Хеди Ламар   глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

Курир | на 3.2017

Критичарите се сложуваат и дека ова е еден од најреволуционерните филмски сцени воопшто. „Екстази“, инаку е чешки игран филм од 1930-те, кога американските филмаџии, но и публиката воопшто, не беа подготвени...

Хеди Ламар   глумицата што ја сними првата секс сцена на филм   Видео

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм | Видео

Кукурику | на 3.2017

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Далечната 1933  Ова е првиот женски оргазам прикажан на филм   18

Далечната 1933: Ова е првиот женски оргазам прикажан на филм (+18)

Република | на 3.2017

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Хеди Ламар   глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

A1on | на 3.2017

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Во овој филм за прв пат актерката вистински доживеа оргазам и ја промени историјата

Во овој филм за прв пат актерката вистински доживеа оргазам и ја промени историјата!

Сител | на 3.2017

„Непристојно и морално опасно", „несоодветно, неморално и развратно", „исклучително храбро" - ова не се рецензии за „50 нијанси потемно", туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази", што официјално...

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата филмска сцена со женски оргазам

Либертас | на 3.2017

Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Легендарната актерка која се прослави со првата филмска секс сцена  и да  имаше оргазам

Легендарната актерка која се прослави со првата филмска секс сцена (и да, имаше оргазам)

Таратур | на 3.2017

„Непристојно и морално опасно“, „несоодветно, неморално, ласцивно“, „исклучително храбро“. Не, тоа не се рецензии за филмот 50 Shades Darker, туку коментарите кои беа давани за филмот Ecstasy во 1933 година,...

Ecstasy 1933  Првиот женски оргазам во историјата на филмското платно

Ecstasy 1933: Првиот женски оргазам во историјата на филмското платно

Точка | на 3.2017

"Непристојно и морално опасно", "несоодветно, неморално и казниво", "премногу храбро" .. - Не, ова не се рецензиите на филмот "50 нијанси потемно" туку коментарите кои во далечната 1933-та година го поздравија...

ПРВА СЕКС СЦЕНА ВО ФИЛМ  Како оргазмот на оваа убавица ја промени историјата

ПРВА СЕКС СЦЕНА ВО ФИЛМ: Како оргазмот на оваа убавица ја промени историјата!

Exclusive | на 3.2017

Денешните филмови можеби се полни со голотија, но Холивуд не бил отсекогаш либерален кога сексуалноста е во прашање. Првиот филм во кој е прикажана сцена од секс е чешкото остварување „Ecstasy“ во 1933...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност