Суперлига Еурофарм Работник во вториот дел го скрши отпорот на Вардар Јуниор

Суперлига: Еурофарм Работник во вториот дел го скрши отпорот на Вардар Јуниор

Спорт365 | на 3.2017

Во рамките од 17. коло во машката ракометна македонска Суперлига… Денеска составот на Еурофарм Работник како гостин со 23:31 беше подобар од Вардар Јуниор. На табелата Еурофарм Работник после 12. триумф...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

A1on | на 3.2017

Ракометарите на Еурофарм Работник остварија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

+Инфо | на 3.2017

Ракометарите на Еурофарм Работник остварија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Еурофарм Работник славеше против Вардар Јуниор

Супер спорт | на 3.2017

Ракометарите на Еурофарм Работник го победија на гости Вардар Јуниор во натпревар од 17-то коло во првата македонска ракометна лига, 23:31. Гостите од Битола на полувреме замина со предност од шест погодоци,...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Сител | на 3.2017

Ракометарите на Еурофарм Работник остарија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Работник лесно до бодовите против Вардар јуниор

Работник лесно до бодовите против Вардар јуниор

Екипа | на 3.2017

Претпоследното коло од ракометната Супер-лига беше комплетирано со вечерашниот меч меѓу Вардар јуниор и Работник, на кој гостите од Битола рутински го освоија СРЦ „Кале“ со 23-31. Средбата немаше преголемо...

 Фармацевтите без грешка  јуниорите имаат уште да учат  ФОТОГАЛЕРИЈА

„Фармацевтите“ без грешка, „јуниорите“ имаат уште да учат… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | на 3.2017

Еурофарм Работник од поодамна беше промовиран како патник во плеј-офот на Суперлигата. Но и покрај тоа избраниците на тренерот Андон Бошковски славеа на гостувањето кај Вардар Јуниор со 23:31. Ова е трета...

Три од три оваа пролет за Еурофарм Работник

Три од три оваа пролет за Еурофарм Работник

Гол | на 3.2017

Сите учесници во ракометниот плеј-оф се познати, а Еурофарм Работник е една од двете екипи со максимални три победи оваа пролет. Момците на Андон Бошковски по Металург 2 и Радовиш, попладнево славеше и...

Еурофарм Работник вторпат сезонава го победи Вардар Јуниор и се зацврсти на третото место

Еурофарм Работник вторпат сезонава го победи Вардар Јуниор и се зацврсти на третото место

Гол | на 3.2017

Во последниот меч од 17. коло во македонската ракометна Суперлига, екипата на Еурофарм Работник славеше на гостувањето во Скопје кај Вардар Јуниор (31-23). Гостите од Битола по вторпат сезонава го совладаа...

Работник победнички чекори кон македонскиот плеј оф Триумф во Кале против Вардар Јуниор

Работник победнички чекори кон македонскиот плеј-оф: Триумф во „Кале” против Вардар Јуниор

24 Ракомет | на 3.2017

Ракометарите на Еурофарм Работник и покрај веќе обезбедениот пласман во плеј-офот за титулата, славеа висока победа на гостувањето во Скопје кај тимот на Вардар Јуниор со 22:31. Избраниците на Доне Бошковски...

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Идивиди | на 3.2017

Македонската женска јуниорска репрезентација со 23:19 беше подобра од Фарските Острови за да обезбеди пласман на Европското првенство оваа година во Словенија По сличниот успех на македонските јуниори,...

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП!

Македонски Спорт | на 3.2017

Македонската женска јуниорска репрезентација со 23:19 беше подобра од Фарските Острови за да обезбеди пласман на Европското првенство оваа година во Словенија По сличниот успех на македонските јуниори,...

Радовиш лесно го победи Работнички

Радовиш лесно го победи Работнички

24 Ракомет | на 3.2017

Иако до вчера, ракометарите на Радовиш беа во конкуренција за пласман во плеј-офот од Супер Лигата, сепак по победата на Борец над Прилеп, стана јасно дека велешкиот тим ќе биде четвртиот патник во разигрувањето...

ВО ВЕЛЕС ПАДНАА 80 ГОЛОВИ Борец е последниот патник во плеј офот

ВО ВЕЛЕС ПАДНАА 80 ГОЛОВИ: Борец е последниот патник во плеј-офот

Sportmedia | на 3.2017

Екипата на Борец е последниот патник во Лигата што ќе се бори за титула и за Европа, откако на домашен терен го совлада Прилеп со 41-39. Екипата на Борец е последниот патник во Лигата што ќе се бори за...

Радовиш убедлив против фенерџијата Работнички

Супер спорт | на 3.2017

Ракометарите на Радовиш го победија Работнички на гости во натпревар од 17-то коло во македонската прва ракометна лига, 21:32. Последнопласираниот Работнички одигра само едно добро прво полувреме по кое...

Радовиш убедлив на гостувањето на теренот на Работнички

Радовиш убедлив на гостувањето на теренот на Работнички

Гол | на 3.2017

Во претпоследниот натпревар од 15. коло на ракометната Суперлига, во мечот кој денес се играше на пладне, Радовиш забележа победа на теренот на Работнички во Скопје со 21-32 (12-15). По нешто поизедначеното...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

+Инфо | на 3.2017

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

A1on | на 3.2017

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Сител | на 3.2017

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Слободна Македонија | на 3.2017

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Охрид немаше проблеми со Пролет

Охрид немаше проблеми со Пролет

24 Ракомет | на 3.2017

Ракометарите на Охрид без проблеми го совладаа составот на Тинекс Пролет со 34:22 и ја сочуваа првата позиција на табелата во Супер Лигата во пресрет на плеј-офот. Во нивниот последен дуел од регуларниот...

Охрид без мака со Пролет во Велес постигнати 80 гола

Охрид без мака со Пролет, во Велес постигнати 80 гола

Екипа | на 3.2017

Охрид останува рамо до рамо со Пелистер на делба на првото место во ракометната Супер-лига, откако охриѓани вечерва рутински славеа над екипата на Пролет со 34-22. Само триесет минути им беа доволни на...

Пелистер и Охрид ги декласираа своите противници, победа и за Борец

Супер спорт | на 3.2017

Од 17-то коло во македонската ракометна лига се одиграа три натпревари. Битолски Пелистер убедливо го победи Металург 2, 24:35. После првото полувреме ракометарите на вториот тим на Металург имаа минимална...

Пелистер не греши два пати против Металург 2

Пелистер не греши два пати против Металург 2

Екипа | на 3.2017

Ракометарите на Пелистер продолжуваат со сигурни игри во финишот од ракометната Супер-лига, преку која битолскиот клуб уште од поодамна избори место во плејофот. Битолчани денеска на гостински терен славеа...

Охрид се врати на врвот Борец минимално подобар од Прилеп

Охрид се врати на врвот, Борец минимално подобар од Прилеп

Гол | на 3.2017

Ракометарите на Охрид го совладаа Пролет со 34-22 (21-10) и се израмнија по бројот на бодови со битолски Пелистер на едно коло до крајот на регуларниот дел од шампионатот на Македонија. Кобетиќ со 8 и...

По најефикасниот натпревар оваа сезона Борец е последниот патник во македонскиот плеј оф

По најефикасниот натпревар оваа сезона: Борец е последниот патник во македонскиот плеј-оф

24 Ракомет | на 3.2017

На едно коло пред крај на регуларниот тек од македонскиот шампионат, познати се четирите екипи кои обезбедија пласман во плеј-оф фазата. Во клучниот натпревар за последното место кое води до разигрување...

Пелистер му се реваншира на Металург 2 за поразот во Битола

Пелистер му се реваншира на Металург 2 за поразот во Битола

Гол | на 3.2017

Екипата на Пелистер забележа нова победа во ракометната Суперлига откако како гостин во салата „Автокоманда“ успеа да слави над Металург 2 (24-35). Битолчани беа далеку подобар противник на паркетот и...

Пелистер не дозволи нова сензација Металург 2 со камата го плати долгот од Битола

Пелистер не дозволи нова сензација: Металург 2 со камата го плати долгот од Битола

24 Ракомет | на 3.2017

Во рамките на 17то коло од македонската Суперлига, Пелистер му се реваншираше на Метлаург 2 за поразот во Битола. Пред околу двесте гледачи во спортската сала Автокоманда, битолчани успеаа да слават победа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност