Цигарите ќе поскапат за минимум 4 денари  ова се новите цени

Цигарите ќе поскапат за минимум 4 денари, ова се новите цени

Скопје Инфо | на 3.2017

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава се очекува ново поскапување на цигарите. Законот предвидува зголемување на цигарите секоја година за најмалку...

Поскапуваат цигарите во Македонија   ова се новите цени

Поскапуваат цигарите во Македонија – ова се новите цени

Турлитава | на 3.2017

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава се очекува ново поскапување на цигарите. Законот предвидува зголемување на цигарите секоја година за најмалку...

Поскапуваат цигарите во Македонија   ова се новите цени

Поскапуваат цигарите во Македонија - ова се новите цени

Прес 24 | на 3.2017

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава се очекува ново поскапување на цигарите. Законот предвидува зголемување на цигарите секоја година за најмалку...

Цигарите ќе поскапат за минимум 4 денари, ова се новите цени

За Се | на 3.2017

Цигарите ќе поскапат за најмалку 4 денари по една кутија, со што одредени цигари од поскапите брендови ќе чинат и до 140 денари. Последното поскапување на цигарите беше во август минатата година. Според...

ПОСКАПУВААТ ЦИГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА  Ова се новите цени

ПОСКАПУВААТ ЦИГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Ова се новите цени

Infomax | на 3.2017

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава се очекува ново поскапување на цигарите. Законот предвидува зголемување на цигарите секоја година за најмалку...

Цигарите ќе поскапат за минимум 4 денари  ова се новите цени

Цигарите ќе поскапат за минимум 4 денари, ова се новите цени

Република | на 3.2017

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава се очекува ново поскапување на цигарите. Законот предвидува зголемување на цигарите секоја година за најмалку...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност