Старата власт со план за спас

Старата власт со план за спас

Утрински | на 3.2017

Александра М. Митевска Јоханес Хан доаѓа повторно во Скопје за да се соочи и со застрашувачките предупредувања на Груевски дека Македонија е нападната Минатиот месец, еврокомесарот Јоханес Хан отпатува...

ВМРО ДПМНЕ пикира влада на широка коалиција

ВМРО-ДПМНЕ пикира влада на широка коалиција

Утрински | на 3.2017

Слободан Најдовски Најлошата варијанта во овој момент е формирање влада од сите партии во Собранието, без разлика како ќе биде наречена. Таа влада постојано ќе биде под притисок на распаѓање. Широката...

Документ за спас или за подлабока криза

Документ за спас или за подлабока криза

Утрински | на 3.2017

Документот што го најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски деновиве ќе биде усвоен и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии Наум Котевски ВМРО-ДПМНЕ е влезен во целосно ксенофобичен наратив,...

Заев Нема да дозволиме народот да се судри со народ решението на кризата е низ институциите

Заев: Нема да дозволиме народот да се судри со народ, решението на кризата е низ институциите

Макфакс | на 3.2017

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Al Jazeera. „За конфликт...

Заев Нема да дозволиме народот да се судри со народ решението на кризата е низ институциите

Заев: Нема да дозволиме народот да се судри со народ, решението на кризата е низ институциите

Актуелно24 | на 3.2017

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Al Jazeera. „За конфликт...

Заев Неприфатлива е коалиција со Груевски

Заев: Неприфатлива е коалиција со Груевски

Вест | на 3.2017

Никола Груевски треба да биде подготвен да премине во опозиција и да се случи демократско предавање на власта затоа што зад нас стојат 67 пратеници односно 700.000 гласови, рече лидерот на СДСМ, Зоран...

ВМРО ДПМНЕ Последиците од Тиранската платформа се несогледливи за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од Тиранската платформа се несогледливи за Македонија

Вест | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Брисел нема да ја коментира платформата на Груевски додека не ја види

Брисел нема да ја коментира „платформата на Груевски“ додека не ја види

Позитив | на 3.2017

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Заев Не е прифатлива широка коалиција со Груевски тој треба да се подготви за опозиција

Заев: Не е прифатлива широка коалиција со Груевски, тој треба да се подготви за опозиција

Локално | на 3.2017

Никола Груевски треба да биде подготвен да премине во опозиција и да се случи демократско предавање на власта затоа што зад нас стојат 67 пратеници односно 700.000 гласови, рече лидерот на СДСМ, Зоран...

Во владата на Заев нема место за Груевски

Во владата на Заев нема место за Груевски

Позитив | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на светот, па ниту за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција – изјави Заев за Ал Џaзира Бакланс,...

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан СДСМ верува дека Груевски е во паника

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан: СДСМ верува дека Груевски е во паника

Локално | на 3.2017

Еврокомесарот Хан и тројцата европратеници доаѓаат во уште еден обид за поттикнување разрешница на се покомплицираната политичка ситуација, информира Телма. СДСМ очекува Брисел да ги осуди повиците на...

Заев Груевски да се подготви за опозиција и да дозволи мирен трансфер на власта

Заев: Груевски да се подготви за опозиција и да дозволи мирен трансфер на власта

МКД | на 3.2017

СДСМ не прифаќа  широка владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи тој е човекот кој ја предизвика кризата, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џезира Балканс...

Заев Време е ВМРО ДПМНЕ да замине во опозиција

Заев: Време е ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција

+Инфо | на 3.2017

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Заев Неприфатливо е Груевски носител на режим да биде решение за кризата

Заев: Неприфатливо е Груевски, носител на режим, да биде решение за кризата

A1on | на 3.2017

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Reporter.mk | на 3.2017

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

Заев Нема шанса Груевски да биде дел од новата влада

Заев: Нема шанса Груевски да биде дел од новата влада

Фокус | на 3.2017

За никого на светот не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Ал Џaзира Бакланс, пред утрешната посета на еврокомесарот Јоханес...

Заев Време е ВМРО ДПМНЕ да замине во опозиција

Заев: Време е ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција

+Инфо | на 3.2017

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Бриф | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира...

Данев Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Данев: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Локално | на 3.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција...

Данев Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Данев: Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Фактор | на 3.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Нема да коментираме партиски програми очекуваме наскоро да се формира нова влада

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Нема да коментираме партиски програми,очекуваме наскоро да се формира нова влада

Локално | на 3.2017

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

ЕУ ниту ја осудува албанската платформа ниту ја коментира контра платформата на Груевски

ЕУ ниту ја осудува албанската платформа, ниту ја коментира „контра-платформата“ на Груевски

Фактор | на 3.2017

Претставници на Европската Унија засега не сакаат да даваат коментари за најавената „платформа за зачувување на Македонија“ на Никола Груевски, туку ќе бараат да се почитуваат досегашните препораки, како...

Груевски ќе понудиме документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста на државата

Груевски: ќе понудиме документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста на државата

Алфа | на 3.2017

Народот мора да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема ако биде оставена на еден човек и неговите сценаристи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во изјава за национална телевизија....

Груевски спреми контра платформа

Груевски спреми контра платформа

Фокус | на 3.2017

Еврокомесарот Јоханес Хан заедно со европратеничката тројка, утре доаѓаат во Скопје на средби со политичките партии во земјава. Лидерите на партиите засега се воздржани и не шпекулираат какви барања и...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Телеграф | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа сè од нивната програма,...

Данев Мнозинството Македонци гласаа за ВМРО ДПМНЕ и не смеат да бидат изманипулирани

Данев: Мнозинството Македонци гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и не смеат да бидат изманипулирани

МКД | на 3.2017

Мнозинството Македонци гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, изјави денеска Драган...

ВМРО ДПМНЕ Доколку Заев сака да ја реализира платформата нека излезе со неа на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

Reporter.mk | на 3.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ повторно со понуда за поддршка за малцинска влада на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ повторно со понуда за поддршка за малцинска влада на СДСМ

Р.С. Европа | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Канал 5 | на 3.2017

Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, повторно порачаа од ВМРО-ДПМНЕ. - Целта за растурање...

Заев Место за Груевски во владата нема Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Заев: Место за Груевски во владата нема! Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Либертас | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ТВ Нова | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Не сме ја виделе и не шпекулираме

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Не сме ја виделе и не шпекулираме

Reporter.mk | на 3.2017

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Документот на ВМРО ДПМНЕ наиде на негативни ставови од партиите

Документот на ВМРО-ДПМНЕ наиде на негативни ставови од партиите

Алсат-М | на 3.2017

Најавениот документ од страна на ВМРО – ДПМНЕ каде се очекува да се објави стратегијата на партијата на Никола Груевски за решавање на политичката криза, не е добредојден од страна на неколку политички...

Заев Место за Груевски во владата нема

Заев: Место за Груевски во владата нема!

Reporter.mk | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Курир | на 3.2017

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Драган Данев. Аболицираниот криминалец Зоран Заев е заглавен до гуша во криминал, фатен како бара пари во случајот „Поткуп“, фатен во случајот...

ВМРО ДПМНЕ Доколку Заев сака да ја реализира платформата нека излезе со неа на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

A1on | на 3.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Вистина | на 3.2017

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Денешен | на 3.2017

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Прес 24 | на 3.2017

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

Заев Место за Груевски во владата нема Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Заев: Место за Груевски во владата нема! Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Либертас | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан

Телма | на 3.2017

Еврокомесарот Хан и тројцата европратеници доаѓаат во уште еден обид за поттикнување разрешница на се покомплицираната политичка ситуација. СДСМ очекува Брисел да ги осуди повиците на насилство што ги...

Груевски Подготвуваме документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме документ за излез од кризата

ТВ Нова | на 3.2017

Политички документ кој ќе понуди излез од политичката криза подготвува ВМРО ДПМНЕ – потврди партискиот лидер Никола Груевски во интервју за Канал 5 ТВ. Во следните денови Извршниот комитет на партијата...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Не сме ја виделе и не шпекулираме

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Не сме ја виделе и не шпекулираме

Либертас | на 3.2017

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Нова ТВ | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира...

Заев Неприфатлива е коалиција со човек кој бил носител на режим

Заев: Неприфатлива е коалиција со човек кој бил носител на режим

Ако | на 3.2017

Во интервју за  телевизијата Ал Џезира лидерот на СДСМ Зоран Заев ја отфрли понудата на Груевски за некаква широка коалиција, поддршка, малцинска влада, преговарање за документ за излез од кризата. Тој...

Груевски Ќе предложиме документ за излез од политичката криза

Груевски: Ќе предложиме документ за излез од политичката криза

Канал 5 | на 3.2017

Груевски вели овој документ, којшто ќе им биде понуден на сите партии, доколку биде прифатен ќе значи излез од кризата без да се нарушува унитарноста на државата.  Лидерот на ВМРО ДПМНЕ вели иако Тиранската...

СДСМ излезе со ново соопштение Еве што му порачаа на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ излезе со ново соопштение! Еве што му порачаа на ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис вести | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

Данев Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО ДПМНЕ

Данев: Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО-ДПМНЕ

Сител | на 3.2017

Embedded video for Данев: Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО-ДПМНЕ

ГРУЕВСКИ Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Вест | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена...

Груевски СЈО и СДСМ ја напаѓаат ВМРО ДПМНЕ оти ги брани националните и државни интереси

Груевски: СЈО и СДСМ ја напаѓаат ВМРО-ДПМНЕ оти ги брани националните и државни интереси

Вест | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

ВМРО ДПМНЕ за Зоран Заев  Го нарекуваат крадец а му ветуваат поддршка за Влада

ВМРО-ДПМНЕ за Зоран Заев – Го нарекуваат крадец, а му ветуваат поддршка за Влада

ТВ 21 | на 3.2017

Во четири минутното интервју, поранешниот премиер Никола Груевски ги изнесе овие ставови. Иако Заев го гледа како криминалец, тој би го поддржал само доколку лидерот на СДСМ се откаже од заедничката Декларација...

РСЕ Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

РСЕ: Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Бриф | на 3.2017

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Утрински | на 3.2017

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Утрински | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата

MK News | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Бриф | на 3.2017

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Дали посетата на Хан значи крај на политичката криза во Македонија

Дали посетата на Хан значи крај на политичката криза во Македонија ?

SkopjeID | на 3.2017

Многу од граѓаните очекуват дека утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница ќе донесе крај и излез на политичката криза, доека пак обратното го сметаат експертите. Според нив,...

ЌЕ ГО ПАЛИ СОБРАНИЕТО АМА ОТКАКО ЌЕ СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИСТОТО СДСМ не негира дека му нудат претседател на Собрание на Села

ЌЕ ГО ПАЛИ СОБРАНИЕТО, АМА ОТКАКО ЌЕ СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИСТОТО: СДСМ не негира дека му нудат претседател на Собрание на Села!

Infomax | на 3.2017

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Сител | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Р.С. Европа | на 3.2017

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Сител | на 3.2017

Embedded video for Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа Хан да ја осуди тиранската платформа очекува лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Во телевизиско интервју Никола Груевски...

Груевски Тиранската платформа води кон федерализација промена на името и идентитето и растурање на државата

Груевски: Тиранската платформа води кон федерализација, промена на името и идентитето и растурање на државата

Сител | на 3.2017

Embedded video for Груевски: Тиранската платформа води кон федерализација, промена на името и идентитето и растурање на државата

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

еВести | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

24 вести | на 3.2017

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

24 вести | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Актуелно24 | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Слободна Македонија | на 3.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

СДСМ Документите на Груевски 10 години ја уништуваат Македонија

СДСМ: Документите на Груевски 10 години ја уништуваат Македонија

Фокус | на 3.2017

Ефектите од документите на Никола Груевски 10 години го уништуваат животот на луѓето и го блокираат развојот на Македонија, реагираат од СДСМ на објавата од Груевски дека неговата партија подготвува документ...

ВМРО ДПМНЕ се подготвени да поддржат малцинска влада на СДСМ и да гласаат за програмата на СДСМ со цел да се спречи растурањето на државата

ВМРО-ДПМНЕ се подготвени да поддржат малцинска влада на СДСМ и да гласаат за програмата на СДСМ, со цел да се спречи растурањето на државата

Локално | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Предмалку се огласија од ВМРО ДПМНЕ Еве што порачаа

Предмалку се огласија од ВМРО-ДПМНЕ! Еве што порачаа

Бизнис вести | на 3.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Макфакс | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира подмолно да ги реализира сите точки од платформата

Нетпрес | на 3.2017

Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани пријави со цел целосен дефокус на јавноста од вистинската агенда: двојазичноста,...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Канал 5 | на 3.2017

- Над 700.000 граѓани очекуваат што побрзо да се избере новата влада која што ќе обезбеди правда за сите, квалитетен живот за сите и заедништво. За тоа гласаа на изборите и затоа застанаа со 67 пратенички...

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Локално | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата , соопштува СДСМ За Никола Груевски...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа е најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа е најголема опасност за Македонија

Телеграф | на 3.2017

Најголемата опасност за Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Алфа | на 3.2017

По вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Алфа | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Курир | на 3.2017

Дека добил таква понуда кажа самиот Села, пред да ја даде скандалозната изјава. Од партијата за „Дневник“ не негираат дека нивниот лидер Зоран Заев му ја ставил на маса на Села ваквата понуда, ами дека...

CДСМ Груевски не е веќе фактор на одлучување

CДСМ: Груевски не е веќе фактор на одлучување

МКД | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

ВМРО ДПМНЕ Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев

A1on | на 3.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Канал 5 | на 3.2017

Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие нивната поддршка за формирање влада. - Доколку се плаши од уцените и ветувањата што ги дал, нека ја изнесе...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси, Зоран Заев ја жртвува Македонија

МКД | на 3.2017

Проектот за растурање на Македонија постои скоро цела деценија, но сега ја има својата кулминација бидејќи одредени фактори од надвор во криминалецот Зоран Заев најдоа човек подготвен по секоја цена да...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ТВ Нова | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

A1on | на 3.2017

„Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Курир | на 3.2017

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев гледа што зборува и ветува Зијадин Села за менување на знамето и химната, за непостоење на македонскиот народ и за бркање...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Денешен | на 3.2017

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Точка | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

+Инфо | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата, велат од партијата. „За Никола Груевски...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари

DW | на 3.2017

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Лидер | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

еВести | на 3.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Вистина | на 3.2017

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

СДСМ му возврати на ВМРО ДПМНЕ Ова е вистинската анкета за победа на нови избори

СДСМ му возврати на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е вистинската анкета за победа на нови избори

Бизнис вести | на 3.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Денешен | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Прес 24 | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Вистина | на 3.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

Еве што ќе му понуди Груевски на Хан во врска Тиранската платформа

Еве што ќе му понуди Груевски на Хан во врска Тиранската платформа

Бизнис вести | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во туѓа држава. Она што ние ќе го понудиме...

Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Локално | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

Груевски се спремал за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Груевски се спремал за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Локално | на 3.2017

Ставот на меѓународната заедница е првин да се испочитува претходно договореното од Пржино, а потоа да се бараат нови договори, бидејќи тој самиот по себе е решение за излез од кризата, и токму тоа беше...

Гриевски се спрема за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Гриевски се спрема за ново ПРЖИНО, и ретерира дека нема да преговара

Локално | на 3.2017

Ставот на меѓународната заедница е првин да се испочитува претходно договореното од Пржино, а потоа да се бараат нови договори, бидејќи тој самиот по себе е решение за излез од кризата, и токму тоа беше...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  Пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – Пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Reporter.mk | на 3.2017

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Груевски Хан да ја отфрли платформата а тој ќе ја бранел државата од Заев

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а тој ќе ја бранел државата од Заев

Локално | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Прес 24 | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Денешен | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Нека ми прават што сакаат

Груевски: Нека ми прават што сакаат!

Калимеро | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Од СДСМ не негираат дека му понудиле на Села да биде претседател на Собрание

Од СДСМ не негираат дека му понудиле на Села да биде претседател на Собрание

Пулс 24 | на 3.2017

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Денешен | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Либертас | на 3.2017

Соопштение на СДСМ: Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Денешен | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Подготвен документ кој ќе понуди начин за излегување од кризата

Подготвен документ кој ќе понуди начин за излегување од кризата

Бизнис вести | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ Груевски нека се подготви за опозиција доста ги малтретира луѓето да го бранат

СДСМ: Груевски нека се подготви за опозиција, доста ги малтретира луѓето да го бранат

Таратур | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на вчерашното интервју на лидерот на ВМРО ДПМНЕ во дневникот на Канал 5. Ефектите...

Груевски На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Груевски: На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Таратур | на 3.2017

ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Либертас | на 3.2017

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Никола Груевски излезе со нов предлог до Заев

Никола Груевски излезе со нов предлог до Заев

Бизнис вести | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува. Доколку...

ВМРО ДПМНЕ Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села само да седне на премиерското место

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села, само да седне на премиерското место

Reporter.mk | на 3.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Reporter.mk | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

СДСМ Груевски ќе се соочи со документите што го докажуваат неговиот криминал

СДСМ: Груевски ќе се соочи со документите што го докажуваат неговиот криминал

Ако | на 3.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата-реагираат од СДСМ на објавата од Груевски...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Story | на 3.2017

Скопје 20 .03.2017 (Макфакс) – „ Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Story | на 3.2017

Скопје 19.03.2017 (Макфакс) – Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ТВ 21 | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

ТВ 21 | на 3.2017

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Сител | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Слободна Македонија | на 3.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Зошто Груевски секогаш кашла кога ќе му се спомне СЈО

Зошто Груевски секогаш кашла кога ќе му се спомне СЈО?

Ако | на 3.2017

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ во интервју за К5 изнесе апсурдни понуди до СДСМ и искажа подготвеност се да му дадат на Зоран Заев, само -,,нека ја остави нашата земја Македонија“, изјави Груевски. ,,Ние...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејќи доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада

еМАГАЗИН | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ по најавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски дека неговата...

Програмата на СДСМ е новиот документ за излез од кризата Груевски во опозиција

Програмата на СДСМ е новиот документ за излез од кризата, Груевски во опозиција

Ако | на 3.2017

СДСМ му порачува на Никола Груевски  да ја прифати реалноста и да се  подготви за опозиција и за соочување со правдата. Ова е одговорот на социјалдемократите по вчерашната најав на Груевски дека ВМРО ДПМНЕ...

Ќе има ли нов пржински договор

Ќе има ли нов пржински договор?

еМАГАЗИН | на 3.2017

Дали решението од политичката, уставната и економската криза ќе биде нов договор помеѓу политичките партии? Работиве ќе станат појасни неделава, откако ќе заврши средбата на партиите со еврокомесарот Јоханес...

Груевски ВМРО ДПМНЕ подготвува нов документ за излез од политичката криза

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува нов документ за излез од политичката криза

еМАГАЗИН | на 3.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вчерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Актуелно24 | на 3.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине

Утрински | на 3.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата“, стои во писмената реакција на СДСМ на интервјуто на Никола Груевски во дневникот...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Актуелно24 | на 3.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Дневник | на 3.2017

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

СДСМ Криминалното време на Груевски заврши

СДСМ: Криминалното време на Груевски заврши

24 вести | на 3.2017

Во Македонија постои само еден документ – програмата на новата реформска влада на унитарна Македонија, време е Груевски да се соочи со реалноста и дека е опозиција дека заврши неговото време на криминални...

Груевски Само народот може да ја одбрани државата постои можност да ја снема

Груевски: Само народот може да ја одбрани државата, постои можност да ја снема

24 вести | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза кој ќе го достави до сите партии  и кој нема да фаворизира ниедна етничка заедница, но без да открива детали порача во интервју за Канал 5,...

СДСМ Груевски да се подготви за опозиција и да се соочи со правдата

СДСМ: Груевски да се подготви за опозиција и да се соочи со правдата

Позитив | на 3.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

СДСМ Документ веќе има Груевски може да се подготви единствено за опозиција

СДСМ: Документ веќе има, Груевски може да се подготви единствено за опозиција

Локално | на 3.2017

Никола Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, ефектите од неговите документи граѓаните ги почувствуваа, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на лидерот...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Лидер | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Лидер | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

ГРУЕВСКИ НА КАНАЛ 5  Целта на СЈО и СДСМ е да се задушат медиумите и ВМРО ДПМНЕ

ГРУЕВСКИ НА „КАНАЛ 5“: Целта на СЈО и СДСМ е да се задушат медиумите и ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф | на 3.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во вечерашното интервју за телевизија „Канал 5“ изјави дека целта на СДСМ и Специјалното јавно обвинителство е во следниот период да се задушат сите медиуми кои...

ВМРО ДПМНЕ подготвува документ за излез од кризата Груевски очекува Хан да ја осуди платформата

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од кризата, Груевски очекува Хан да ја осуди платформата

Утрински | на 3.2017

Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата....

СДСМ Грувески може да се подготви само за опозиција

СДСМ: Грувески може да се подготви само за опозиција

МКД | на 3.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата", реагираа преку соопштение од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Макфакс | на 3.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Прес 24 | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Макфакс | на 3.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Прес 24 | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Прес 24 | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

Вест | на 3.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Која е целта на Тиранската платформа

Која е целта на Тиранската платформа?

Бизнис вести | на 3.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

ТВ Нова | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Вест | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

ТВ Нова | на 3.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

СДСМ Груевски да се соочи со правдата доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

СДСМ: Груевски да се соочи со правдата, доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Фокус | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот на Канал 5. „Ефектите...

Груевски Aко народот не си ја одбрани државата може да ја нема

Груевски: Aко народот не си ја одбрани државата, може да ја нема

Позитив | на 3.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Курир | на 3.2017

-Целта на овој документ е прифаќање од страна на сите политички партии, но задржување на унитарноста на државата и да не се оди кон урнисување и растурање на нашата држава која што тешко ја добивме. Исто...

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Бриф | на 3.2017

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните....

Груевски Живееме во историско време единствено народот може да ја одбрани државата

Груевски: Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата

Алфа | на 3.2017

Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата. Единствено народот може да ја одбрани државата, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејќи доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада!

+Инфо | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Груевски  Државата е нападната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски - Државата е нападната

Р.С. Европа | на 3.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

СДСМ Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

СДСМ: Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

Фактор | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ со писмено соопштение по интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Груевски најави политички документ  платформа за зачувување на Македонија

Груевски најави политички документ – „платформа за зачувување на Македонија“

Локално | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5“. Груевски изјави дека очекува следените...

ВМРО ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Дневник | на 3.2017

Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со националните интереси со притисок да се извлече од казната, вели лидерот...

Грувески Подготвуваме документ за излез од кризата ќе го објавиме деновиве

Грувески: Подготвуваме документ за излез од кризата, ќе го објавиме деновиве

МКД | на 3.2017

„ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5". Груевски изјави дека очекува следните...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

A1on | на 3.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Вест | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да си ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Вест | на 3.2017

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Курир | на 3.2017

-Да се заплени нејзиниот имот, да се блокира сметката, да се блокираат средствата на партијата, да не може да функционира, за да може да се истера оваа агенда. И однадвор никој ништо нема да каже како...

Груевски За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

A1on | на 3.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Вистина | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Нетпрес | на 3.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Нетпрес | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ГРУЕВСКИ Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Телеграф | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена...

ВМРО ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

+Инфо | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Курир | на 3.2017

-Од една страна да се нападнат медиумите кои гласно говорат за ризиците во кои влегува Македонија. Влегоа во Сител, МПМ, Канал 5. Сега е под хајка и политички прогон газдата на ТВ Нова. Тоа е јасен сигнал...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

Телеграф | на 3.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

ГРУЕВСКИ Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

ГРУЕВСКИ: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Телеграф | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Курир | на 3.2017

-Доколку Заев го донесат албанските партии го донесат на позиција, ние му нудиме да сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија,а тоа е 51 пратеник да гласаат за неговата Влада и тој...

Груевски ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ за излез од кризата кој ќе им биде понуден на поголемите политички партии

Груевски: ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ за излез од кризата кој ќе им биде понуден на поголемите политички партии

Канал 5 | на 3.2017

Ако  овој документ, кој ќе биде понуден на сите поголеми политички партии, биде прифатен, тоа ќе значи излегување од кризата но и зачувување на унитарниот карактер на државата - рече Груевски. Тој рече...

ВМРО ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата Груевски повикува народот да ја брани државата

ВМРО-ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата; Груевски повикува народот да ја брани државата

Алсат-М | на 3.2017

Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги потврди претходните ставови на партијата. Тој го повторно го повика народот да ја брани државата, притоа нагласувајќи...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Курир | на 3.2017

-Она што ние ќе го понудиме на средната со Хан е она што и ние го говориме целиот овој период и е во духот на нашата партија, но ние очекуваме Хан да ја осуди тиранската платформа, ЕУ во 2008-та година...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Курир | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Курир | на 3.2017

-Тој документ води кон федерализација на земјата, таа платформа не е од сега, таа е од многу порано, но сега најдоа човек кој сака да си ги прикрие криминалите и ќе прифати секакви платформи за да дојде...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

ТВ Нова | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Курир | на 3.2017

-Тој документ води кон федерализација на земјата, таа платформа не е од сега, таа е од многу порано, но сега најдоа човек кој сака да си ги прикрие криминалите и ќе прифати секакви платформи за да дојде...

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Курир | на 3.2017

-Она што ние ќе го понудиме на средната со Хан е она што и ние го говориме целиот овој период и е во духот на нашата партија, но ние очекуваме Хан да ја осуди тиранската платформа, ЕУ во 2008-та година...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Вистина | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза

ТВ Нова | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Нетпрес | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ВМРО ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Телеграф | на 3.2017

Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со националните интереси со притисок да се извлече од казната, вели лидерот...

ВМРО ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

+Инфо | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Курир | на 3.2017

-Втората понуда е доколку Заев го донесат албанските позиции на функција, ние му нудиме 51 пратеник да гласаат за да тој биде премиер, сите министри да бидат од СДСМ и да има малцинска влада. Малцинска...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Вистина | на 3.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

ТВ Нова | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Лидер | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Курир | на 3.2017

-Втората понуда е доколку Заев го донесат албанските позиции на функција, ние му нудиме 51 пратеник да гласаат за да тој биде премиер, сите министи да бидат од СДСМ и да има малцинска влада. Малцинска...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Вистина | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Лидер | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Лидер | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Вистина | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Нека му ја мисли тој што оди против народот

Груевски: Нека му ја мисли тој што оди против народот!

Фокус | на 3.2017

Зоран Заев не отстапува од платформата на албанските партии, бидејќи е фатен жив во криминал, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , во интервју за телевизијата Канал 5. -Тој сака да формира влада...

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Вистина | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Вистина | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Лидер | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Вистина | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Reporter.mk | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!,

Либертас | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Република | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

СДСМ Груевски е во паника тој може да се подготви само за заминување

СДСМ:Груевски е во паника, тој може да се подготви само за заминување

Нова ТВ | на 3.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното гостување на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот...

Груевски За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Reporter.mk | на 3.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност...

Груевски Хан да ја отфрли платформата а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Reporter.mk | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Република | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Груевски Предупредувам  може да дојде до тоа да немаме држава

Груевски: Предупредувам – може да дојде до тоа да немаме држава

Нова ТВ | на 3.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои....

Груевски Хан да ја отфрли платформата а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Либертас | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

ВМРО ДПМНЕ Заев со молчењето ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со молчењето ја одобрува агендата на Села

Позитив | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го нападна Зоран Заев кој не ги коментира засега контроверзните изјави на струшкиот градоначалник Зијадин Села дека ќе отпушта Македонци за на нивно место да се вработат Албанци. „Зијадин...

Очекуваме Хан да ја отфрли Тиранската пратформа чијашто цел е федерализација како претпоследна фаза во распарчувањето на Македонија

Очекуваме Хан да ја отфрли Тиранската пратформа, чијашто цел е федерализација како претпоследна фаза во распарчувањето на Македонија

Република | на 3.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, рече во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да си ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Република | на 3.2017

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Република | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

Reporter.mk | на 3.2017

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

СЈО Е ДЕЛ ОД СТРАТЕГИЈАТА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

СЈО Е ДЕЛ ОД СТРАТЕГИЈАТА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО: Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името!

Infomax | на 3.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

СДСМ Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Вест | на 3.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ПОДГОТВЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

ПОДГОТВЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА: Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт!

Infomax | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ВМРО ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза

Сител | на 3.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела...

СДСМ Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Утрински | на 3.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

СДСМ 700 00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ:700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова влада без него,тоа е вистинската анкета

Канал 5 | на 3.2017

Груевски мора да ја прифати новата реалност дека тој е опозиција и дека ништо, па ниту нарачани анкети  од агенции што добивале милионски тендери од државни институци нема да го смени тој факт. Груевски...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Слободна Македонија | на 3.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Слободна Македонија | на 3.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Слободна Македонија | на 3.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Слободна Македонија | на 3.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Слободна Македонија | на 3.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Слободна Македонија | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, изјави во гостувањето во дневникот на...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Вечер | на 3.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

СДСМ 700 00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

СДСМ: 700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

+Инфо | на 3.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија, реагира СДСМ. „Мнозинството...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

A1on | на 3.2017

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

Груевски Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи

Груевски: Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи

Вечер | на 3.2017

Ние на Хан ќе понудиме да ја осуди платформата од Тирана, да осуди мешање на друга држава во Македонија. Принципот на коалицирање со победникот кај македонците секогаш да коалицира со победникот кај алабанците...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собраниетo

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собраниетo

Дневник | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа

Утрински | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

Партиски препукувања на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Партиски препукувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С. Европа | на 3.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда да му даде поддршка на Зоран Заев да формира влада, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа, соопшти ВМРО-ДПМНЕ додавајќи, како што велат, ако...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Актуелно24 | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Села обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ

Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Села, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

МКД | на 3.2017

„Лидерот на СДСМ Зоран Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Зијадин Села, само за да ги добие неговите три гласа од кои му зависи парламентарното мнозинство", соопштија денеска од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Вест | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одобрува агендата на Села

24 вести | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи парламентарно мнозинство на СДСМ пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата,...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Infomax | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Алфа | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

Локално | на 3.2017

Аболицираниот Зоран Заев и криминогеното раководство на СДСМ ниту еднаш не ги осудија овие изјави на Села и Дода, молчеа и сеуште молчат, се вели меѓудригото во соопштението на ВМРО ДПМНЕ Исто како што...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Макфакс | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Канал 5 | на 3.2017

- Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев, на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев да не ја распродава државата и да се откаже од платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да не ја распродава државата и да се откаже од платформата

Телеграф | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Лидер | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Курир | на 3.2017

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската Платформа и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна....

ВМРО ДПМНЕ СДСМ и Заев не се откажуваат од тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев не се откажуваат од тиранската платформа

ТВ Нова | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз. Не се откажуваат од „Тиранската платформа“ и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна, велат во соопштение ВМРО-ДПМНЕ. Пртијата коментира дека Зијадин...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Заев упорно ја носат Македонија кон бездна

Нетпрес | на 3.2017

СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската Платформа и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна, велат од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Таратур | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Села му обезбедува парламентарно мнозинство на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Села му обезбедува парламентарно мнозинство на Заев

Фокус | на 3.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Зијадин Села , само за да ги добие неговите три гласа од кои му зависи парламентарното мнозинство, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Села,...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Прес 24 | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Денешен | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Вистина | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ и Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската платформа

Фактор | на 3.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарното мнозинство на СДСМ и Тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него, тоа е вистинската анкета

ТВ 21 | на 3.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ВМРО ДПМНЕ Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

A1on | на 3.2017

„Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Пулс 24 | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Exclusive | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Аболицираниот Заев водејќи се од желбата за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев водејќи се од желбата за власт и пари ја распродава Македонија

Reporter.mk | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Вечер | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Сител | на 3.2017

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ја носат Македонија кон работ на бездна

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја носат Македонија кон работ на бездна

Слободна Македонија | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Ако Заев толку ја почитуава Платформата нека излезе со неа во предизборна кампања

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев толку ја почитуава Платформата, нека излезе со неа во предизборна кампања

ТВ 21 | на 3.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност