Дали вагината може да се  прошири  за време на сексот

Дали вагината може да се „прошири“ за време на сексот?

Попара | на 4.2017

Ова е веројатно едно од многуте прашања што ве копкаат одвреме-навреме… Прашањето најчесто гласи: Дали честите сексуални односи го менуваат обликот/големината на вагината? Исто така, ако жената многу пати...

Ако не сака да се гали после сексот  не ве сака

Ако не сака да се гали после сексот, не ве сака!

Вечер | на 4.2017

Секако, тешко е да знаете на што Вашиот партнер размислува во било кое време, но експертите се колнат дека начинот на кој тој се однесува по сексот може да открие многу. Секако, тешко е да знаете на што...

Дали вагината станува потесна ако немате секс

Дали вагината станува потесна ако немате секс?

Exclusive | на 4.2017

Еден од таквите е и дека вагината со тек на време се стеснува ако подолго време немате секс. Стручњаците сепак го негираат ова тврдење. „Многумина мислат дека жените кои се помалку сексуално активни имаат...

Еве зошто не треба да ве гризе совеста ако заради секс   прескокнете тренинг

Еве зошто не треба да ве гризе совеста ако заради секс – прескокнете тренинг

Убавина и здравје | на 4.2017

Најновите истражувања покажуваат дека сексуалните односи се еднакво делотворни како и вежбањето во фитнес-центар или спортувањето. Доколку сте често во недоумица дали треба да одите во теретана или да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност