Ангеловски Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Дневник | на 3.2017

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се екипира до првиот тренинг на подготовките за квалификацискиот меч од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз. Селекторот Игор Ангеловски...

Кога ја имавме последната гостинска победа во квалификациски циклус

Кога ја имавме последната гостинска победа во квалификациски циклус?

Спорт365 | на 3.2017

В петок на 24. март македонската сениорска фудбалска репрезентација ќе го има петтиот натпревар од квалификациите за СП Русија 2018 год. Противник на избраниците на селекторот Игор Ангеловски во Вадуц...

Квалификации за СП 2018 Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

Квалификации за СП 2018: Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

Нова ТВ | на 3.2017

Фото: ffm.mk Македонската фудбалска репрезентација е пред зицер во квалификациите за СП 2018 во Русија. Пред неа стои селекцијата на Лихтенштајн против која се очекува прва радост во групата Г. Натпреварот...

А национаналниот тим ги започна подготовките за Лихтенштајн

Супер спорт | на 3.2017

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

+Инфо | на 3.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

A1on | на 3.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Курир | на 3.2017

Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг во пресрет на дуелот во кој нашата селекција ја има улогата на фаворит. -Никогаш и никаде нема да бараме алиби иако и пред почетокот на подготовките се...

Ангеловски пред Лихтенштајн Тоа што долго време немаме гостинска победа создава притисок

Ангеловски пред Лихтенштајн: Тоа што долго време немаме гостинска победа, создава притисок!

Спорт365 | на 3.2017

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

 Националите го одработија првиот тренинг

„Националите“ го одработија првиот тренинг

Македонски Спорт | на 3.2017

Откако се коплетираа, нашите најдобри фудбалери денеска со првиот тренинг ги стартуваа подготовките за петочниот дуел со Лихтенштајн И официјално попладнево започна операцијата „Лихтенштајн“. По доаѓањето...

Ангеловски Нема алиби одиме на победа во Вадуз

Ангеловски: Нема алиби, одиме на победа во Вадуз

Екипа | на 3.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, вели дека „црвено-жолтите“ одат на победа против Лихтенштајн во Вадуз, прифаќајќи ја улогата на фаворити. Не се алиби ниту повредите...

Операција Франкенштајн  да се победи Лихтенштајн ФОТОГАЛЕРИЈА

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | на 3.2017

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките!

Се за спорт | на 3.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.  Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Република | на 3.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

Дневник | на 3.2017

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

ТВ Нова | на 3.2017

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Ангеловски означи старт на операцијата Лихтенштајн

Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

Слободна Македонија | на 3.2017

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Сител | на 3.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Фудбалерите се собраа Ангеловски означи старт на операцијата Лихтенштајн

Фудбалерите се собраа, Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

Гол | на 3.2017

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Ангеловски Гостинската криза ни создава притисок но сакаме само три бода

Ангеловски: Гостинската криза ни создава притисок, но сакаме само три бода!

Гол | на 3.2017

Игор Ангеловски, селекторот на А-репрезентацијата на Македонија на официјалниот старт на подготовките за дуелот од СП 2018 против Лихтенштајн изјави дека посакува триумф, за прва победа во квалификациите...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Актуелно24 | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Денар | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Спировски и Тошевски нови имиња во А тимот

Спировски и Тошевски нови имиња во А-тимот

Сител | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Ангеловски Време е да победиме на гости

Ангеловски: Време е да победиме на гости

Sportmedia | на 3.2017

Лихтенштајн е вистински противник за да се прекине лошата традиција Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски полн со оптимизам ги започнува мини подготовките за дуелот против...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Слободна Македонија | на 3.2017

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Започнува мисијата три бода за Македонија

Започнува мисијата „три бода за Македонија“

Sportmedia | на 3.2017

„Црвено-жолтите“ денеска во Скопје ќе ги започнат подготовките пред мечот против Лихтенштајн, кој се игра в петок во Вадуц Македонските фудбалски навивачи ја очекуваат првата радост во квалификациите за...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Макфакс | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

Дневник | на 3.2017

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

ТВ Нова | на 3.2017

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

Бејтулаи и Хасани  аут Спировски и Тошевски  ин

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

Утрински | на 3.2017

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ. Димовски Стефан Спировски од Вардар...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди Спировски и Тошевски на нивно место

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски на нивно место

МКД | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн, на нивно место се повикани Спировски и Тошевски. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии поради...

За мечот во Вадуц Ангеловски пронајде замени за повредените Хасани и Бејтулаи

За мечот во Вадуц: Ангеловски пронајде замени за повредените Хасани и Бејтулаи!

Спорт365 | на 3.2017

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

 Јапонецот Бабунски прв на собирот на А тимот повикани и Тошевски и Спировски

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

Екипа | на 3.2017

Давид Бабунски од јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос, заедно со „Швајцарците“, Езгијан Алиоски и Никола Ѓорѓев се првите интернационалци кои од денеска се ставаат на располагање на селекторот Игор Ангеловски...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн, Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

Дерби | на 3.2017

Ферхан Хасани беше неизвесен за настап на натпреварот со Лихтенштајн уште при објавување на списокот од страна на Игор Ангеловски, но покрај играчот за врска, сега од настап за овој квалификациски дуел...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

24 фудбал | на 3.2017

Принудни промени во македонската селекција поради повреди, Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски со повик за Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски со повик за Лихтенштајн

Гол | на 3.2017

Македонските репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди не се во можност да му се стават на располагање на селекторот Игор Ангеловски за натпреварот против Лихтенштајн кој на 24 март...

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

Sportmedia | на 3.2017

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи и дефинитивно нема да патуваат за Вадуц, во обидот Македонија да ја забележи првата квалификациска победа во дуелот со домаќинот Лихтенштајн Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност