Тежок ден за македонската политика

Тежок ден за македонската политика

Утрински | на 3.2017

Додека политичките партии се координираат за „отворање“ на парламентот, а еврокомесарот Хан ќе спроведува еден вид на булдожер-дипломатија, од иницијативата „За заедничка Македонија“ најавуваат голем протест...

Хан утре во Mакедонија Претседателот да почне да се однесува како претседател а не како портпарол на Груевски

Хан утре во Mакедонија: Претседателот да почне да се однесува како претседател, а не како портпарол на Груевски

Локално | на 3.2017

Иванов бара нови избори, Груевски да коалицира со Ахмети, Заев мандат за нова Влада и мирен трансфер на власта – ова се позициите кои што шефот на државата, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе му ги соопштат...

Откажете се од платформата за да добиете мандат

Откажете се од платформата, за да добиете мандат

Дневник | на 3.2017

Очекувавме досега да биде осудена и отфрлена тиранската платформа која отвора прашања во Македонија. Досега тоа не е случај и се плашиме дека ова може да биде преседан што ќе го користат други држави да...

СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец а понатаму ќе се одбере Албанец

СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец, а понатаму ќе се одбере Албанец

Дневник | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре, со цел да го намалат притисокот во јавноста, планираат да го предложат генералниот секретар на оваа партија, Оливер Спасовски, за претседател на Собранието на РМ, а потоа оваа...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Алфа | на 3.2017

Нови избори се единствено исправно решение за надминување на политичката криза во Македонија, кажа Унгарскиот премиер Виктор Орбан на денешната средба со Претседателот Иванов. ЕУ и НАТО треба внимателно...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Денешен | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

ТВ Нова | на 3.2017

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре напладне, дознава „Република“. Подмолниот план...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Утрински | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре: СДСМ подготвува нова измама на народот!

ТВ Нова | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ утре подготвува нова измама на народот!

Нетпрес | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вест | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Курир | на 3.2017

Имено, според информациите до кои дојдовме, планот на СДСМ е на утрешната координација кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, партискиот генерален секретар Оливер Спасовски да биде предлог за...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Лидер | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Курир СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните  ова е нивниот план

Курир: СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните - ова е нивниот план

Прес 24 | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов се сретна со претседателот на Парламентот на Унгарија

Иванов се сретна со претседателот на Парламентот на Унгарија

Телеграф | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. Н а средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Вистина | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов- Орбан: Унгарија има цврст став против Тиранската платформа

Нетпрес | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

ТВ Нова | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други земји да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов-Орбан: Неприфатливо е други земји да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

МКД | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Економски | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Хан утре во Mакедонија партиите со спротиставени ставови

Хан утре во Mакедонија, партиите со спротиставени ставови

24 вести | на 3.2017

Иванов бара нови избори, Груевски да коалицира со Ахмети, Заев мандат за нова Влада и мирен трансфер на власта – ова е позициите кои што шефот на државата, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе му ги соопштат...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Курир | на 3.2017

Македонскиот претседател оцени дека Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија и нејзината интеграција во Европската унија и во НАТО. Тој ја поздрави досегашната соработка меѓу парламентите...

СРЕДБА ИВАНОВ  ОРБАН Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

СРЕДБА ИВАНОВ - ОРБАН: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Телеграф | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Орбан нови избори се решение за излез од кризата во Македонија

Орбан-нови избори се решение за излез од кризата во Македонија

Р.С. Европа | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Канал 5 | на 3.2017

Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан на средбата со претседателот на Република Македонија...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Курир | на 3.2017

На средбата, претседателот Иванов изрази благодарност за севкупната поддршка што Република Македонија ја добива од Унгарија во однос на нашето уставно име, за предизвиците од илегалната миграција, како...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Пулс 24 | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Будимпешта Претседателот Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата за отфрлање на Тиранската платформа

Будимпешта:Претседателот Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата за отфрлање на Тиранската платформа

Алфа | на 3.2017

Европската унија но и НАТО внимателно да ја разгледаат реалноста со која се соочува Македонија и нашиот регион. Иванов нагласи дека ургентно е потребно конститутивната седница на Собранието на РМ да биде...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Вистина | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Прес 24 | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Претседателот Иванов во работна посета на Унгарија

Претседателот Иванов во работна посета на Унгарија

МТВ 1 | на 3.2017

Десет години им даваме лажни ветувања на нашите пријатели за интеграција во НАТО. Сега е вистински момент за реализација на тие ветувања. Унгарскиот претседател Адер Јанош по средбите со неговиот гостин,...

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Република | на 3.2017

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре попладне, дознава „Република“. Подмолниот план...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Денешен | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Прес 24 | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вистина | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Макфакс | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов во понеделникот на средбата со...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Денешен | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Курир СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните  ова е нивниот план

Курир: СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните - ова е нивниот план

Сител | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Шилегов Очекуваме силна осуда на повиците за насилство промовирани од Груевски

Шилегов: Очекуваме силна осуда на повиците за насилство промовирани од Груевски

Позитив | на 3.2017

Очекуваме еврокомесарот Јоханес Хан при утрешната посета на Скопје да ги пренесе препораките кои веќе се дадени од Европската комисија, од Советот на министри на ЕУ, од Могерини, а тоа е дека во Македонија...

СДСМ Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

Локално | на 3.2017

Со денешното интервју Иванов самиот се разобличи во намерата да го поддржува Никола Груевски во неговата цел за продлабочување на политичката криза, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на претседателот...

ИВАНОВ Нашиот Устав е недоречен кога не може од прв обид да се избере влада

ИВАНОВ: Нашиот Устав е недоречен кога не може од прв обид да се избере влада

Телеграф | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија, која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

СДСМ Ќе има нова влада Иванов самиот се разобличи

СДСМ: Ќе има нова влада, Иванов самиот се разобличи

Фокус | на 3.2017

На конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди платформата од Тирана

+Инфо | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

A1on | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

Утрински | на 3.2017

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат дека во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Утрински | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Дневник | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на прес-конференција со неговиот...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев ќе се формира новата Влада

СДСМ:Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада!

Бриф | на 3.2017

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Иванов И благодариме на Унгарија за иницијативата до ЕУ да се осуди платформата

Иванов: И благодариме на Унгарија за иницијативата до ЕУ да се осуди платформата!

МКД | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

24 вести | на 3.2017

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат дека во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

СДСМ контра Иванов Изборите се спас за Груевски решение за кризата е само нова Влада

СДСМ контра Иванов: Изборите се спас за Груевски, решение за кризата е само нова Влада!

Фактор | на 3.2017

Опозицијата писмено ќе го извести шефот на државата за конститутивната седница и изборот на новиот спикер кој како што соопштија од кабинетот на СДСМ ќе биде должен веднаш да му го даде мандатот на Заев....

Планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Слободна Македонија | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен за мандатот

СДСМ- Иванов ќе биде писмено известен за мандатот

Р.С. Европа | на 3.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов Нови избори се решение за кризата

Иванов: Нови избори се решение за кризата

Канал 5 | на 3.2017

Иванов од  Унгарија порача дека нови предвремени парламентарни избори се најдоброто решение за излез од кризата во земјава. Повеќе за посетата на македонскиот претседател на Унгарија  од извештајот од...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Вечер | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Локално | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

ПЕКОЛЕН ПЛАН НА ЗАЕВ КОЈ ЌЕ ДОВЕДЕ ДО КОНФЛИКТ Ова е планот со кој Заев сака да постави комантант на ОНА за претседател на Собрание и да избере неуставна Влада

ПЕКОЛЕН ПЛАН НА ЗАЕВ КОЈ ЌЕ ДОВЕДЕ ДО КОНФЛИКТ: Ова е планот со кој Заев сака да постави комантант на ОНА за претседател на Собрание и да избере неуставна Влада!

Infomax | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

Макфакс | на 3.2017

СДСМ од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан, очекува дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени од страна на Европската комисија, од страна на Советот на министри на ЕУ, од страна на еврокомесарот...

СДСМ Груевски напразно се обидува не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

СДСМ: Груевски напразно се обидува, не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

Бриф | на 3.2017

Одговори на новинарски прашања, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 20.03.2017 П1: Што очекувате утре од Хан? Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Лидер | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

СДСМ Иванов нема право да го спасува Груевски мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов нема право да го спасува Груевски, мора да му го даде мандатот на Заев

МКД | на 3.2017

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата влада! Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев

A1on | на 3.2017

„Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

СДСМ Новиот претседател на Собранието писмено ќе го извести Иванов да го даде мандатот

СДСМ: Новиот претседател на Собранието писмено ќе го извести Иванов да го даде мандатот

+Инфо | на 3.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Шилегов Груевски очајно се обидува пак да стане фактор во политиката во Македонија

Шилегов: Груевски очајно се обидува пак да стане фактор во политиката во Македонија

МКД | на 3.2017

СДСМ очекува во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател на за да може да се движи напред демократскиот процес, изјави денеска партискиот портпарол Петре...

Средба Иванов Ковер Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија

Средба Иванов- Ковер: Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија

Република | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов со јавна благодарност до Унгарија

Иванов со јавна благодарност до Унгарија

Р.С. Европа | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која поведе иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Груевски не може да биде решение за кризата

Шилегов: Груевски не може да биде решение за кризата

Канал 5 | на 3.2017

Портпаролот Петре Шилегов беше прашан и дали ќе го разгледаат документот од ВМРО-ДПМНЕ како решение за излез од политичката криза. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не...

Иванов во Унгарија се вадел на недореченост на Уставот

Иванов во Унгарија се вадел на недореченост на Уставот

+Инфо | на 3.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска во Будимпешта јавно се заблагодари на Унгарија која покренала иницијатива до Советот на ЕУ да ја отфрли и осуди тиранската платформа. Тој денеска се сретна со неговиот...

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на Зоран Заев за состав на новата Влада

Иванов ќе биде писмено известен, дека е должен веднаш да му го даде мандатот на Зоран Заев, за состав на новата Влада

Бизнис вести | на 3.2017

Ви го пренесеуваме соопштението на СДСМ во целост: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада! Ќе има конститутивна седница и...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Република | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Канал 5 | на 3.2017

На средбата Иванов и Јанош разговарале за политичката состојба во Република Македонија, како и за можните излези од оваа криза која земјата со години ја држи во заложништво. Иванов, како што рече, му укажал...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Курир | на 3.2017

На средбата Иванов и Јанош разговарале за политичката состојба во Република Македонија, како и за можните излези од оваа криза која земјата со години ја држи во заложништво, јави известувачот на МИА. Иванов,...

Шилегов Груевски ја создаде кризата и тој не може да биде дел од решението

Шилегов: Груевски ја создаде кризата, и тој не може да биде дел од решението!

Фактор | на 3.2017

„Никола Груевски ја создаде оваа криза, и не може да биде дел од решението за кризата. Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор во политиката во Македонија. Македонија му кажа збогум на Никола...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

ТВ Нова | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор ВИДЕО

Шилегов: Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор ВИДЕО

+Инфо | на 3.2017

Очекуваме еврокомесарот Јоханес Хан при утрешната посета на Скопје да ги пренесе препораките кои веќе се дадени од Европската комисија, од Советот на министри на ЕУ, од Могерини, а тоа е дека во Македонија...

Шилегов СДСМ се против нови избори

Шилегов: СДСМ се против нови избори

Сител | на 3.2017

Embedded video for Шилегов: СДСМ се против нови избори

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли платформата од Тирана

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли платформата од Тирана

Идивиди | на 3.2017

Будимпешта, 20 март 2017 (МИА) - Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов...

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

Точка | на 3.2017

СДСМ од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан, очекува дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени од страна на Европската комисија, од страна на Советот на министри на ЕУ, од страна на еврокомесарот...

Шилегов Груевски не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

Шилегов: Груевски не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

A1on | на 3.2017

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов по дадената изјава, одговараше на новинарските прашања. Што очекувате утре од Хан? Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се...

Иванов Македонија нема да прифати уцени без отфрлање на платформата нема мандат

Иванов: Македонија нема да прифати уцени, без отфрлање на платформата нема мандат

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов е во посета на Унгарија. По средбите со претседателот на Унгарија Јанош Адер, се одржа прес конферецнија, на која Иванов уште еднаш повтори дека без откажување од тиранската...

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Прес 24 | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Вечер | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Вистина | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Вечер | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Пулс 24 | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Утре ќе се сретнат четирите партии  Кој ќе биде новиот претседател на Собранието

Утре ќе се сретнат четирите партии – Кој ќе биде новиот претседател на Собранието?!

ТВ 21 | на 3.2017

Шефовите на групите на четирите парламентарни партии, се очекува во вторник да се разјаснат како да се излезе од пост-изборната криза. Илија Димовски, Оливер Спасовски, Талат Џафери и Африм Гаши се очекува...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Денешен | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов со пораки од Унгарија  Да се одржи конститутивна и да се отфрли платформата

Иванов со пораки од Унгарија – Да се одржи конститутивна и да се отфрли платформата

ТВ 21 | на 3.2017

По Азербејџан, претседателот на државата Ѓорге Иванов замина во еднодневна посета на Унгарија. По средбата со неговиот унгарски колега Јанош Адер, Иванов порача што поскоро да се одржи конститутивна седница...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Бриф | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник „Magyar Hírlap“ изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Утре координација за продолжение на конститутивната седница

Утре координација за продолжение на конститутивната седница

24 вести | на 3.2017

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

СДСМ Ќе го известиме Иванов писмено дека е должен да го додели мандатот на Заев

СДСМ: Ќе го известиме Иванов писмено дека е должен да го додели мандатот на Заев

Reporter.mk | на 3.2017

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Средба на претседателот Иванов со Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со Ласло Ковер

Сител | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Сител | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

СДСМ Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

Либертас | на 3.2017

Со денешното интервју Иванов самиот се разобличи во намерата да го поддржува Никола Груевски во неговата цел за продлабочување на политичката криза, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на претседателот...

Иванов за Маџар Хирлап  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Маџар Хирлап“: Македонија нема да прифати уцени

МТВ 1 | на 3.2017

Одговорно однесување на партиите во согласност со Уставот, но и нови, предвремени избори за пратеници како можно решение за надминување на политичката криза, посочува шефот на македонската држава Иванов...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Слободна Македонија | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вечер | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Слободна Македонија | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

ОРБАН СО ПОДДРШКА ЗА ИВАНОВ И МАКЕДОНИЈА Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

ОРБАН СО ПОДДРШКА ЗА ИВАНОВ И МАКЕДОНИЈА: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија!

Infomax | на 3.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Утрински | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов за Magyar Hirlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hirlap“: Македонија нема да прифати уцени

Утрински | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Шилегов Груевски напразно се обидува не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

Шилегов: Груевски напразно се обидува, не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

Либертас | на 3.2017

Одговори на новинарски прашања, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 20.03.2017 Медиуми: Што очекувате утре од Хан? Шилегов: Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев ќе се формира новата Влада

СДСМ: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада!

Либертас | на 3.2017

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Exclusive | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов можно решение се нови избори

Иванов-можно решение се нови избори

Р.С. Европа | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Трајко за утре свика координација за продолжение на конститутивната седница и избор на претседател на Парламент

Трајко за утре свика координација за продолжение на конститутивната седница и избор на претседател на Парламент!

Локално | на 3.2017

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

СДСМ Иванов и Груевски немаат право да предизвикуваат дестабилизација

СДСМ: Иванов и Груевски немаат право да предизвикуваат дестабилизација

Нова ТВ | на 3.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов во Унгарија Итно да се избере претседател на Собранието за да функционира државата

Иванов во Унгарија: Итно да се избере претседател на Собранието за да функционира државата

Република | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Координација за продолжение на конститутивната седница закажана за вторник

Координација за продолжение на конститутивната седница закажана за вторник

24 вести | на 3.2017

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

Иванов бара и ќе добие писмено известување по што мора да го даде мандатот

Иванов бара и ќе добие писмено известување по што мора да го даде мандатот

Ако | на 3.2017

,, Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

Актуелно24 | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов понеделник ќе престојува во работна посета на Унгарија. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот...

Иванов како Груевски за Magyar Hírlap  Можно решение за надминување на ситуацијата се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов како Груевски за „Magyar Hírlap“: Можно решение за надминување на ситуацијата се и нови предвремени парламентарни избори

Локално | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

еВести | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Таратур | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

МТВ 1 | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопштуваат од неговиот кабинет. Иванов во Будимпешта, ќе има средби со унгарскиот претседател Јанош Адер, со премиерот...

Иванов за Magyar Hírlap  Како Претседател на Република Македонија нема да определам мандат за секој оној кој преговара за платформи на други држави со кои се уценува македонскиот народ

Иванов за „Magyar Hírlap“: Како Претседател на Република Македонија, нема да определам мандат за секој оној кој преговара за платформи на други држави со кои се уценува македонскиот народ

Infomax | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори можно решение за кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори можно решение за кризата

24 вести | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Infomax | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Груевски прозборе низ Иванов Нови избори се можно решение за кризата

Груевски прозборе низ Иванов: Нови избори се можно решение за кризата

Фокус | на 3.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов во интервју за унгарскиот весник „Маѓар Хирлап“ излезе со ист став како Никола Груевски, дека едно од решенијата за кризата се нови предвремени парламентарни избори. Во интервјуто...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Кајгана | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Македонија нема да прифати уцени

Македонија нема да прифати уцени

Дневник | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hirlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hirlap“: Македонија нема да прифати уцени

Вест | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Макфакс | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за унгарски медиуми Можно решение се нови избори во Македонија

Иванов за унгарски медиуми: Можно решение се нови избори во Македонија

Алсат-М | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

ИВАНОВ Можно решение за излез од кризата се предвремени избори

ИВАНОВ: Можно решение за излез од кризата се предвремени избори

Телеграф | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

Макфакс | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов понеделник ќе престојува во работна посета на Унгарија. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

ТВ 21 | на 3.2017

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Канал 5 | на 3.2017

- Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Курир | на 3.2017

– Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

A1on | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во посета на Унгарија на средба со Орбан

Иванов во посета на Унгарија на средба со Орбан

24 вести | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот...

Иванов Можно решение за надминување на кризата се и нови избори

Иванов: Можно решение за надминување на кризата се и нови избори

+Инфо | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Нетпрес | на 3.2017

Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките Албанци....

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Сител | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Алфа | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Р.М. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на...

Иванов за Maџар Хирлап  Нови избори се можен излез од кризата

Иванов за „Maџар Хирлап“: Нови избори се можен излез од кризата

МКД | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

ТВ Нова | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Курир | на 3.2017

– Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов му ја летна на посета кај Орбан

Иванов му ја летна на посета кај Орбан

Локално | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска – 20 март 2017 година, понеделник, ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Позитив | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Дома криза шефот на државата ќе шета до Унгарија

Дома криза-шефот на државата ќе шета до Унгарија

Фактор | на 3.2017

Земјава никако да се стабилизира од полтичката криза која се прошири и стана и институционална. Пред некој ден се врати од Азербејџан, а веќе денеска шефот на државата ќе летне до Унгарија. Според најавите...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Слободна Македонија | на 3.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Лидер | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во посета на Унгарија

Иванов во посета на Унгарија

A1on | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Канал 5 | на 3.2017

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Точка | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во Будимпешта на средба со Орбан

Иванов денеска во Будимпешта на средба со Орбан

МКД | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Денешен | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Вистина | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во работна посета на Унгарија

Иванов денеска во работна посета на Унгарија

Позитив | на 3.2017

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопштија утринава од неговиот кабинет. „Претседателот Иванов во Будимпешта ќе се сретне со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Нетпрес | на 3.2017

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Прес 24 | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Курир | на 3.2017

Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, г. Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот на Унгарија, г. Ласло Ковер....

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Точка | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Мандатот дома Иванов во Унгарија

Мандатот дома, Иванов во Унгарија

+Инфо | на 3.2017

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопшти неговиот Кабинет. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

еВести | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Лидер | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Вистина | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Денешен | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Прес 24 | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Либертас | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

еМАГАЗИН | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во посета на Унгарија

Иванов денеска во посета на Унгарија

Либертас | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов од Унгарија Можно решение се и нови избори

Иванов од Унгарија: Можно решение се и нови избори

Нова ТВ | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник Маѓар Хирлап изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Reporter.mk | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Претседателот Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Претседателот Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Пулс 24 | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за најтиражниот унгарски весник Маѓар хирлап  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за најтиражниот унгарски весник„Маѓар хирлап“: Македонија нема да прифати уцени

Република | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

ТВ 21 | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник Маѓар Хирлап изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Република | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Слободна Македонија | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Вечер | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Сител | на 3.2017

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Ден пред средбата со Хан Иванов по совет кај Орбан

Ден пред средбата со Хан, Иванов по совет кај Орбан

Ако | на 3.2017

Претседателот Ѓорге Иванов денеска отпатувал во Будимпешта каде  ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, г. Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Слободна Македонија | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Сител | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов во Унгарија

Иванов во Унгарија

еМАГАЗИН | на 3.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Парламентот ќе се отвора под лупата на Хан

Парламентот ќе се отвора под лупата на Хан

Утрински | на 3.2017

Поголемите парламентарни партии вчера имаа позитивен пристап и очекувања дека на координацијата кај Вељаноски ќе се постигне договор за закажување собраниска седница Татјана Поповска Наспроти очекувањата...

Сто дена без влада

Сто дена без влада

Утрински | на 3.2017

Македонија не памети толку долг институционален вакуум како овој со кој е соочена уште од декември минатата година Александра М. Митевска Наместо новата влада да ги троши во овој период своите први сто...

Алити Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алити: Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Локално | на 3.2017

Дури и парламентарните партии да не постигнат консензус за составот на Комисијата за избори и именувања, изборот на новиот претседател на Собранието не може да се блокира, информира Алсат М. Поранешниот...

Сите го чекаат Хан сите со различни барања за еврокомесарот

Сите го чекаат Хан, сите со различни барања за еврокомесарот

24 вести | на 3.2017

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник кога ќе се одржи и координацијата....

Алити Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алити: Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алсат-М | на 3.2017

Дури и парламентарните партии да не постигнат консензус за составот на Комисијата за избори и именувања, изборот на новиот претседател на Собранието не може да се блокира. Поранешниот потпретседател на...

Координативната средба не гарантира деблокада на парламентот

Координативната средба не гарантира деблокада на парламентот

Алсат-М | на 3.2017

И покрај иницијативата за ставање во функција на законодавниот дом во вторник, партиите не ја исклучуваат можноста за нови блокади. ДУИ оценува дека следната пречка може да биде формирањето на Комисијата...

Политичка криза низ окото на Хан

Политичка криза низ окото на Хан!?

Локално | на 3.2017

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател, информира Телевизија 24. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник...

Политичка криза

Политичка криза

24 вести | на 3.2017

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник кога ќе се одржи и координацијата....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност