Легализирани 5387 дивоизградени објекти

Легализирани 5387 дивоизградени објекти

Вечер | на 4.2017

Општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на 5387 Бројот на...

Општина Кисела Вода  Легализирани 5 387 дивоградби

Општина Кисела Вода: Легализирани 5.387 дивоградби

Макфакс | на 4.2017

Општина Кисела Вода во четврток додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13.855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на...

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

ТВ Нова | на 4.2017

Денес општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на 5387. Бројот...

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Курир | на 4.2017

Бројот на поднесени барања без геодетски елаборат, во овој момент, изнесува 3410. Исто така, изготвени се уште 243 урбанистички согласности, од кои, за 186 се чека уплата на надоместокот, за постапката...

Општина Кисела Вода легализираше вкупно 5 387 дивоградби

Општина Кисела Вода легализираше вкупно 5.387 дивоградби

Денар | на 4.2017

Општина Кисела Вода во четврток додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13.855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на...

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Пулс 24 | на 4.2017

Денес општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на 5387. Бројот...

Општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоградби

Општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоградби

Сител | на 4.2017

Општина Кисела Вода денеска додели 51 решение за легализација на дивоградби со што целосно се решени 5.387 барања за легализација од досега поднесените 13.855 барања. Од општината информираат дека бројот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност