Корејски рулет

Корејски рулет

Утрински | на 3.2017

Димитар Чулев Минатонеделната закана на американскиот државен секретар дека е можен и превентивен удар кон Северна Кореја, се покажа како „истрел во празно“ и не го спречи Пјонгјанг да изведе уште еден...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Курир | на 3.2017

Тој посочи дека тоа е реакцијата на Тилерсон на соопштението од Северна Кореја за вчерашното тестирање на најновиот ракетен мотор. Тилерсон за време на првата посета на Азија, претстојуваше во главниот...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

A1on | на 3.2017

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

ТВ Нова | на 3.2017

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Либертас | на 3.2017

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Република | на 3.2017

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Слободна Македонија | на 3.2017

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Трамп со критики кон Ким Јонг ун поради програмата за проектили

Трамп со критики кон Ким Јонг-ун поради програмата за проектили

МТВ 1 | на 3.2017

Според официјален Сеул, најновите тестирања на ракетен мотор во Северна Кореја покажаа значителен прогрес во програмата за развој на проектили. Пјонгјанг тврди дека  нуклеарното и ракетното оружје е потребно...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

еВести | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Ким Џонг Ун се фали дека ќе победат оти имаат нови ракети

Ким Џонг Ун се фали дека ќе победат оти имаат нови ракети

Мојо | на 3.2017

Северна Кореја го испита новиот ракетен мотор со голема сила на чија проба присуствуваше и драгиот лидер Ким Џонг Ун. „Светот наскоро ќе ја види важноста на историската победа која денес ја остваривме“...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

ТВ Нова | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

+Инфо | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Курир | на 3.2017

Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата администрација, на кои главна тема била Северна Кореја. Белата куќа соопшти дека Трамп се сретнал со советникот одговорен за прашања од национална...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Денешен | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу, многу лошо

Либертас | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Слободна Македонија | на 3.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трезор Треба договор со Северна Кореја

Трезор: Треба договор со Северна Кореја

Утрински | на 3.2017

Раководството во Пјонгјанг не е самоубиствено Вилијам Пери Во 1999 година бев во Пјонгјанг по барањата на претседателот на САД, Бил Клинтон, јужнокорејскиот претседател Ким Дае-јунг и јапонскиот премиер...

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Канал 5 | на 3.2017

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата. Објавувањето на 19 март доаѓа...

Голем чекор во ракетната индустрија на Северна Кореја

Голем чекор во ракетната индустрија на Северна Кореја

Сител | на 3.2017

Loading Video...

Ким Јонг Ун најави ново раѓање на ракетната индустрија на Северна Кореја

Ким Јонг Ун најави „ново раѓање на ракетната индустрија на Северна Кореја“

Позитив | на 3.2017

Северна Кореја изврши тестирање на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри, јавиле севернокорејските државни медиуми, пренесуваат светските агенции. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Макфакс | на 3.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA. „Светот наскоро ќе ја сфати важноста...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Актуелно24 | на 3.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA. „Светот наскоро ќе ја сфати важноста...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алфа | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким...

Ким Јонг Ун Остваривме важна и историска победа светот ќе го сфати тоа

Ким Јонг Ун: Остваривме важна и историска победа, светот ќе го сфати тоа

МКД | на 3.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со гоелма моќност во присуство на Ким Јонг Ун, објави денес севернокорејската новинска агенција КЦНА . „Светот наскоро ќе ја сфати важноста на историската победа...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Р.С. Европа | на 3.2017

Северна Кореја терстираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата. Објавувањето на 19 март...

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА: Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Телеграф | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Извршена проба на нов ракетен мотор

Нетпрес | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

A1on | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Курир | на 3.2017

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг. Моторот ќе помогне државата да достигне...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алсат-М | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Либертас | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Сител | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

ТВ 21 | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Слободна Македонија | на 3.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност