Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Курир | на 4.2017

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер на булеварот „Климент Охридски“ бб, кај Театар Комедија во општина Центар. Прекинот ќе биде се до завршување на работата. Тагови: без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

A1on | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

ТВ Нова | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Дел од општина Центар денеска без вода

Дел од општина Центар денеска без вода

Точка | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ денеска од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

+Инфо | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот Кирил и Методи до улицата Димитрие Чуповски утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Без вода утре од булевар Кирил и Методиј до улицата Чуповски

Без вода утре од булевар Кирил и Методиј до улицата Чуповски

+Инфо | на 4.2017

Поради промена на водомер на булеварот Климент Охридски бб, кај Театар Комедија во општина Центар, без вода утре од 10 часот па до завршување на работата ќе бидат корисниците на потегот од булевар Кирил...

УТРЕ ОД 10 ЧАСОТ  Без вода ќе остане дел од Општина Центар

УТРЕ ОД 10 ЧАСОТ: Без вода ќе остане дел од Општина Центар

Телеграф | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

ТВ Нова | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре дел од Центар

A1on | на 4.2017

Без вода утре од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар. Како...

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре дел од Центар

ТВ Нова | на 4.2017

Без вода утре од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар. Како...

Проверете дали утре ќе има вода во вашата населба

Проверете дали утре ќе има вода во вашата населба

Прес 24 | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Скопје Инфо | на 4.2017

Поради промена на водомер на булеварот Климент Охридски бб, кај Театар Комедија во општина Центар, без вода утре од 10 часот па до завршување на работата ќе бидат корисниците на потегот од булевар Кирил...

Без вода денеска дел од Центар

Без вода денеска дел од Центар

Курир | на 4.2017

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради изведување на водоводен приклучок со пречник 300 мм на улица „Црвена скопска општина“, кој требало да биде...

Без вода денеска дел од Центар

Без вода денеска дел од Центар

ТВ Нова | на 4.2017

Без вода денеска од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар...

Дел од општина Центар денеска без вода

Дел од општина Центар денеска без вода

Курир | на 4.2017

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер на булеварот „Климент Охридски“ бб, кај Театар Комедија во општина Центар. Прекинот ќе биде се до завршување на работата. Мал прекин...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Пулс 24 | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Дел од општина Центар денеска без вода

Дел од општина Центар денеска без вода

Лидер | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ денеска од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Слободна Македонија | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот Кирил и Методи до улицата Димитрие Чуповски утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Без вода дел од Центар

Без вода дел од Центар

Вечер | на 4.2017

Без вода утре од 9 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина" во општина Центар Прекинот...

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Сител | на 4.2017

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер...

Денеска без вода

Денеска без вода …

Слободна Македонија | на 4.2017

Поради промена на водомер на булеварот Климент Охридски бб, кај Театар Комедија во општина Центар, без вода денеска од 10 часот па до завршување на работата ќе бидат корисниците на потегот од булевар Кирил...

Без вода денеска дел од Центар

Без вода денеска дел од Центар

Лидер | на 4.2017

Без вода денеска од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар....

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре дел од Центар

Лидер | на 4.2017

Без вода утре од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар. Како...

Утре без вода дел од Центар

Утре без вода дел од Центар

Здравство 24 | на 4.2017

Без вода утре од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Музичко училиште, Уставен суд, Комерцијална банка и околните објекти на улица „Црвена скопска општина“ во општина Центар. Како...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност