Од вторник почнуваат уписите во трите градинки во Центар

Дневник | на 4.2017

Почнувајќи од вторник до 1 јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки што се наоѓаат на територијата на Општина Центар: „13 Ноември“, „Kочо Рацин“ и „Kорчагин“. Kако што информираат општинските власти,...

Со решение за уривање  кафулето  Бастион  продолжува да се гради

Со решение за уривање, кафулето „Бастион“ продолжува да се гради

Утрински | на 4.2017

Општината Центар нема увид дали и колку инвеститорот постапил по решението за отстранување на дивоградбата. Имал рок од 20 дена Општинарите од Центар не знаат дали и колку инвеститорот на угостителскиот...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Макфакс | на 4.2017

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

МКД | на 4.2017

Од 25 април до 1 јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар, „13 Ноември", „Кочо Рацин" и „Корчагин" . Како што информираа од општина Центар за упис и за згрижување...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Денар | на 4.2017

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Точка | на 4.2017

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

+Инфо | на 4.2017

Упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар: „13 Ноември“, „Кочо Рацин“ и „Корчагин“ .ќе се врши од 25 април до 1 јуни, за што, информира Општина Центар, постои огромен интерес...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

A1on | на 4.2017

Од 25-ти април до 1-ви јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар: „13 Ноември“, „Кочо Рацин“ и „Корчагин“ . За упис и за згрижување на децата постои огромен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност