Платежни картички со отпечатоци од прсти како заштита

Платежни картички со отпечатоци од прсти како заштита

IT.mk | на 4.2017

Mastercard во Јужнa Африка претстави платежна картичка со читач на отпечатоци како заштита. Отпечатокот е замена за пинот и функционира слично како и на паметните телефони, за потврда на трансакцијата,...

Mastercard  Нема да ви треба ПИН за банкарска картичка

Mastercard: Нема да ви треба ПИН за банкарска картичка

Телефони | на 4.2017

Mastercard развива биометриски банкарски картички, кои би требало да бидат многу побезбедни во споредба со класичните картички, за кои треба да се внесе ПИН кога сакате да платите некаде. Ако некој ви...

MasterCard претстави кредитна картичка со сензор за отпечаток на прст

MasterCard претстави кредитна картичка со сензор за отпечаток на прст

Бизнис инфо | на 4.2017

Фото: MasterCard Компанијата MasterCard претстави кредитна картичка којашто поседува сензор за отисок на прст. MasterCard, којашто обработува повеќе од 65.000 трансакции секоја минута во светот, објави...

MasterCard ја претстави платежната картичка со сензор за отпечаток на прст

MasterCard ја претстави платежната картичка со сензор за отпечаток на прст

Банкарство | на 4.2017

Компанијата MasterCard ја претстави платежната картичка која содржи сензор за отпечаток од прст. Технологијата функционира на ист начин како и системот за плаќање со мобилен телефон, а тоа значи дека корисниците...

MasterCard претстави кредитна картичка која наместо пин користи отпечаток од прст

MasterCard претстави кредитна картичка која наместо пин користи отпечаток од прст

Иновативност | на 4.2017

Компанијата MasterCard претстави кредитна картичка која има сензор за отпечаток од прст. Картичката беше претставена и почнува да се користи откако досега двапати успешно помина тест-периодот во Јужна...

MasterCard претстави кредитна картичка со сензор за отпечаток од прст

MasterCard претстави кредитна картичка со сензор за отпечаток од прст

Иновативност | на 4.2017

Компанијата MasterCard претстави кредитна картичка која има сензор за отпечаток од прст. Картичката беше претставена и почнува да се користи откако досега двапати успешно помина тест-периодот во Јужна...

Читачите за отпечатоци не се безбедни колку што сме мислеле

Читачите за отпечатоци не се безбедни колку што сме мислеле

Smartportal | на 4.2017

Купивте нов смартфон со читач за отпечатоци на прстите и сигурни сте во безбедноста на податоците на него? Размислете повторно – читачите за отпечатоци нудат одредена заштита, но се далеку од тоа што може...

Заклучувањето на телефонот со отпечаток не е безбедно како што мислите

Заклучувањето на телефонот со отпечаток не е безбедно како што мислите

IT.mk | на 4.2017

Најголем дел од производителите на паметни телефони, своите ексклузивни модели ги обезбедуваат со читач на отпечатоци. Без отпечаток телефонот не може да се отклучи и податоците на корисникот се безбедни. Отпечатокот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност