коло

Лина лесно го помина второто коло!

Се за спорт | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Точка | на 4.2017

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА: Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

Телеграф | на 4.2017

Томислав Јотовски одигра нов одличен натпревар на турнирот во Анталија во игра на двојки откако денеска во четврт-финалето заедно со Украинецот Вадим Алексенко стигна до убедлива победа. Ривалите од Романија,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Денешен | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби | на 4.2017

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

МКД | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа без проблеми ја помина и втората пречка на турнирот во Киасо, ја совлада Грим со 2-0 во сетови. Лина Ѓорческа лесно се справи со младата швајцарска тенисерка,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

+Инфо | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Лидер | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Точка | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

A1on | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Сител | на 4.2017

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

ТВ Нова | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Канал 5 | на 4.2017

Во следното коло Ѓорческа (4.носителка) ќе игра против Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн, која се пласира во четвртфиналето откако нејзината ривалја Џесика Малецкова од Чешка го предаде мечот при резултат...

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Екипа | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Киасо, Швајцарија. Ѓорческа во второто коло денеска убедливо славеше против 20-годишната...

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ Лина Ѓорческа во четврт финале во Кијасо

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ: Лина Ѓорческа во четврт-финале во Кијасо

Телеграф | на 4.2017

Македонската тенисерка влегува во сè подобра форма, а на турнирот во Кијасо успеа да заработи нов убедлив триумф откако против квалификантката од Швајцарија, Кијара Грим, одигра два одлични сета. Во првиот...

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Дерби | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина Ѓорческа ексресно го мина и второто коло на ИТФ турнирот во Киасо

Лина Ѓорческа ексресно го мина и второто коло на ИТФ турнирот во Киасо

Република | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина вози фино и во Киасо

Лина вози фино и во Киасо

Sportmedia | на 4.2017

Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс турнирот во Киасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари, по победата во два сета против Клара Грим Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс...

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

Гол | на 4.2017

Македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Кјасо, Швајцарија. Тетовчанката одново одигра на високо ниво и во второто коло убедливо славеше...

Ѓорческа лесно до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа лесно до четвртфиналето во Киасо

Сител | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа лесно до 1 4 финале во Киасо

Ѓорческа лесно до 1/4 финале во Киасо

Слободна Македонија | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја совлада швајцарката Киара Грим со 2:0 по сетови 6:2 и 6:3 во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија. Во следното коло Ѓорческа ќе игра...

Лина Ѓорческа убедливо и лесно до втор круг на Фјучр турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа убедливо и лесно до втор круг на Фјучр турнирот во Швајцарија

Спортски | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа , која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Денешен | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Лидер | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

A1on | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа успешна на стартот во Швајцарија

Ѓорческа успешна на стартот во Швајцарија

Спорт365 | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка триумфираше во првото коло на главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Денеска Лина Ѓорческа како четврта носителка со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 6:0 на...

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

МКД | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа лесно со само три загубени гејма се пласираше во второто коло на ИТФ турнирот во Киасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ турнирот во...

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО Ѓорческа за еден час во втората рунда

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО: Ѓорческа за еден час во втората рунда

Телеграф | на 4.2017

Лина Ѓорческа одигра одличен меч против Кристина Дину од Романија и се пласира во 2. рунда на турнирот во Швајцарија во Кијасо. Таа имаше одличен меч во кој доминираше особено во вториот сет. Израмнетата...

Лина Ѓорчевска ќе настапува како четврта носителка во Швајцарија

Лина Ѓорчевска ќе настапува како четврта носителка во Швајцарија!

Се за спорт | на 4.2017

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции, Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

Фуриозен старт на Македонката Ѓорческа удри по пријателката Дину во Киасо

Фуриозен старт на Македонката: Ѓорческа „удри“ по пријателката Дину во Киасо

Дерби | на 4.2017

Македонскиот тениски рекет, Лина Ѓорческа на перфектен начин со убедлива победа во сингл го отвори ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земја за награден фонд од 25.000 американски долари....

Ѓорческа сигурна во 1  то коло на фјучрсот во Кијасо

Ѓорческа сигурна во 1 – то коло на фјучрсот во Кијасо

Слободна Македонија | на 4.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа во првото коло на фјучрсот во Кијасо, Швајцариј ја совлада романката Кристина Дину со 2:0 по сетови 6:3 и 6:0. Во втората рунда, Ѓорческа за противник ќе...

Ѓорческа ја збриша Дину на стартот на турнирот во Кјасо

Ѓорческа ја „збриша“ Дину на стартот на турнирот во Кјасо

Гол | на 4.2017

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа одлично го започна турнирот во Кјасо, Швајцарија и ја победи Романката, Кристина Дину во два сета, 6-3, 6-0. Тетовчанката беше немилосрдна кон својата противничка,...

Лина експресно тргна во сингл

Лина експресно тргна во сингл

Sportmedia | на 4.2017

Нашата најдобра тенисерка на противничката Дину и препушти само три гејма и со тоа најави атак на титулата на фјучр турнирот во Кијасо вреден 25 илјади американски долари Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа...

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

Сител | на 4.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа успешно стартуваше на фјучрсот што се игра во Киасо, Швајцарија. Таа во 1.коло ја победи Романката Кристина Дину со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0) препуштајќи и само три...

Половичен успех Јотовски четвртфиналист во Анталија

Половичен успех: Јотовски четвртфиналист во Анталија

Спорт365 | на 4.2017

Најдобриот македонски тенисер настапува главниот турнир во Анталија (15.000 долари)… Томислав Јотовски најпрвин загуби во првото коло во сингл од Бразилецот и квалификант Тиаго Сејбот Вилд со резултат...

Пораз во сингл победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

Пораз во сингл, победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

A1on | на 4.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

СЕ ПОПРАВИ ВО ДУБЛ Јотовски и Алексенко подобри од првите носители

СЕ ПОПРАВИ ВО ДУБЛ: Јотовски и Алексенко подобри од првите носители

Телеграф | на 4.2017

Томислав Јотовски се пласираше во 2. коло во игра на двојки на турнирот во Анталија откако со својот партнер Вадим Алексенко успеа да дојде до победа од 2:0 во сетови против првите носители Криштов Негриту...

Јотовски им го зема скалпот на првите носители во Анталија

Јотовски им го зема „скалпот“ на првите носители во Анталија

Дерби | на 4.2017

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски експресно се врати на терените на турнирот во Анталија (Турција) и тоа со голема победа во двојки со својот партнер Вадим Алексенко од Украина. Томи попладнево...

Јотовски и Алексенко ги елиминираа првите носители во Анталија

Јотовски и Алексенко ги елиминираа првите носители во Анталија

Гол | на 4.2017

Половичен успех на најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски, на ИТФ фјучрсот во Анталија кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари. Македонецот најпрво со 2-0 (6-4, 6-4) во...

Јотовски со Алесенко ги елиминираа првите носители

Јотовски со Алесенко ги елиминираа првите носители

Сител | на 4.2017

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

 Стоп за Јотовски на стартот во Анталија

„Стоп“ за Јотовски на стартот во Анталија

Дерби | на 4.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски падна во првото коло на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари. На теренот број 3 Томи по...

ЗАВРШИ УШТЕ ВО ПРВОТО КОЛО Јотовски елиминиран од квалификант

ЗАВРШИ УШТЕ ВО ПРВОТО КОЛО: Јотовски елиминиран од квалификант

Телеграф | на 4.2017

Томислав Јотовски претрпе пораз на стартот од турнирот во Анталија и тоа од Бразилецот Тијаго Сејбот Вилд, кој влезе на турнирот преку квалификациите. И во двата сета Јотовски загуби со идентичен резултат...

Ѓорческа настапува во Киасо Јотовски во Анталија

Ѓорческа настапува во Киасо, Јотовски во Анталија

A1on | на 4.2017

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност