Оливер Спасовски не се јави на распит кај обвинителот

Оливер Спасовски не се јави на распит кај обвинителот

Дневник | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски вчера не се појави на распит во Основното јавно обвинителство (ОЈО), поради тоа што не добил покана. Од обвинителството потврдија дека Спасовски уредно бил...

Спасовски вели не добил покана и не се појави на распит во ОЈО

Спасовски вели не добил покана и не се појави на распит во ОЈО

Фактор | на 3.2017

Оливер Спасовски, генералниот секретар на СДСМ, денеска не се појави на распитот во Основното јавно обвинителство, поради како што вели дека не добил покана, а истото го велат и неговите. Спротивно на...

Филип Петровски на распит во ОЈО

Филип Петровски на распит во ОЈО

24 вести | на 3.2017

Директорот на Државниот архив Филип Петровски денеска беше повикан во Основното јавно обвинителство поради кривична пријава поднесена против него иницирана од објава на социјаната мрежа „Твитер“. Станува...

Петровски Го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на став и слобода на говор

Петровски: Го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на став и слобода на говор

Алфа | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, не се појави на распит во Основното јавно обвинителство - наводно не добил покана. Од таму потврдија дека Спасовски е повикан на распит. Генералниот секретар...

Филип Петровски на распит за ширењето говор на омраза

Филип Петровски на распит за ширењето говор на омраза

Фокус | на 3.2017

Директорот на Државниот архив Филип Петровски денеска беше свикан на распит во Основното јавно обвинителство, по кривичната пријава за ширење говор на омраза, поднесена од Хелсиншкиот комитет. Како што...

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Прес 24 | на 3.2017

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на сопствено мислење преку социјалната мрежа Твитер, Петровски се товари за предизвикување...

Филип Петровски на обвинителски распит поради Твитер

Филип Петровски на обвинителски распит поради „Твитер“

Утрински | на 3.2017

Распитот е по барање на Хелсиншкиот комитет, а пријавата ја поднесе Министерството за внатрешни работи од времето на Оливер Спасовски Директорот на Архивот на Република Македонија, Филип Петровски, денеска...

Спасовски не добил покана за распит кај Зврлевски

Спасовски не добил покана за распит кај Зврлевски

Утрински | на 3.2017

Иако беше најавено, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не дошол на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит. Тој пак...

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Дневник | на 3.2017

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер. Петровски се сомничи дека предизвикал општа...

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Дневник | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави. Дел од медиумите објавија дека не добил покана. Распитот е во рамки...

Спасовски не добил покана од обвинителството

Спасовски не добил покана од обвинителството

Телма | на 3.2017

Од скопското обвинителство велат дека испратиле покана, генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски вели дека покана до него не стигнала. Вториот распит во истрагата на скопското обвинителство за наводни...

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Пулс 24 | на 3.2017

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на сопствено мислење преку социјалната мрежа Твитер, Петровски се товари за предизвикување...

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски  Не добил покана

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – Не добил покана

Reporter.mk | на 3.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит....

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски  не добил покана

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – не добил покана

Бриф | на 3.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит....

Спасовски не се појави на распит во ОЈО

Спасовски не се појави на распит во ОЈО

Позитив | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави. За медиумите, Спасовски изјавил дека не добил покана од обвинителството....

Спасовски не се појави во Обвинителство не добил покана

Спасовски не се појави во Обвинителство, не добил покана

24 вести | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека во 12 часот Спасовски е повикан на распит, меѓутоа Спасовски не...

Петровски на распит во Основното јавно обвинителство

Петровски на распит во Основното јавно обвинителство

Канал 5 | на 3.2017

Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната мрежа Твитер. Распитот е по барање на Хелсиншкиот комитет, а пријавата е поднесена...

Поради недобиена покана Спасовски не се појави на распит

Поради недобиена покана, Спасовски не се појави на распит

Фокус | на 3.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит....

Спасовски не се појави во Обвинителството

Спасовски не се појави во Обвинителството

Прес 24 | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, не се појави на распит во Обвинитеството, бидејќи како што вели не добил покана. Сведок пренесува дека Спасовски не добил покана за да се појавби денеска....

Спасовски не се појави во ОЈО

Спасовски не се појави во ОЈО

Алсат-М | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски денеска не се појави пред Обвинителството на Зврлевски. Во неговото образложение, наспроти тврдењата на Основното јавно обвинителство дека Спасовски бил поканет,...

Оливер Спасовски не дошол кај Зврлевски на распит се јавил Филип Петровски

Оливер Спасовски не дошол кај Зврлевски, на распит се јавил Филип Петровски

+Инфо | на 3.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит....

Спасовски на распит во Обвинителство

Локално | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи  и начинот...

Спасовски на распит во Обвинителство

Спасовски на распит во Обвинителство

Бриф | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдуваат дека во 12 часот Спасовски е повикан,...

ПОСЛЕ ЗАЕВ И Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

ПОСЛЕ ЗАЕВ: И Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Телеграф | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство - Скопје кое отвори истрага за финансиските извештаи на партијата за предвремените...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Макфакс | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во понеделник треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат – М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се...

Спасовски на распит во Обвинителство

Спасовски на распит во Обвинителство

24 вести | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи  и начинот...

Спасовски и Петровски на распит во ОЈО

Спасовски и Петровски на распит во ОЈО

Фактор | на 3.2017

Двајца функционери-еден од опозициската и еден од владеачката гарнитута денеска се на распит во скопското обвинителствоо. Оливер Спасовски во 12 часот е повикан на распит во ОЈО, а распитот пред него го...

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

ТВ Нова | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи  и начинот...

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Сител | на 3.2017

Embedded video for Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит...

И Спасовски на распит кај Зврлевски

И Спасовски на распит кај Зврлевски

Фокус | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, објави телевизија 24. Наводните сомненија за лажирање на финансиските...

Спасовски на распит во Основното јавно обвинителство

Спасовски на распит во Основното јавно обвинителство

МКД | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија...

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

еВести | на 3.2017

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство, претежно од Сорос, но и од други држави кои што се користат како алатка да се...

Оливер Спасовски на распит за финансиските извештаи на СДСМ

Оливер Спасовски на распит за финансиските извештаи на СДСМ

+Инфо | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Таратур | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денес треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, пренесува „Макфакс“. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за...

Спасовски на распит во ОЈО за финансиските извештаи на СДСМ

Спасовски на распит во ОЈО за финансиските извештаи на СДСМ

Позитив | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Точка | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните...

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Денешен | на 3.2017

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство, претежно од Сорос, но и од други држави кои што се користат како алатка да се...

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Курир | на 3.2017

-Денеска бев повикан во Јавното обвинителство по пријава од Уранија Пировска од непостоечкиот Хелсиншки комитет да објаснувам за еден најобичен твит објавен на социјалната мрежа твитер. Сакам да посочам...

Филип Петровски на распит во ОЈО

Филип Петровски на распит во ОЈО

ТВ Нова | на 3.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски беше на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку...

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Прес 24 | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи  и начинот...

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

Вечер | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера не се појави на распит во Обвинителството, бидејќи наводно не добил покана. Сведок пренесува дека Спасовски не добил покана за да се појави на распит...

Петровски беше на распит во ОЈО

Петровски беше на распит во ОЈО

Позитив | на 3.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски беше на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку...

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Вистина | на 3.2017

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство, претежно од Сорос, но и од други држави кои што се користат како алатка да се...

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски  не добил покана

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – не добил покана

Либертас | на 3.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит....

Оливер Спасовски на распит кај Зврлевски

Оливер Спасовски на распит кај Зврлевски

Алсат-М | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија...

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

еМАГАЗИН | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави. Распитот е во рамки на предмет на истрага на обвинителството за...

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

еМАГАЗИН | на 3.2017

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер. Петровски се сомничи дека предизвикал општа...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Reporter.mk | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во понеделник треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат – М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Република | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните...

Петровски Никој нема право да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Никој нема право да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Пулс 24 | на 3.2017

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство, претежно од Сорос, но и од други држави кои што се користат како алатка да се...

Петровски Никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Пулс 24 | на 3.2017

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство, претежно од Сорос, но и од други држави кои што се користат како алатка да се...

Правда ретка како брилијант

Правда ретка како брилијант

Нова ТВ | на 3.2017

Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор во Универзитетот на Југо-Источна Европа Додека сите чекаме да започне неделата, и конечно да го видиме тој документ на ВМРО со кој би требало, според Груевски, да...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство за изборни нерегуларности

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство за изборни нерегуларности

еМАГАЗИН | на 3.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска е на распит во Основното јавно обвинителство. Распитот е во рамки на предмет на истрага на обвинителството за наводни сомненија за лажирање на финансиските...

Филип Петровски на распит во ОЈО

Филип Петровски на распит во ОЈО

ТВ 21 | на 3.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски беше на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност