Изберете шарен маникир и или чорапи по повод

Изберете шарен маникир и/или чорапи по повод ...

Фемина | на 3.2017

Утре светот ќе го одбележи Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Придружете се во одбележувањето, облекувајќи шарени чорапи и лакирајќи ги ноктите шарено. Ајде заедно да му се воодушевуваме на овој...

Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Дневник | на 3.2017

Мечувалскиот Клуб "Ескрим" во саботата во Градски Парк, Скопје  привлече стотици луѓе, кои трчаа за децата со Даунов синдром. На Хуманитарната трка децата со Даунов Синдром пренесоа една порака - "И ние...

Фото сторија  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фото-сторија: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Радио МК | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од мечувалечкиот клуб „Ескрим“ во саботата во Градски парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Пулс 24 | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Вечер | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

 ФОТОГАЛЕРИЈА  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фактор | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Тие го можат истото како и сите

Тие го можат истото како и сите!

Идивиди | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за децата со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за децата со Даунов Синдром

Cooltura | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје... Поддршката која беше дадена...

Да ги чуеме и видиме лицата со Даунов синдром  Облечете шарени чорапи и покажете солидарност

Да ги чуеме и видиме лицата со Даунов синдром: Облечете шарени чорапи и покажете солидарност

Република | на 3.2017

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром 21 Март во Македонија ќе биде вечерва во Кинотеката во Скопје, каде ќе се одржат неколку настани под мотото „Мој глас, моја заедница“ (#MyVoiceMyCommunity)...

НАСМЕВКИ НА НИВНИТЕ ЛИЦА  Во Градски парк се трчаше за децата со Даунов синдром  ФОТОГАЛЕРИЈА

НАСМЕВКИ НА НИВНИТЕ ЛИЦА: Во Градски парк се трчаше за децата со Даунов синдром (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Тие го можат истото како и сите  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Тие го можат истото како и сите: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

еМАГАЗИН | на 3.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

 ГАЛЕРИЈА  Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Фактор | на 3.2017

Во Градскиот парк денеска се организираше трката Run for Down“ по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март. Децата со Даунов синдром заедно со пријателите, семејствата и другарчињата трчаа по...

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Вистина | на 3.2017

По повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март, денеска во Градскиот парк се организира трка „Run for Down “ од Мечувалечкиот клуб Ескрим. Трката, која е трета по ред, е отворена за сите  хумани...

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Здравство 24 | на 3.2017

По повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март, денеска во Градскиот парк се организира трка „Run for Down “ од Мечувалечкиот клуб Ескрим. Трката, која е трета по ред, е отворена за сите  хумани...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност